İtalya Vizesi İstanbul Vize Merkezi - Schengenvize.net
İtalya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İtalya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

İtalya Vize Başvurusu İstanbul Vize Merkezleri

İstanbul’da İtalya Vizesi Merkezi

İstanbul İtalya vize merkezi olarak hizmet veren firmamız ile birlikte kısa sürede evraklarınızı toplayabilir ve vizenizi alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Ankara Vize Merkezi

İstanbul’da İtalya vizesi merkezi hizmeti veren firmamız uzun yılların verdiği tecrübe ile birlikte sizlere hizmet vermektedir. Bu konuda edindiği tecrübe ile birlikte hizmet veren firmamız yapılması gereken tüm konularda sizlere hizmet vermektedir.

Vize almak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Ancak burada profesyonel yardım almak oldukça önemlidir. Çünkü gereken evraklardan, gidilecek randevuda konuşulacak konulara kadar her aşama oldukça önemlidir. Özellikle evraklar konusu en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Çünkü eksik belgeler vize temsilcileri tarafından olumsuz değerlendirilmektedir. Bu nedenle merkezimiz bu konuda sizlere yardım etmektedir.

Vize Alırken Dikkat Edilecekler

İstanbul İtalya vizesi almak için yapılması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında evrakların tam ve doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir.

İtalya Vizesi İstanbul Vize Merkezi
İtalya Vizesi İstanbul Vize Merkezi
  • Yapılması planlanan seyahat tarihleri net olmalıdır.
  • Vize başvurusu sırasında otel ya da uçak rezervasyonları ile başvurmak önemlidir.
  • Eğer davet mektubu ile birlikte seyahat edilecek ise davet mektubunda her iki tarafında bilgilerinin eksiksiz olması gerekmektedir.

Vize Başvurusu Olumsuz Yanıt Alırsa Ne Olur?

Merkezimiz bugüne kadar vize işlemlerinde ret cevabı yok denecek kadar azdır. Az sayıda var olan ret cevapları ise kişisel olumsuzluklardan kaynaklanmaktadır. Peki vizeler neden ret yanıtı alırlar?

İtalya vizesi reddedilme nedenleri şunlardır.

  • Kendi ülkesinde yasal olarak sıkıntılı olması nedeniyle,
  • Gidilecek ülkenin yasal olarak sıkıntılı belirlediği kişilerden olması,
  • Evraklarda tutarsızlık ve eksiklikler olması
Bu ve bunlara benzer daha birçok neden vize başvurusunun iptal olmasına neden olabilir. Bu nedenle ret cevabı alınan ve diğer sebeplerden ret alınan vizelerde merkezimizin yapabileceği bir durum olmamaktadır.

Bu durum karşısında eğer kararın yanlış olduğunu düşünüyorsanız yapılabilecek bir tek işlem bulunmaktadır. Her ülke tarafından izin verilmese de bazı ülkeler vize ret itiraz mektubu yazılmasına izin vermektedir. Bu durum karşısında da yine itiraz mektubu yazabilir ve bu kararın yanlış olduğunu belirtebilirsiniz. Bu mektubun yanında destekleyici belgeler sunmakta oldukça önemlidir.

Italya Vize Veriyor Mu?

İtalya Türkiye’den yapılan başvuru işlemlerinizde schengne vizesi vermektedir. D tipi ve C tipi vize başvurusunu konsolosluktan randevu alarak yapabilirsiniz.

Italya Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

İtalya vize işlemleri ortalama olarak 4 hafta sürecektir. Evrak düzenlemesi ve vize randevusuyla sonuçlanması hesap edilerek başvuru başlatılmalıdır.

Italya Vize Teminat Nedir?

Vize teminatı olarak harç bedeliyle birlikte ödemeniz gereken hizmet bedelini de birlikte vermeniz gereken ücrettir.

İtalya Vizesi İstanbul Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×