İngiltere vize formu

İngiltere seyahati öncesi kişinin vize almak için İngiltere Vize formu ve pasaportu ile birlikte İngiltere Konsoloslukları ya da Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliğine başvuru yapması gerekiyor.

Vize başvurusu yapacak kişilerin, öncelikle İngiltere Konsolosluklarına yapacakları seyahatin amacına uygun vize başvuru formu alması gerekiyor. İngiltere vize formu İngiltere Konsoloslukları tarafından kişinin yapacağı başvuru türüne uygun olarak veriliyor.

Vize başvurusu yapmadan önce kişinin konsolosluk ile iletişime geçerek vize randevusu alması gerekiyor. Başvuru sürecinde ise konsolosluk tarafından kişilere İngiltere vize formu veriliyor. Verilen form üzerinde istenilen tüm bilgileri eksiksiz dolduran kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınıyor. Evrakların hepsinin teslim edilmesinin ardından başvurunun onaylanma süresi de 5 ila 15 iş günü arasında değişiklik gösterebiliyor.

Vize başvurusu yaparken kişinin, seyahat amacına uygun vize için başvuru yapması ve başvuru formu alması gerekiyor. Turistik amaçla İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin konsolosluklardan İngiltere Turistik vizesi alması gerekiyor. Başvuru formu almak için ise konsolosluklara vize talep dilekçesi yazılması gereklidir. Hazırlanan dilekçe hem Türkçe hem de İngilizce olarak, direkt İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Yazılan dilekçe üzerinde seyahatin amacı ile ilgili bilgiler verilmeli ve seyahat bilgilerini içeren evraklar dilekçe ile birlikte teslim edilmelidir. Kişinin yaptığı otel rezervasyonları ya da tur ile seyahat edecekse tur bilgilerinin vize başvuru dilekçesi ile birlikte verilmesi gereklidir.

İngiltere vize formu almak için hazırlanması gereken dilekçe ile birlikte kişinin, yapacağı seyahatin ve seyahat sırasında oluşabilecek diğer masraflarını nasıl karşılayacağını destekleyen banka hesap bilgileri gibi evrakları da göndermesi onay sürecini kısaltmaktadır. Başvuru yapan kişinin kendine en az 30 bin dolar değerinde seyahat sağlık sigortası yaptırması da gerekiyor. Vize başvurusu yapan kişinin herhangi bir firmada sigortalı çalışan olması durumunda, kişinin vize başvurusu yapabilmesi için seyahat yapacağı süre boyunca izinli olduğuna dair çalıştığı şirketten dilekçe alması da gereklidir. Seyahat edecek kişi öğrenci ya da çalışmıyor ise seyahat süresince tüm masraflarını karşılayacak birinci derece aile yakınlarının başvuru dilekçesi ile birlikte sponsor olacağına dair ek dilekçe de yazması gereklidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye