İtalya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

İtalya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

İtalya vize işlemleriyle ilgili olarak hazırlamış olduğumuz bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

Kahramanmaraş ve çevre illerinde ikamet etmekte olan T.C. vatandaşları ve T.C. sınırları içerisinde uzun süreli oturma iznine sahip yabancı vatandaşlar, İtalya ülkesinin vermiş olduğu vize işlemleri ile ilgili olarak vize merkezinin Kahramanmaraş ofisi aracılığı sayesinde gerekli işlemleri uygulanmaktadır.

İtalya vize ofisinin Kahramanmaraş ofisi aracılığı ile ilgili sadece Kahramanmaraş üzerinden değil, aynı zamanda Kayseri, Sivas, Malatya, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Adana ve Kilis illerinde de ikamet etmekte olan kişiler Kahramanmaraş İtalya Schengen vize başvuru ofisi sayesinde vize başvurusunda bulunabilmektedirler.

İtalya Vizesi Almak İçin Takip Edilecek Adımlar

İtalya vize başvuru merkezi Kahramanmaraş aracılığıyla yapacağınız vize başvurularınızda takip etmeniz gereken belli başlı işlem adımları bulunmaktadır. Bu işlem adımlarını takip ederek, daha kolay bir şekilde İtalya vizenizi alabilirsiniz.

  1. Adım: Vize merkezimizin Kahramanmaraş şubesini arayarak yapmak istediğiniz İtalya seyahatiyle ilgili kişi durumunu anlatarak ardından, aynı zamanda mesleğinizi söylemesi gerekmektedir. Bu söyleminizin ardından sizlere hazırlanması gerekli olan evrak listesi e-mail olarak gönderilecektir.
  2. Adım: Gelen e-mailde yer alan evrakların hazır olması.
  3. Adım: Hazırlanan vize başvuru evraklarının İtalya vize merkezimize kargo veya şahsi bir şekilde gönderilmesi.
  4. Adım: Evraklar merkeze ulaştıktan sonra İtalya Konsolosluğundan vize randevusu alınarak ve gerekli geri dönüş yapılarak kişinin tarafına ulaştırılacaktır.
  5. Adım: Size bildirilecek olan randevu günü ve saatinde biyometrik verilerinizi beyan etmelisiniz.

Bu beş adımlık liste, dikkatli ve özenli bir biçimde uygulandıktan daha sonra artık sıra vize sonucunu beklemeye gelmektedir. Sonuç açıklandıktan daha sonra pasaport teslimi alınabilmektedir.

İtalya Vizesi İçin Hazırlanacak Evraklar Hakkında Bilgiler

İtalya ülkesinin sağlamış olduğu vize adına talep edilen ve aynı zamanda gerekli olan evrakların ön bilgilendirmesine İtalya vize merkezi Kahramanmaraş şubesi aracılığı ile İtalya vize işlemleriyle ilgili hazırlamış olduğu sayfa üzerinden ulaşım yapılabilmektedir. Ancak güncel evrak listesine, çağrı merkezi ile iletişime geçtikten sonra erişim sağlanabilmektedir.

İtalya Schengen vize başvurularında oldukça dikkat edilmesi gereken nokta, vize başvurularının başlatılma tarihidir.

 

İtalya Vize Merkezi Kahramanmaraş

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için Kahramanmaraş veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye