Dubai Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize Başvuru İşlemi

Dubai Vizesi Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri tüm eyaletlerinde vize rejimi uygulamaktadır. Vize rejimi uygulanan ülkelerin vatandaşları için vize alırken bazı hususlara dikkat etmesi gerekiyor. Vize rejimi uygulanan ülkelerden birisi de Türkiye olmaktadır. Öncelikle Dubai vizesi almak için seyahat sürecinden önce başvuru yapılması gerekiyor. Ardından ise Dubai vizesinin elektronik ortamda oluşturulmuş çıktısının kontrol noktalarındaki Dubai eyaletine ait olan yetkililer tarafından kontrol edilmesi gerekiyor.

Dubai Vize İşlemleri Formu

Karşımıza Online olarak çıkan Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi üzerinden temin edilmektedir. Ancak şu da belirtilmelidir ki Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Cuma ile Cumartesi günleri tatil olmaktadır.

Dubai vizesi için eğer online başvuru yapılacak ise saat dilimleri oldukça önemli bir nokta olmaktadır. Bunun nedeni ise online başvuru sisteminde saat 09.00 ile 16.00 saatleri arasında başvuru imkanı sunulmaktadır. Saat 16.00’dan sonra yapılan işlemler ise ertesi gün iş saatlerine ertelenmesi gerekiyor.
Dubai Vize İşlemleri
Dubai Vize İşlemleri

Dubai ticari amaçların yanı sıra turistik amaçlarla da gidilen bir yer almaktadır. Geçmiş yıllarda Birleşik Arap Emirlikleri eyaletlerinde hiç bir suç işlememiş kişilerin vize sonuçları olumlu sonuçlanırken herhangi suç bildirimi bulunan kişilerin vize sonuçları olumlu olmamaktadır.

Dubai’ye gidecek kişinin vize ürünü alırken amacına uygun bir vize türü başvurusu yapması gerekiyor. Toplam olarak 3 adet vize başvurusu karşımıza çıkmaktadır. Bunlar ise turistik vize, transit vize ve gemi vizesi olmaktadır.

Vize Türleri

Turistik Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Dubai eyaletine turistik olarak seyahat edilebiliyor. Ancak eğer iş fuarı iş gezisi gibi durumlar söz konusu ise bu durumda turistik Dubai vizesi uygun olmayacaktır.

Transit Dubai Vizesi, seyahat edinecek ülkeye Dubai’de bulunan havaalanı üzerinden iniş durum meydana geldiğinde alınmış olması gereken vizeye transit Dubai vizesi denmektedir. Verilen transit Dubai vizesi tek girişlidir ve 96 saatlik olmaktadır.

Gemi vizesi, duraklı bir şekilde yapılan gemi seyahatlerinde Dubai’ ye sorunsuz bir şekilde girebilmek için 30 günlük olan Dubai gemi vizesinin alınması gerekiyor.

Dubai vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vize başvuru işlemlerinizi Arap Emirlikleri konsolosluk prosedürüne göre yapmanız gerekmektedir. Evrak listesi eksiksiz olmalı, vize formu ile başvuru yapılmalıdır.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize ücretleri çoklu giriş ve tekli girişlere göre farklılık gösterir. 30 günlük vize ücreti olarak 147 USD ile 393 USD talep edilmektedir.

Dubai Türklerden Vize İstiyor Mu?

Dubai Türklerden vize istemektedir. Bordo, gri ve yeşil pasaport başvurularında vize istemekle birlikte siyah paspaort başvurularına 30 günlük vizesiz geçiş verir.

Dubai Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×