İtalya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri - Schengenvize.net
İtalya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İtalya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar

İtalya ülkesinin içerisine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşı olan kişilerin ilk önce İtalya vizesi gerekli belge işlemleri hakkında detaylı bir bilgiye sahip olması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı görevlendirilen vize başvuru merkezleri ile seyahat amacı doğrultusunda gerekli olan tüm belgelerin talebinde bulunması gerekmektedir.

İsviçre Vizesi Ankara Vize Merkezi

İtalya ülkesi Avrupa sınırlarına dahil olmasa da vize uygulaması olarak başvuruda bulunacak olan her bir vatandaş için Schengen vize prosedürü işlemektedir. Bu nedenden dolayı da başvuruda bulunacak olan kişilerin seyahat amaçları doğrultusunda güncel evrak listesinin talebinde bulunması gerekmektedir.

Ancak Schengen vizesi (kısa süreli) evrakların ortak bir listesi şu şekilde talep edilmektedir:

 

1.    Pasaport

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport kategorisine sahip olan vize başvuru sahiplerinin pasaport sürelerinin en fazla 10 yıl olması şarttır. 10 yıldan daha eski olan mevcut pasaportlar adına İtalya Schengen vize başvurularının yapılması mümkün değildir. Bu nedenden dolayı başvuru işlemlerinde bulunmadan önce başvuru sahibinin bu gibi ayrıntılara dikkat etmesi gerekmektedir.

İtalya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri
İtalya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Pasaport içerisinde de en az İtalya Schengen vizesinin işlenebilir olması bakımından 2 sayfanın boş olması gerekmektedir. Mevcut pasaportun içerisinde ya da herhangi bir yerinde de deforme/yırtık/yıpranma gibi durumların olmaması oldukça önemlidir. Bu daha sonra kişi açısından olumsuz durumlara sebebiyet verebilmektedir.

2.    Seyahat Sağlık Sigortası >> schengenvize.net/schengen-vizesi-seyahat-sigortasi            

Başvuruda bulunan kişinin sunacağı belgeler içerisinde muhakkak seyahat sağlık sigorta belgesinin olması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının içerisinde de tüm Schengen ülkelerinin kapsamı içerisinde geçerli olduğuna dair bir ibarenin olması şarttır. Seyahat sağlık sigortası ise 30.000 Euro’luk olması gerekmektedir.

3.    Biyometrik Fotoğraf

Başvuruda bulunan kişinin 2 adet, en son 6 ay içerisinde çekilmiş olan biyometrik fotoğrafının başvuru evraklarının içerisinde olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin fotoğraf içerisinde yüzünün net bir şekilde görünmesi ve kesinlikle mimik hareketlerinde de bulunmaması gerekmektedir.

4.    İtalya Vize Başvuru Formu

Başvuru sahibi, İtalya seyahati için başvuru formunu eksiksiz ve tüm bilgileri de doğru olacak bir şekilde tamamlayarak beyanında bulunması gerekmektedir. Form içerisindeki tüm bilgilerin doğru ve tutarlı aynı zamanda da imzalanarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

İtalya Vize Evrakları

İtalya Vize Evraklarıİtalya Schengen vizesine başvuru yapmak isteyen başvuru sahiplerinin İtalya vize evraklarını hazırlaması gerekmektedir. İtalya ülkesinin vize evraklarını en doğru şekilde hazırlamak için başvuru sahibinin seyahat etme amacını belirleyerek, ardından da vize başvuru merkezi ile paylaşarak güncel evrak listesini temin etmesi gerekmektedir.

·         Pasaport

Başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıllık bir pasaport olması gerekmektedir. Deforme ve yırtık olan pasaportlar ve süresi geçmiş olan pasaportlar ile işlem yapılamamaktadır. Bu nedenden dolayı başvuru sahibinin bu gibi detaylara oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

Pasaport içerisinde de İtalya Schengen vizesinin basılabilmesi adına 2 adet sayfanın boş bulundurulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin mevcut pasaportunun da İtalya seyahati dönüşünden itibaren en az 3 en fazla da 6 ay daha geçerli bulunması talep edilmektedir.

·         Biyometrik Fotoğraf

Başvuruda bulunacak olan kişinin son 6 aylık güncel bir halini yansıtan 2 adet biyometrik fotoğrafın da güncel olması gerekmektedir. 6 aydan daha eski olan fotoğraflar ile başvuru sahibi ne yazık ki müracaat edememektedir. Bunun yanı sıra ilgili ülke konsolosluğunun talep etmiş ölçülerde ve biyometrik fotoğrafın arka fonunun da beyaz olması gerekmektedir.

Başvuru sahibi biyometrik fotoğraf çekimi sırasında da herhangi bir mimik hareketinde bulunmadan fotoğraf çekilmesi gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibi dini inanç gereğince başını örtmekte ise yüzünün, alnının ve çenesinin de fotoğraf içerisinde net bit şekilde görünüyor olması gerekmektedir.

·         İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

Evrakların en başında yer almakta olan İtalya Schengen vize başvuru formu içerisinde, başvuru sahibi tarafından doldurulup tamamlanması gereken önemli bilgiler mevcuttur. İtalya Schengen vize başvuru formu konsolosluk makamının ilk önce incelemeye aldığı bir form olmasından da kaynaklanarak oldukça titiz ve dikkatli olmak kaydı ile doldurulması gerekmektedir. İtalya Schengen vize başvuru formunun dili ise Fransızca ve İngilizce dilinde olması gerekmektedir.

·         Seyahat Sağlık Sigortası       

Başvuru sahibinin Schengen vizesine sahip olabilmesi adına muhakkak bir seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir. İlgili yerlerden ya da direkt olarak vize başvuru merkezinden belirli bir ücret karşılığında temin edilebilmektedir. Seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro bazında olması gerekmektedir.

İtalya Ticari vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/italya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Italya Vize Veriyor Mu?

İtalya Türkiye’den vize başvurularını kabul etmektedir. Vize başvuru işlemleri için eksiksiz evrak düzenlemesi ve harç bedelinin ödenmesi şartlarına uygun olunmalıdır.

Italya Vize Başvurusunda Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İtalya’ya başvuru işlemleri yapmak için hesabınızda 6 bin TL ile 10 TL arasında para olması şartı vardır.

talya Vizesi İçin Neler Gerekli?

İtalya vizesi için pasaport, vize evrakları ve vize harç bedelinin olması gerekmektedir.
 ✅İtalya Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İtalya Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İtalya Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×