İtalya Vizesi Ankara Vize Merkezi

İtalya Vizesi Ankara Vize Merkezi

İtalya Vize Merkezi, Ankara

İtalya vize merkezi Ankara ilinin sınırları içerisinde oturan ve İtalya ülkesine seyahat etmek nedeni ile İtalya Schengen vize müracaatında bulunacak olan şahıslara tüm destek ve hizmeti uygulanmaktadır.

Ayrıca, sadece Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden değil, aynı zamanda da Ankara şehrine yakın bir çevre şehirde oturan ve İtalya Schengen vizesi nedeni ile başvuruda bulunmak isteyen kişiye de aynı tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile yükümlü bir aracı merkezdir.

Bunun yanı sıra, vize müracaat ofisleri ya da vize başvuru merkezleri sadece Schengen vizesi gibi (kısa süreli) C tipi vize müracaatlarını kabul etmek ile görevlendirilmiş merkezlerdir. Bunun dışında uzun süreli alınacak olan (D tipi) Schengen vizesi başvuruları ise, başvuruda bulunacak olan kişi tarafından direkt olarak konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapılmaktadır.

İtalya Vize Merkezi Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? – Ankara

İtalya vize merkezi başvuruları için gerekli olan tüm evrak bilgileri, merkez tarafından kişinin güncel ve aktif olarak kullandığı e-mailine bilgilendirme yolu ile iletilmektedir. Kişinin üzerine burada düşen en önemli husus ise, İtalya ülkesi sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatin amacını ve tarihlerinin belirlemektedir.

Seyahat nedeni net bir şekilde belirlendikten daha sonra ise, evrak hazırlama aşaması mecburidir. Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların net bir şekilde açıklaması yoktur, bunun nedeni ise kişinin seyahat türüne göre farklılıklar göstermesinden dolayıdır.

Ancak, konsolosluğun ya da büyükelçiliğin başvuruda bulunacak olan kişiden belli başlıklı bir evrak listesini talep etmektedir. O evraklar ise sırasıyla şu şekilde talep edilmektedir;

·         Pasaport

·         İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

·         İtalya Vize Başvuru Dilekçesi

·         Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

·         Kimlik Bilgileri

·         Seyahat Sağlık Sigortası

·         Finansal Dokumanlar

·         Konaklama ve Uçak Bilgileri (Rezervasyon)

 

İtalya Schengen Vizesi Nedir? – Ankara

İtalya Schengen vizesi, Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler için geçerli olan bir vize prosedürüdür. 6 aylık bir süre bazı içerisinde 3 aylık bir seyahat kısıtlaması ile beraberinde Schengen üye ülkelerinde ise serbest bir şekilde seyahat hakkı tanımlamaktadır.

 

İtalya Vize Merkezi Ankara

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için Ankara veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye