İtalya Vizesi İzmir Vize Merkezi

İtalya Vize Merkezi, İzmir

İtalya Vize Merkezi, İzmir ili sınırları içerisinde ikamet eden ve aynı zamanda İtalya ülkesi adına vize müracaatında bulunmak isteyen kişilere gereken tüm destek ve hizmet sağlanmaktadır. Schengen vizesi (Kısa süreli) başvurularını kabul etmek ile yükümlülüğü bulunan vize başvuru merkezini, sadece İzmir ili içerisinde ikamet eden kişilere değil, aynı zamanda İzmir ilinin çevresinde bulunan illerde ikamet edecek olan vize başvuru sahiplerine de gereken ve talep edilen tüm desteği ve hizmeti sağlamakta olan aracı bir merkez görevindedir.

Başvuruda bulunmadan önce, başvuruda bulunacak olan kişinin vize başvuru merkez ya da vize başvuru firma yetkilileri ile iletişime geçerek kendisine en uygun randevu için randevu talebinde bulunmaları gerekmektedir. İzmir’de İtalya Schengen vize müracaatları için randevu zorunludur.

İtalya Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar – İzmir

İtalya Schengen vizesi, Schengen prosedürlerini uyguladığı için, diğer ülkelerden biraz farklı başvuru formu ve evrak talebinde bulunmaktadır. İtalya ülkesi de 26 adet Schengen üye ülkeleri içerisinde yer almasından kaynaklanarak, talep ettiği evraklar şu şekildedir;

·         Pasaport

·         Seyahat Sağlık Sigortası

·         Kimlik Bilgisi

·         Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

·         İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

·         İtalya Schengen Vize Talep Dilekçesi

·         Finansal Dokumanlar

·         Öğrenci Belgesi

·         Davetiye

·         Maaş Bordrosu

 

İtalya Schengen Vizesinden Kimler Muaf? – İzmir

İtalya Schengen vizesinden, prosedür gereğince Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip olan her T.C. vatandaşı 90 günlük seyahat süresi kapsamını geçmeyecek bir şekilde yapacak oldukları İtalya seyahati için vize başvurusundan ve vize harç bedelinden muaf tutulmaktadırlar.

İzmir’den İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir ilinin merkez üzerine bağlı olduğu ilçeleri ve çevre illerden yapılacak olan İtalya Schengen vize başvurusu, seyahat nedenine uygun bir başvuru yapmak, son 10 yıl içerisinde alınmış ve aynı zamanda da geçerlilik süresinin bulunduğu pasaporta sahip olmak ve kişi seyahat masraflarını nasıl karşılayacağına dair bir finansal belgelerinin sunması önemli hususlar arasında yer almaktadır.

İzmir Vize Başvuru Merkezi – Çalışma Saatleri

Pazartesi- Cuma: 08.30 ve 18.00 aralığında hizmet vermektedir.

Cumartesi: 10.00 ve 14.00 saat kapsamı içerisinde başvuruda bulunacak olan kişilere hizmet vermektedir.

 

İtalya Vize Merkezi İzmir

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için İzmir veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye