İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Gaziantepte İngiltere Vizesi Merkezi 

Gaziantepte ingiltere vizesi almak için yapılması gereken işlemlerde süreç nasıl geçecekse bu kapsamda işlemler sunuyoruz. Vize merkezimiz sorularınıza yanıt verir.

Amaca Göre İngiltere Vize Başvurusu

Herkesin İngiltere’ye gidiş sebebi amacı farklı olabilir. Bu amaçlar vize türleri açısından belirleyici olduğu için önemli olan bazı detaylar vardır. Vize merkezimize danışarak başvuru yaptığınız kategoriye göre yönlendirme alabilirsiniz. İngiltere’de bir yakınınız için ziyaret olacaksa hazırlık evraklarında mutlaka davetiye mektubu olmalıdır. Aynı şekilde kurumda çalışma, eğitim gibi amaçlarla da gerekli belgeleri hazırlamalısınız.

Gaziantep’te İngiltere Konsolosluğu

Gaziantep ilinde İngiltere Konsolosluğu olmadığı için vize başvuru merkezimizden işlemleri yapabilirsiniz. İngiltere vize evraklarınızı maille gönderilen listeye göre hazırlamalısınız. Vize işlemlerinde bazı hallerde yeniden belge istenebilmektedir. İngiltere konsolosluğu ve merkezimiz güncelleme gereksinimi nedeniyle evrak talep edebilmektedir.

Başvurudan Önce Seyahat Tarihi Belirleme

Vize evraklarınızı hazırlarken başvurunuzu 1-3 ay önceden yapmalısınız. Bunu yaparken seyahat tarihinizi dikkate almalısınız. Net olmayan seyahatlerde vize başvurusu yapmamaya özen göstermek gerekiyor. Çünkü İngiltere vize başvuru evrakları sürecinde boş yere harcama yapılmaması adına bu önemlidir.

Konsoloslukta belgeler resmi geçerliliği olan ve güncel belgeler olmalıdır. İngiltere vizesi almak isteyenler için seyahat belgesinde ve formda tutarsızlık gibi hatalar görülmemelidir. Bu nedenle belirsizliği ortadan kaldıran şekilde bir çözüm bulunmalıdır.

Tüm belgelerde sahte kullanım ve tutarsızlıklardan uzak durmalısınız. Aksi halde otomatik vize reddi nedeni ile karşılaşmış olursunuz. Vize reddi nedenleri açısından firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon ile Vize Başvuruları

Seyahat öncesi rezervasyonlarla İngiltere vize belgelerinden belki de en önemlilerden birini kanıtlamış olursunuz. İngiltere’de konaklama yapacağınız alanla alakalı evrak olması istenir. Bilet rezervasyonu da yapılmış olmalıdır. Bileti satın aldıysanız iadeli olan türden almaya önem veriniz. Vize merkezimiz olası ret durumlarında sorumluluk almamaktadır. Bazı hallerde elçilik vize bölümü görevlileri bilet satın alınmasını ve bunun gidiş dönüş olmasını talep edebiliyor.

Parmak İzi Verileri 

İngiltere vize başvuru işlemlerinde en önemli bölümlerden biri parmak izi verileri, biometrik verilerinizin istenen koşullarda olmasıdır. Konuyla alakalı vize merkezimizden detayları öğrenebilirsiniz. Gerekli görürse İngiltere elçiliği mülakat talep edebilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×