İtalya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

İtalya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

İtalya Vize Merkezi, İstanbul

İtalya vize merkezi İstanbul şehrinin sınırları içerisinde ikamet eden ve İtalya ülkesine seyahat etmek amacı ile İtalya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm destek ve hizmeti sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra, sadece İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet eden değil, aynı zamanda da İstanbul iline yakın bir çevre ilde ikamet eden ve İtalya Schengen vizesi için müracaatta bulunacak olan kişiye de aynı gerekli tüm desteği ve hizmeti sağlamak ile yükümlü bir aracı kurumdur.

Bunun yanı sıra, vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları sadece Schengen vizesi gibi (kısa süreli) C tipi vize başvurularını kabul etmek ile görevlendirilmiş merkezlerdir. Bunun dışında uzun süreli alınacak olan (D tipi) Schengen vizesi başvuruları ise, başvuruda bulunacak olan kişi tarafından direkt olarak konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapılmaktadır.

İtalya Vize Merkezi Başvuru İçin Gerekli Evraklar – İstanbul

İtalya vize merkezi başvuruları için gerekli olan tüm evrak bilgileri, merkez tarafından kişinin güncel ve aktif olarak kullandığı e-mailine bilgilendirme yolu ile iletilmektedir. Kişinin üzerine burada düşen en önemli husus ise, İtalya ülkesi sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatin amacını ve tarihlerinin belirlemektedir.

Seyahat amacını net bir şekilde belirledikten daha sonra, evrak hazırlama aşaması gerekmektedir. Gerekli olan evrakların net bir şekilde açıklaması yoktur, bunun nedeni ise kişinin seyahat nedenlerine göre değişkenlikler göstermesinden dolayı kaynaklanmaktadır.

Ancak, belirli temel evrakları ve bu evrakların taşıdığı önem oldukça büyüktür. Sırası ile;

·         Pasaport

·         İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

·         İtalya Vize Başvuru Dilekçesi

·         Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

·         Kimlik Bilgileri

·         Seyahat Sağlık Sigortası

·         Finansal Dokumanlar

·         Konaklama ve Uçak Bilgileri (Rezervasyon)

 

İtalya Schengen Vizesi – İstanbul

İtalya Schengen vizesi, AB’ ye üye olan devletler için geçerli olan bir vize prosedürüdür. 180 günlük bir süre bazı içerisinde 90 günlük bir seyahat kısıtlaması ile Schengen üye ülkelerinden serbest bir seyahat hakkı tanımlamaktadır. Bu nedenle Schengen vizesi, C tipi (kısa süreli) bir vize kategorisi kapsamı içerisinde yer almaktadır.

İtalya Vize Merkezi İstanbul

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için İstanbul veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye