Hollanda Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Hollanda Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır’da bulunan vize merkezi aracılığıyla Hollanda vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerin Hollanda vizesi hakkında detaylı bilgilerin alınması ve başvuru işlemlerinde hiçbir sıkıntı yaşanmaması için bu sayfa oluşturulmuştur.

Hollanda Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Diyarbakır

Hollanda vize başvuru merkezi Diyarbakır aracılığı sayesinde vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hollanda vizesi, dünya üzerinde önemli sayılan vize çeşitlerinden bir tanesidir. Bu sebeple eğer ki pasaportunuzun rengi siyah yani diplomatik, gri yani hizmet, yeşil yani hususi bir pasaport ise o zaman 6 aylık bir süre içerisinde 3 ayı geçmeyecek şekilde Hollanda sınırları içerisine vizesiz seyahat edilebilmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo renkli) olan pasaport sahibi olan başvuru sahibi, Hollanda seyahatleri için öncesinde güncel ve geçerli olan bir Hollanda vizesi alması gerekmektedir. Daha önce alınmış bir Hollanda vizesi mevcut ise, konaklama gün sayısı geçerli bulunuyorsa o zaman Hollanda vizesine başvuruda bulunulması için bir sebep yoktur.

Hollanda Vizesi Başvuru Adımları İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Diyarbakır

Hollanda vize başvuru merkezi Diyarbakır ile iletişime geçildiği takdirde vize başvurusu için gerekli olan bütün bilgilendirmeler sağlanmaktadır. Vize başvuru merkeziyle iletişime geçmeden önce, seyahat gün sayısını ve seyahat nedenine net bir şekilde belirlemek fazlasıyla önemlidir.

Hollanda vizesi farklı kategoride verilmektedir. Bu farklı vize kategorisinden birini seçerek vize müracaatındaki ilk adım tamamlamış olacaktır.

·         Hollanda Turistik Vize

·         Hollanda Erasmus Vizesi

·         Hollanda Kültürel ve Sportif Faaliyetler Vizesi

·         Hollanda Ticari Vize

·         Hollanda Eğitim Vizesi

·         Hollanda Arkadaş ve Aile Ziyaret Vizesi

·         Hollanda Şoför Vizesi

·         Hollanda Transit Geçiş Vizesi

 

Yukarıda verilen farklı vize kategorileri için belirli başlıkta mevcut bulunan farklı belgeler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, farklı vize kategorisi için de genel olarak benzer belgeler hazırlanmaktadır. Vize kategorileri adına gerekli olan belgelerin listesine vize başvuru merkezi ile iletişime geçilerek ulaşılabilmektedir.

Vize başvuru merkeziyle iletişime geçildiği takdirde kişiye hazırlaması için verilecek olan belge listesi hazırlandıktan daha sonra, hazırladığınız belgeleri vize başvuru ofisine teslim edilmesi gerekmektedir. Bu teslimat işlemini isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak kişinin teslim etme olasılığı yoksa, o zaman kurye ya da kargoya vererek de vize başvuru belgelerini teslim edebilmektedir. Vize başvuru belgelerindeki en önemli ayrıntı ise, başvuru formunun en iyi şekilde doldurularak beyan edilmesidir.

 

Hollanda Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Hollanda vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Hollanda vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye