Dubai Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Dubai Vize İstiyor Mu?

Dubai umuma mahsus pasaportu olan Türk vatandaşlarının giriş aşamasında vize almasını zorunlu kılmıştır. Vize talep adımlarını yaklaşık olarak 4 hafta içerisinde tamamlayabilirsiniz. Bu nedenle özel tarihli bir aktiviteye katılım sağlayacaksanız ortalama 4-5 haftaya öncesinde vize başvurunuzu tamamlamanız tavsiye edilir.

Dubai Türk Vatandaşlarına Vize İstiyor Mu?

Dubai vize istiyor mu; bordo pasaport yani umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması zorunludur. Vize başvuru adımlarınızın tamamlanmasının hemen sonrasında size bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarasından vize başvurunuzun hangi aşamada olduğu ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Dubai Türk vatandaşlarına vize istiyor mu; oturum ya da çalışma izni talep edecek olan kişilerin kesinlikle vize alması gerekmektedir. Vize başvurunuzun ret yanıtı ile sonuçlanmasının akabinde dileyen kişilerin konsolosluk aracılığı ile reddi itiraz başvurusunda bulunmasına da olanak tanınır. Bu şekilde başvurunuzun yeniden gözden geçirilmesini sağlayabilirsiniz. Reddi itiraz sonrasında da olumsuz yanıt verilirse, kişilerin hangi sebep ile başvurularının ret yanıtı ile karşılaştığının bildirilmesi lazımdır.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize istiyor mu; vize başvuru aşamasında kişilerin taleplerinin dikkate alınması için vize harcının ödenmesi gerekmektedir. Vize harcınızı ödediğinize dair size verilen makbuzu da başvuru aşamasında sunmanız gerekmektedir. Vize başvuru sürecinin reddedilmesi durumunda harç olarak yatırmış olduğunuz tutarın size iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz.

Dubai vize ücreti ne kadar; vize başvuru aşamasında ödenen harç iade edilmese de pasaport talep adımlarında durum aynı değildir. Pasaport başvuru adımının sonrasında harç tutarını ve defter bedelini ödemenizin akabinde pasaport almaktan vazgeçerseniz, bu yatırmış olduğunuz tutarların size iade edileceğinin de ayrıca eklenmesi gerekir.

Dubai Vizesi Kapıda Alınıyor Mu?

Dubai vize istiyor mu; yeşil pasaport sahibi olan kişilerin kısa süreli olan seyahatlerinde vize almasalar da işlemlerine devam etmeleri mümkün kılınmaktadır. Kapıda vize verme uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvuru adımlarının öncesinde tamamlanması istenir. Dubai vizesi kapıda alınıyor mu; vize başvuru adımlarının sonrasında 4 haftalık bir bekleme sürecinin akabinde başvurunun sorunsuz tamamlanıp tamamlanmayacağı da incelenecektir.

Dubai Vize Zor Mu?

Dubai vize istiyor mu; gerekli olan koşulların yerine getirilmesi durumunda BAE tarafından vize verme adımına dair herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaksınız. Dubai vize zor mu; vize başvuru adımlarına dair kişilerin özellikle evrak temin aşamasında dikkatli olmaları gerekir. Özellikle sunulan pasaportun güncel tarihli olması en temel detaylar arasında yer almaktadır. Vize başvurunuzun öncesinde pasaportunuzun güncelliğini kontrol etmelisiniz. NVİ üzerinden güncelleme adımlarını yaklaşık 5-10 gün içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Turist olarak giriş yapmak ve turist vizesi almak oldukça kolay olsa da aynı durumun çalışma vizesi için geçerli olmadığı bilinmelidir. Çalışma vizesi almak için BAE firmasından davet mektubunun sunulması zorunlu kılınmıştır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor Mu?

Dubai vize istiyor mu; Dubai uzun süreli ikamet etmek isteyen kişilerin kesinlikle vize almasını zorunlu kılmıştır. Vize talep adımlarında kişilerin oturum talep edebilmesi için davet mektubu olması ya da BAE vatandaşlığına sahip olan bir yakınlarının referans olması gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri vize istiyor mu; vize alma adımlarında aile birleşimi seçeneğinden de istifade edilebilir. Aile birleşimi başvurusunun yapılması için BAE vatandaşı ile resmi olarak evlenmeniz ve istenen belgeler ışığında bu durumu kanıtlamanız talep edilmektedir.

Dubai Turist Kabul Ediyor Mu?

Dubai turist kabul ediyor mu; Dubai salgın önlemleri konusunda gevşeme adımlarını tamamlamıştır. Bu nedenle turist girişi konusunda sorun söz konusu değildir. Tabi ki giriş adımında gerekli olan salgın önlem prosedürleri uygulanmaktadır. PCR testi ya da aşı zorunluluğu bunlardan bazılarıdır. Aşı olmamış kişilerin son 6 ay içerisinde Covid 19 geçirmesi ve bu hastalığı atlatması durumunda, girişlerine izin verilmektedir. İlerleyen aylarda aşı sertifikasının zorunlu bir hal alacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği
Adres
illkbahar Mah. Turan Güneş Blv. Galip Erdem Cad.613.Sok No:13 06550 Çankaya, Ankara – TürkiyeAnkara, Türkiye,

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mofa.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Turkey/Pages/home.aspx

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Büyükelçiliği
Adres
Büyükdere Caddesi, Meseli Sitreet, No: 11, 4Levent Beşiktaş

e-posta
[email protected]

Yeşil pasaport sahibi olan kişiler vize almalı mıdır?

Kısa süreli seyahatlerde yeşil pasaport sahiplerinin vize alması gerekmemektedir.

Pasaport sunmak zorunlu mudur?

Vize talep adımlarında güncel tarihli pasaport sunmak zorundasınız.

Umumi kullanıma mahsus olan pasaportlarda vize zorunlu mudur?

Bordo pasaport hamillerinin BAE giriş adımında pasaport alması zorunlu kılınmıştır.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×