Hollanda vize reddi

Hollanda vize reddi

Hollanda vizesi için başvuran vatandaşların, evraklarında yer alan bilgilerde bir eksik ya da çelişki olması gibi durumlar sonucu Hollanda Vize reddi ile karşılaşanların hangi adımları izlemesi gerekiyor?

Turistik, eğitim, sağlık ve iş gezisi gibi amaçlarla kısa ya da uzun süreli Hollanda seyahati düzenlemek isteyen vatandaşların Hollanda vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Hollanda, Schengen antlaşmasını kabul eden ülkeler arasında yer aldığı için 90 günden daha kısa vize başvurularında kişiye Hollanda Schengen vizesi verilmektedir. Kişinin başvuru evraklarında herhangi bir çelişki ya da eksiklik olması durumunda ise Hollanda vize reddi durumları ile karşılaşılmaktadır.

Vize başvurusu çeşitli sebeplerle reddedilen vatandaşların, en geç 28 gün içinde vize reddine itiraz etmesi gereklidir. İtirazı kabul edilen kişiler, Hollanda vize reddi için evraklarını yeniden düzenlemesi ve randevu tarihinde yeniden düzenlenen evrakları teslim etmesi gereklidir. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, itiraz etmedikleri takdirde vize için yeniden başvuru yapması gereklidir. İtiraz sürecini kaçırdığı için yeniden başvuru yapan vatandaşlara başvuru ücreti iade edilmediği için yeni başvurularında vize başvuru ücretini tekrardan ödemeleri gereklidir.

Kişinin yaptığı vize başvurusunda Hollanda vize reddi durumuyla karşılaşmasına birkaç farklı etken neden olabiliyor. Kişinin yaptığı başvuru sırasında başvuru formu üzerinde yer alan bilgilerin eksik doldurulması ya da birbiri ile çelişmesi halinde kişiden evrakları yeniden düzenlenmesi istenmektedir. Başvuru formu ile birlikte, kişinin seyahati karşılayacak maddi düzeyi olduğunu da belirtmesi gerekiyor. Başvuru sırasında kredi kartı ve banka hesap bilgilerini paylaşmayan ya da maaş bordrosunu eklemeyen kişilerin de vize başvurusu reddedilmektedir.

Çalışan kişilerin, seyahat süresince izinli olduğunu belirten evrakların da şirketten alınması ve Felemenkçe tercümesi ile birlikte dosyalara eklenmesi gerekiyor. Kişinin yapacağı seyahat süresince konaklama ve ulaşım bilgilerini eksik paylaşması halinde de vize başvurusu reddedilebiliyor. Bu yüzden kişinin seyahat süresince planladığı tüm otel rezervasyonlarını ve uçak biletlerini de başvuru evrakları arasına eklemesi gerekiyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye