İngiltere Gaziantep Vize Randevusu

İngiltere Gaziantep Vize Randevusu 1 – 44781c95e8b594aaff8c365e11577de9

Gaziantep İngiltere Fahri Konsolosluğu

Gaziantep İngiltere Fahri Konsolosluğu, Gaziantep ilimiz ve çevresinde hizmet veren fakat İngiltere vize işlemlerine yetkisi bulunmayan bir kurumdur. Bu yüzden Gaziantep vize merkezimiz tarafından vize başvurusu ve vize alabilme işlemleri yürütülmektedir. Bunun için de vize merkezimiz ile en kısa sürede irtibata geçebilir ve başvuru sürecindeki detayları öğrenebilirsiniz. Merkezdeki yetkililerimiz size en faydalı bilgileri vererek gerekli başvuruyu yapmanızı sağlayacaklardır.

Gaziantep İngiltere Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep İngiltere vize merkezimiz vasıtasıyla vize alma yolundaki konsolosluk işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere seyahatleri için vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu da İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenen bazı maddeler dikkate alınarak işleme konulmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu tarafından belirtilen vize başvuru prosedürleri eksiksiz olarak yerine getirilmelidir. Bu prosedüreler arasında başvuru için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak beyan edilmesi de yer almaktadır. Gaziantep İngiltere vize merkezimiz bu konuda vatandaşlarımıza yardımcı olmakta ve konsolosluk tarafından belirlenen maddeler hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmektedir.

Gaziantep İngiltere Vize İşlemleri

Gaziantep İngiltere vize başvuru işlemleri için öncelikle Gaziantep İngiltere vize merkezimizin çağrı hattını aramanız gereklidir. Böylece size mail yolu ile göndereceğimiz belge listesine de ulaşabilirsiniz. Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde topladıktan sonra vize merkezimize şahsen ya da kurye ile göndermeniz de gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen tüm bu işlemlerin neticesinde vize merkezimiz tarafından size birebir görüşme için en uygun randevu zamanı ayarlanacaktır. Tam vaktinde randevunuz için hazır bulunmalı ve birebir görüşmeye katılmalısınız. Görüşmenin ardından da vizenizin onaylanıp onaylanmadığı haberini beklemeniz gerekmektedir. Bunun için de vize merkezi temsilcinizi arayabilir ve gerekli bilgileri elde edebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu tarafından beyan edilen bilgiler dahilinde en erken 15 gün en geç de 1 ya da 1.5 içerisinde vizenizin onay alıp almadığını öğrenebilirsiniz. Bu süreler İngiltere için başvurulan tüm vize çeşitleri için geçerli olan sürelerdir.

Gaziantep İngiltere Vize Çeşitleri

Gaziantep İngiltere vize merkezimiz vasıtası ile tüm çeşit İngiltere vizelerine başvuru yapabilirsiniz. Vize çeşitleri de ülkeye düzenlenen seyahatin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Seyahat amacınıza en uygun vize çeşidini seçmeniz de önem taşımaktadır.

  • İngiltere Turist Vizesi
  • İngiltere Ticaret Vizesi
  • Tıbbi Tedavi Amaçlı İngiltere Vizesi
  • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi
  • Evlilik ya da Yasal Eş Tescili Vizesi
  • İngiltere Öğrenci Vizesi

Gaziantep İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep İngiltere vize merkezimiz vasıtasıyla başvuru için gerekli olan belge ve evrakların kapsamlı listesi tarafınıza iletilmektedir. Vize başvurusunda talep edilen belge çeşitleri başvuru yapılan vize çeşidine göre de değişim göstermektedir. Tüm bu değişiklikler de sizlerin tarafına vize merkezi temsilcilerimiz tarafından bildirilecektir.

İngiltere, Schengen vizesi bölgesinde yer almayan bir Avrupa ülkesidir. Bu sebepten ülkenin talepleri alışılagelmiş vize prosedürlerinden daha farklı olabilir. İngiltere vizesi için de standart talep edilen belgeler arasında kimlik, pasaport, gidiş dönüş biletlerinin ibrazı, vize harç ücretinin yatırıldığına dair dekont ve konaklama bilgilerini içeren belgeler gibi bir takım zaruri evraklar istenmektedir.

İngiltere Vize Ücretleri

  • 6 aylık vize: 128 USD
  • 2 yıllık vize: 492 USD
  • 5 yıllık vize: 895 USD
  • 10 yıllık vize: 1.098 USD

·İngiltere Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep İngiltere vize merkezi vasıtası ile randevu alarak gerekli olan başvuruyu yapabilmeniz mümkün kılınıyor. Doğu ve Güneydoğu illeri için Gaziantep İngiltere vize merkezini kullanabilirsiniz. Bunun için merkezimizi arayarak uygun tarihlere randevu alabilirsiniz. Başvuru amacı ile verilen randevularda biyometrik verilerin beyan edilmesi de zorunludur. Bu yüzden de biyometrik verilerinizin daha öncesinden İngiltere Konsolosluğuna bizzat beyan edilmiş olması gerekmektedir. Verilerinizi beyan edebileceğiniz konsolosluklar ise Ankara, İstanbul, İzmir, Marmaris, Fethiye ve Antalya kentlerimizde bulunmaktadır.

Gaziantep İngiltere Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Başvurusu yapılmış olan her vize işleminin kesinlikle kabul edileceği gibi bir durum söz konusu değildir. Gerekli durumlarda İngiltere Konsolosluğu tarafından vize onayı verilmeyebilir. Böyle durumlarda Gaziantep İngiltere vize merkezi olarak bizlerin herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır. Vize merkezimiz, sadece başvuru ve bekleme aşamasında sizlere hizmet vermektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye