İtalya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

İtalya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

 İtalya Aile Birleşimi vizesi D tipi oturum izni ulusal vize tipine dahildir ve uzun süreli olarak verilmektedir. İtalya’nın vatandaşı olan bir kişi ile hayatınızı birleştirmek istediğinizde veya İtalya’da ikamet etmekte olan akrabalarınızın yanında yaşayabilmek adına bu vize türüne başvuru yapabilirsiniz. Eğer AB üyesi bir ülkenin vatandaşı değilseniz veya İsviçre vatandaşlığına dahil değilseniz bu vize türünü almanız ve aile birleşim uygulamasından yararlanabilmek için oturum iznini almanız gerekmektedir.

Aile birleşim talebi için gerekli evrakları sunarak ülkeye gittikten sonra 1 haftalık süreçte oturum iznini almak üzere Göçmenlik İçin Tek Gişe (Sportello Unico Immigrazione) ofisine talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Bu yetkili kurumdan alacağınız Nulla Osta isimli belge ile İtalya’da oturum ve çalışma iznini hak etmiş olursunuz.

Eğer evliyseniz, evli olduğunuzu kanıtlayacak belgeleri, akrabalarınızın yanına gidecekseniz ülkede oturum izinlerinin olduğuna dair belgeleri sunmanız büyük önem arz etmektedir. Bunun dışında dil yeterliliği sınavından başarıyla geçtiğinizi kanıtlayacak olan belgeleri ve eşinizin veya akrabalarınızın maddi durumlarını gösterecek olan belgeleri de sunmanız istenmektedir. Aile birleşim talebinizin onaylanması halinde eşinizin hangi mesleğe dahil olduğuna göre değişebilen onaysız çalışma şartlarını da elde etmiş olacaksınız.

İtalyan makamları tarafından istenecek olan belgeleri eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde sunmanız gerekmektedir. Herhangi bir kuşkulu durumda sizlerden ek belge talep edebilmektedirler. Evrakları orijinal ve fotokopi olarak sunmalı, istemeleri halinde tercümelerini sunmalısınız.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye