Dubai Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 - Schengenvize.net
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023

Dubai Vize Başvuru İşlemleri

Dubai Turistik Vize

Turist olarak Dubai’ye gitmek istiyorsanız, muhtemelen lüks tatilleri seviyorsunuzdur. Dünyanın en pahalı otomobillerinin bulunduğu ve onlara adeta birer oyuncakmışçasına davranıldığı bu lüks şehre gitmeniz için, gerekli evrakları metnimizin içeriğinde bulabilirsiniz. Dubai turistik vize evrakları sayesinde, Dubai vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Dubai Konsoloslukları

Sizlere detaylı olarak evrakları açıklamadan önce belirtmek istediğimiz şey şu ki, Dubai ülkemize en kolay vize veren ülkeler arasında yer almaktadır. Yaptığımız iş sayesinde bizlerden yüz yüze danışmanlık alarak, Dubai vizesi alma konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Schengenvize olarak randevu alıp, bizlerin yanına uğramanız.

Peki, tam olarak Dubai turistik vize evrakları neler? ;

 • Kimlik fotokopinizin renkli olması gerekenler arasında olup, siyah beyaz kimlik fotokopilerinizin çok net belli olmadığı için sorun çıkarabildiğini sizlere belirtmemiz gerekiyor.
 • Dubai vize harç ücreti ödemesi yaptığınıza dair dekontunuz. (Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapılan ödeme.)
 • Kişisel bilgileriniz ve iş bilgileriniz de verilmesi gereken evraklar arasında bulunmaktadır.
 • Tam nüfus kaydı gibi, adresinizi de açıkça belli edecek belgeleri vermeniz gerekmektedir.
 • Dubai turistik vize nasıl alınır? Sorusunun detaylı cevabını arıyorsanız, çekinmeden bizlerden yüz yüze randevu alabilirsiniz. Dubai turist vizesi uzatma ve dubai turist vizesi ne kadar? Tarzında sorularınızı ise bir alt başlıkta cevaplayacağız.
 • Dubai seyahatine çıkmak isteyen kişi 18 yaşından küçük ise, ailesi tarafından vize aldığını onaylar belgeyi de vermesi gereken evraklar arasında tutmalıdır.
Dubai Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021
Dubai Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz

Çalışan ve işveren kimseler için gerekli Dubai turistik vize evrakları ekstra olarak;

 • SSK 4A hizmet dökümü ve SGK 4B hizmet dökümlerinin çıktısı.
 • Şirket sahibi kimse, şirketinin vergi levhası, resmi sicil gazetesi gibi konuları da eklemek durumundadır.
 • 2 tane biyometrik cinsinde fotoğraf mm cinsinden olmalıdır. Fotoğrafçılarda vize işlemleri için biyometrik fotoğraf çektirmek istiyorum derseniz, kolaylıkla çekim yaptırabilirsiniz.

Öğrenciler için gereken ekstra bilgi ve belgeler;

 • Emirates’ten alınan rezervasyon numarası ve de öğrencilik yaptıklarını kanıtlamak için, aktif öğrencilik belgesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Dubai turistik vize evrakları için bizlerden, yüz yüze randevu almanız mümkün. Dubai’ye turist vizesi kapsamında yapacağınız başvurularınız oldukça kısa süreler içerisinde cevaplanmaktadır. Dubai için turist vizesi alırken, danışmanlık almak işlerinizi kolaylaştırır.

Dubai Turistik Vize Ücreti

Dubai’ye ödemeniz gereken gerekli harç ücreti miktarını öğrenebileceğiniz bu alt başlığı sizler için oluşturduk. Dubai turistik vize ücreti ile ilgili daha detaylı bilgi vermeden önce yapmanız gerekenlerden bahsetmek istiyoruz.

Birden çok opsiyona sahip olarak, Dubai’den turistik vize talebinde bulunabilirsiniz. Bulunacağınız turistik vize taleplerinizde opsiyon olarak, çoklu giriş çıkış ve de gün sayısında artma olmaktadır.

Detaylı ücretler için aşağıya göz atmanız yeterli olup, Dubai için bizlerden yardım talep edebilirsiniz. Yapacağınız yardım taleplerini dilerseniz, yüz yüze de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, randevu alıp ofisimize gelmenizdir

 • Dubai turistik vizesinin harç ücreti, 2020 yılı fiyat güncellemeleriyle birlikte değişmiş olup, 125 USD gibi bir rakama tekabül etmektedir.
 • Harç ücreti geri ödemesi, şayet vizeniz reddedilirse geri yapılmaz. Ödediğiniz harç ücretleri tamamen, Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait bir maddiyat olup vizenizin onayı veya reddi halinde herhangi bir geri ödeme almanızın, mümkünatı yoktur.
 • Vize başvurularında şahıs olarak ödeme yapma zorunluluğu bulunmakta olup, yaş sınırı olmaksızın vize ücreti için ödeme yapılmak zorundadır. Bebeklerde ödeme yapılması, gerekli harç ücreti neyse onun yatırılması, işlemine tabiidirler. Bu zorunluluk BAE tarafından konulmuş olup, Dubai’ye gitmek isteyen her Türk vatandaşı için geçerliliğini korumaktadır.
 • Danışmanlarımız ile iletişime geçerek, Dubai turistik vize ücreti konusunda herhangi bir değişim olup, olmadığını sorgulatabilirsiniz.
 • Alacağınız vize BAE’ye bağlı olan, 7 Emirliğin tamamında geçerli olup, sadece Dubai değil, bu emirliklerden herhangi birine de seyahat etmeniz mümkün olacaktır.
 • Dubai’de 30 günden fazla kalmak isterseniz veya çoklu giriş hakkına sahip olmak isterseniz, 125 USD’nin üzerinde bir rakam ödemesi yapmanız gerekir.
 • 225 USD çok girişli 30 günlük vize ücreti, Dubai ve diğer 6 emirlik için.
 • 235 USD tek girişli 90 günlük Dubai vizesi ücreti. Daha detaylı ücret bilgilendirmesi için bizlerden yardım talep edebilirsiniz.

Dubai vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için>> schengenvize.net/dubai-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Dubai Turistik Vize Formu

Dubai’ye turistik nedenleriniz ile giderken doldurmanız gereken bir vize formu ve formun içerisinde cevaplamanız gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Dubai turistik vize formu örneği için sayfamızın, yani metnimizin sonunda, gerekli belgeleri bulabilirsiniz.

Dubai turistik vize formu olarak doldurmanız gereken formda yapmanız gerekenler çok basit olup, form içerisinde herhangi yanlış bir bilgilendirme yapmamanız gerekmektedir. Form içerisinde yapılacak herhangi yanlış bir bilgilendirme sonuç olarak, Dubai için talep ettiğiniz, BAE vizenizin reddi ile sonuçlanabilir. Bunun farkında olarak işlem yapmak ve istiyorsanız yüz yüze bizlerden randevu almak için lütfen irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşım sağlayın.

Dubai güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/dubai-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Dubai Turistik Vize Dilekçesi

Dubai turistik vizesinin dilekçesini yazarken dikkat etmeniz gereken husus, İngilizce yazıp, yazamadığınızdır. İngilizce olarak da talep edilebilen Dubai turistik vize dilekçesi içeriğini metnimizi okuyarak anlayabilirsiniz.

Dilekçe konusunda hâkim olmanız gereken konular, neden Dubai’ye gitmek istediğinizin, nerelere gitmek istediğinizin, kişisel kimlik bilgilerinizin, varsa sponsor bilgilerinizin dilekçe içerisine yazılması gerektiğidir. Dilekçe yazımında kişisel bilgileriniz veya seyahat amacınız hakkında her hangi yanlış bir bilgilendirme olmaması gerekmektedir. Bunlara dikkat ederek doldurulan dilekçeler, başarılı ve sorunsuz dilekçeler olarak adlandırılabilir. Adlandırdığımız bu dilekçelere sahip olmak istiyorsanız, bizlerden yüz yüze randevu alıp ofisimize gelebilir veya telefon üzerinden bilgilendirme alabilirsiniz.

Dubai Turistik Vizesi Sonuçlanma Süresi

Dubai’den alacağınız vize çok hızlı çıkabildiği gibi, bazı durum ve koşullar içerisinde yavaş da çıkabilir. Bunun temel nedeni başvuru yoğunluğu ile alakalı olup, ortalama bir Dubai turistik vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı 5-6 gündür.

Dubai’den turistik vize alırken, aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer 6 emirliğinden de (7 emirlik toplam, Dubai ile birlikte) vize almış olursunuz. Alacağınız bu tek vize aslında, Amerika vizesi olarak da düşünülebilir. Amerika’da nasıl aldığınız tek bir vizeyle, tüm eyaletlere girip çıkabiliyorsanız. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi sayesinde de aynısını yapmanız mümkün olacaktır. BAE ve Dubai vizesi için, bizlerden yardım talep edebilir, yüz yüze randevular sayesinde ofisimizde rahat ve güvenli işlem yapabilirsiniz.

Dubai Ticari Vize 

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan Dubai bölgesine iş için gidecek kişilerin yani iş fuarı ve yahut toplantı gibi nedenlerle seyahat edecek kişilerin ticari vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Ülkemiz vatandaşları eğer çeşitli pasaportları sahipse ticari vize işlemlerinden muaftır. Fakat bu durum sadece 180 gün içerisinde 90 gün olmaktadır.

Dubai Birleşik Arap Emirliklerine ait olan eyaletlerde iş ile ilgili herhangi durum için gidilmesi gerekiyor ise ve kişiler Umuma mahsus pasaportu olan ülkemiz vatandaşlarının yapacak olduğu ziyaretler için Dubai ticari vize alması gerekiyor. Yapılan vizeler onaylandıktan sonra ise onay sürecinden itibaren 58 gün içinde ülkeye giriş yapması gerekiyor. Verilen süre dolduğu takdirde bu giriş hakkı iptal ediliyor.

Dubai’ye seyahatlerine kullanılan tüm vizeler Dubai Konsolosluğu tarafından turistik vize başlığı ile sunulmaktadır. Bu durumun alt kategorisinde ise gerekli belgelerin kutlanması ve değerlendirilmesi ile birlikte ana amaç farklı olduğu için Dubai ticari vizesi adını almıştır. Dubai ticari vizeleri iki şekilde olmaktadır

Kısa süreli Dubai ticari vizelerinde başvuru yapmış olan kişiler tek ya da çok giriş olmak üzere 2 adet seçeneği ile karşılaşmaktadır. Kısa süreyle vize başvuru sonucunda ise 30 gün Dubai’de kalma hakkı tanınmaktadır. Verilen kalma süresi aşıldığı takdirde Dubai Konsolosluğu tarafından 3000 USD para cezası verilmektedir.

Uzun süreli Dubai ticari vizesi, türünde tek girişli ve çok giriş imkanı tanımaktadır. yapılan vize başvurusunun sonuçlanması doğrultusunda uzun süreli Dubai ticari vizesi alan kişilerin 90 günlük Dubai’de bulunma hakkı bulunuyor

Dubai Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

 Dubai ticari vizesi aynı zamanda e vize olmaktadır. Dubai ticari vizesi başvuru yapan kişilerin öncelikle gerekli evrakları ter atması ve ardından ise Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait olan e-vize merkezine yüklemesi gerekiyor. Vize başvurusu işleme alındıktan sonra Dubai ticari vize başvuruları ile yüz yüze bir görüşme yapılmaktadır. Tümay ticari vizesi başvuruları konsolosluğa bağlı olsa da göçmenlik Ofisi ile birlikte yetkilendirme yapılan turizm acentesine yapılmalıdır.

 Dubai Ticari Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai ticari vizesi için öncelikle gerekli evrakların renkli olarak taratılması gerekiyor. Taratılan belgeler e-vize sistemine Ener ardından ise vize başvuru işlemleri başlar. Bu bir e-vize olarak geçmektedir. Bundan dolayı pasaporta ihtiyaç duyulmaz.

Ticari amaçlar için, Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmeniz gerekmekteyse, Dubai’de gideceğiniz şehirse, BAE’den ticari vize almanız gerekmektedir. BAE’den ticari vize aldığınız sırada aslında, Dubai’den de almış olmaktasınız. Çünkü Dubai, BAE’ye bağlı bir şehirdir. Dubai ticari vize evrakları için neler gerektiğini merak ediyorsanız, okumaya devam etmeniz yeteli olacaktır.

Ticari vizeler genelde iş ile ilgili olduğundan, ticari vize almaya çalışırken işinizle ilgili en ince ayrıntılar bile sorgulanabilmektedir. Bunun temel sebebi sizlerin işinin, gideceğiniz ülkede de yasal olup, olmadığını, gideceğiniz ülkeye bir sorun oluşturup, oluşturmayacağını öğrenmektir. Dubai’den ticari vize almak istiyorsanız, tıpkı diğer ülkelerde de olduğu gibi elinizde davetiye bulunması sizlerin yararına olacaktır.

Detaylı olarak Dubai ticari vize evrakları incelememizi yapmadan önce, sizler ile paylaşmamız gereken birkaç konu daha var. Dubai iklimsel özellikler bakımından, Arabistan’da yer aldığı için çöl iklimi yapısındadır. Çöl ikliminin, sabahları sıcak, geceleri ise dondurucu diyebileceğimiz kadar soğuk bir hava yapısı vardır. Sizlerde Dubai’ye gitmeden önce kıyafet seçimi yaparken, sizlere verdiğimiz bu iklim bilgilerinin yanında biraz daha araştırma yaparak, valizinizi en doğru biçimde hazırlayabilirsiniz.

Dubai ticari vizesi almak için ödemeniz gereken harç ücreti ise, Dubai ticari vize evrakları detaylandırmamızı yaptıktan sonraki alt başlığımız olacaktır.

 • Dubai’ye gitmek için ödeyeceğiniz, vize başvuru harç ücretinin, sizler adına olan dekontu. Şayet dekont sponsorunuzun üzerineyse, o konuyla ilgili de yapmanız gerekenleri bizlere danışarak öğrenebilirsiniz.
 • Dubai’den sizler tarafına ulaştırılmış davetiye bulunuyorsa, mutlaka o davetiyeyi de Dubai evrakları arasına koymalısınız.
 • Davetiyenizin nereden geldiğinin açıkça belli olması gerekmektedir. Bunun temel sebebi ise, davetiyenizde yazan yere neden gittiğinizi anlamak ve yerin veya etkinliğin geçerliliğini kontrol etmektir.
 • Dubai ticari vize evrakları arasında çalışansanız bununla ilgili belgeler vermeniz de gerekenler arasındadır. Çalışanlar, Dubai’den ticari vize alacakları zaman, SGK kayıtlarından, maaş bordrolarına kadar belgeleri vermelidirler. Verilen bu belgelere ekstra olarak, çalışanın müdürü veya patronu tarafından yurtdışı çıkışına izin verildiğini ispatlar nitelikte belge de, verilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.
 • Dubai’ye ticari amaçlar güderek gitmek isteyen, işveren veya patronlar ise kendilerinden istenilen ekstra belgeleri eksiksiz biçimde vermelidirler. Dubai’nin istediği ekstra belgeler genel olarak, şirketin vergi levhası, işverenin SGK 4 B dökümü gibi belgelerdir.
 • Ek olarak banka dekontlarınızı da açık ve geçiminizde bir sorun olmadığını, Dubai’ye gittiğiniz zaman oradan geri dönecek kadar paranız olduğunu ispatlamak amacıyla vermeniz gerekiyor.
 • Rezervasyonlar ise BAE’nin, sizler Dubai’ye giderken almak istediği bir diğer güvence. Dubai ticari vize evrakları arasına, yaptırdıysanız, uçak ve otel rezervasyonlarınızı koymanızda da fayda var.

Dubai Ticari Vize Ücreti

2020 yılına gelindiğinde, Dünya çapında bir ekonomik kriz meydana geldi. Bu ekonomik krizin sebebi, hepimizin rahat bir biçimde anlayabileceği üzere, korana sürecinden kaynaklandığı bilinmektedir. Dubai ticari vize ücreti de, diğer ülkelerin ticari vize ücretleri gibi, bu kriz nedeniyle sürekli artıp, azalmaktadır. Sizlere vereceğimiz fiyatların güncelliğini kontrol etmek için, başka araştırmalar da yapabilir veya bizler ile yüz yüze randevu alabilirsiniz.

Detaylı olarak ticari vize ücretlerine geçmeden önce sizler ile paylaşmak istediğimiz konu, vize harcıdır. Vize harcı, Dubai ticari vizesi almaya çalışan herkesin ödemesi gereken ücrettir. Bu ücret, Dubai vizeniz onaylansa da, onaylanmasa da geri dönüşü olmayan bir ücrettir. Dubai ticari vize ücreti kısaca Dubai’nin vize harcıdır da denilebilir.

 • Dubai ticari vizesinin fiyatı son gelen güncellemelere göre 124 USD kadardır. Bu ücret 1 aylık ve tek giriş çıkış izniniz olan, Dubai ticari vizesinin ücretidir.
 • Dubai ticari vizesinde, çoklu giriş çıkış hakkı istiyorsanız, ödemeniz gereken net harç tutarı, son gelen zamlar ile birlikte toplamda 393 USD kadardır. Bu ücrettin ödendiği başvurular, 1 aylık süreyle çoklu giriş çıkış hakkı talep edilen başvurulardır.
 • Dubai’ye 90 gün yani, 3 ay gibi bir süreyle vize izni almak istiyorsanız, tek giriş çıkış hakkınız olan vizenin ücreti 467 USD Euro’dur.
 • 90 gün, tamı tamına 3 ay çok giriş çıkış hakkına sahip vize almak istiyorsanız, bu çok giriş çıkışlı vizenizin ücreti ise 716 USD harç ücreti olarak belirlenmiştir.

Dubai Ticari Vize Başvuru Formu

Dubai’ye ticaret için gideceklerin, vize izni almadan önce doldurmaları gereken bir adet form bulunmaktadır. Bu formda, davetiyenin gönderildiği şirket veya fuardan, kişinin mesleği ve Dubai’de ne kadar kalmak istediği kadar birçok bilgi istenilmektedir.

Formu doldururken bütün bu bilgileri hatasız bir biçimde doldurmak zorunda olan kişi şayet hata yaparsa vizesi ret yiyebilir. Dubai ticari vize başvuru formu ve talep dilekçesi ayrıntıları için okumaya devam etmeniz yeterli olacaktır.

 • Dubai ticari vizenin formunun içerisinde, sizlerin kimlik bilgileri sorulmakta olup, bu sorgunun amacı verdiğiniz evraklar ile uyuşup, uyuşmadığını kontrol etmektir. Bilgileriniz uyuşmuyorsa, vizeniz gerçekten çok sıkıntılı bir pozisyona düşebilir.
 • Form içerisine davetiyenin geldiği yeri, o yerde ne yapıldığını, yani şirketse, şirketin bulunduğu faaliyetler gibi, bildirilmelidir. Yer açık adres olarak verilmek zorunda olup, olası bir hilenin önüne geçilmek, BAE yetkilileri tarafınca kontrol edilerek sağlanmaktadır.
 • Dubai ticari vizesinin başvurusunun formu, tam olarak sizlerin bilgilerine kısa bir göz atmak ve doğruluğunu sorgulamak için doldurtulmaktadır. Dolduracağınız bilgilerin doğru olduğundan emin olmadan, yetkililere belge teslimi yapmamanızı önermekteyiz.

Dubai Ticari Vize Dilekçesi

Dubai vize dilekçe örnekleri genellikle İngilizce dilinde yazılmış olmaktadırlar. İngilizce dilinde yazılmış olan, Dubai ticari vize dilekçesi örneği sayfamızın en altında yer almaktadır. Okuduktan sonra oraya da göz gezdirebilirsiniz.

Dilekçe içeriğinde, Dubai’ye gitme tarihiniz, kimlik bilgileriniz, Dubai’de ne kadar kalmak istediğinizin bilgisi gibi bilgiler yer almaktadır. Şirketseniz, şirketinizin ismi, işletmenin patronuysanız onu bildiren evrakları tamamladığınızı da dilekçeye yazabilirsiniz.

Yazabileceğiniz diğer noktalar ise, sizler tarafına ulaştırılan davetiyenin kimlerden geldiği ve neden geldiğidir. Bu aslında yazılması gereken nokta olup, yazılmadığı takdirde ekstra sorunlar çıkarabilir.

Dubai ticari vize dilekçesi usule uygun yazılmalıdır. Usule uygun yazılmaz ve yazılması gereken bilgilerde hatalı veya eksik bir bilgi yer alırsa, vizeniz büyük ihtimalle reddedilme durumuyla karşı karşıya kalabilir. Dubai vizesinin dilekçesini doldururken, danışmanlar ile yüz yüze görüşme sağlamanız sizler adına daha sağlıklı olacaktır. Yüz yüze randevu almak için, Schengen vize başvuru merkezimizi aramanız yeterlidir.

Dubai Ticari Vize Sonuçlanma Süresi

Dubai ticari vizesinin net olarak çıkış tarihi en hızlı olarak 1-2 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir. Çalışma günlerinde, yoğunluk olmayan zamanlara denk geldiğinizde bu süre böyle olmaktadır. Fakat çalışma süreleri içerisinde ekstra yoğunluk oluşturan durumlar varsa, vizenizin sonuç vermesi daha uzun sürebilir.

Dubai ticari vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun en geç olarak cevabı hemen hemen 1 aydır. Dubai ticari vizesi oldukça hızlı çıkabilen bir vize olduğu için, sizlerin en fazla 1 ay beklemesi gerekir ki bu durumda olağanüstü haller olursa böyledir. Aksi takdirde vizeniz çıkış tarihi, 1 aydan daha kısa sürecektir.

Dubai Aile Ziyaret Vizesi

Dubai aile ziyareti için seyahat etmek isteyen ülkemiz vatandaşlarının ve bununla birlikte ülkemizde oturum izni bulunan vatandaşların bu seyahati gerçekleştirebilmesi için Dubai aile ziyareti vizesi alması gerekiyor. Aile ziyareti vizesi almak isteyen ülkemiz vatandaşları bu vize için başvuru yapmak zorunda değil. Ancak bu durum sadece 180 gün içinde 90 gün olan seyahat planları ile sınırlı olmaktadır.

Dubai’ye aile ziyareti yapacak kişiler seyahat süresini ele alarak kısa veya uzun vadeli aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından Dubai aile ziyareti vizesi için başvuru yapan kişilerin eğer başvuru sonuçları olumlu olur ise onaylanmış olduğu tarihten sonra 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapması gerekmektedir. 58 gün içerisinde giriş yapmayan kişileri bu aldığı hak kaybolmaktadır. Aile ziyareti vizesi Dubai’de turistik vize olarak kabul görmektedir.

Kısa süreli Dubai aile ziyareti vizesi için başvuru yapan kişilerin öncelikle seyahat sıklığı ele alınmaktadır. Bu doğrultuda kişilere tek giriş veya çok giriş seçeneği sunulur. Kısa ve tek giriş tercih eden kişilerin Dubai’de toplam olarak 30 gün kalma hakları olmaktadır. Eğer ziyaret esnasında verilen süre aşılır ise 3000 USD para cezası verilmektedir.

 Uzun süreli Dubai aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunan kişiler doğrultusunda tek giriş ve çok giriş seçeneği sunulmaktadır. uzun süreli yapılan bu başvurularda Dubai’de kalmak için 90 gün kalma hakkı verilmektedir.

Dubai Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai aile ziyareti vizesi almak isteyen kişiler için 30 günlük olmak üzere tek giriş ve çok giriş seçenekleri sunmaktadır. Aile ziyareti vizesi alacak kişilerin daha uzun süre ile giriş yapmak için başvuru alması şarttır. Aile ziyareti vizesi ile 90 gün Dubai’de kalma hakkı verilebilmektedir. Ancak bunun için gerekli evrakların toparlanarak başvurunun yapılması gerekiyor.

Gereklil başvuru evrakları şöyle;

 • Renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir.
 • Renkli ve taranmış pasaport fotokopisi gereklidir.
 • Dubai aile ziyareti vize işlemleri sonucunda talep edilen ücretin dekontu gereklidir.
 • Son olarak renkli ve taranmış olan Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi gereklidir. Ancak bu belge sadece yabancılardan talep edilmektedir.

Dubai Aile Ziyareti Vizesi Ücreti

Aile ziyaretine giderken, Dubai için, Birleşik Arap Emirlikleri’ne belirli bir miktarda başvuru harç bedeli ödemeniz gerekmektedir. Bu harç bedeline ekstra olarak, sizlerin işini kolaylaştırması için, danışmanlık şirketlerinden yardım da alabilirsiniz. Dubai aile ziyareti vizesi ücreti harç ücreti, dilerseniz de ekstra olarak danışmanlık ücretidir.

Sizlere belirteceğimiz ücret, yazımızın yayımlandığı tarihteki güncel ücret olmakla birlikte, ücret değişimi ve benzeri konular için bizleri arayabilir ve de ofisimizden randevu alabilirsiniz.

Vize ücretleri konusunda Dubai’ye giderken sizlere söylememiz gereken bir diğer öneri ise, Dubai’de otel ücretlerinin oldukça pahalı olmasından dolayı, ekstra bir maddiyatı da rezervasyon ve konaklamaya ayırmanızdır.

Dubai aile ziyareti vizesi ücreti harç ücreti olarak aşağıdaki fiyatlandırmalara sahiptir. Fiyatlandırmalar güncellenebildiğinden dolayı, lütfen en güncel fiyatı araştırın veya bizleri arayarak fiyatların güncelliğini sorgulayın.

 • Sadece bir kere giriş çıkış hakkına sahip olduğunuz vize ücreti (30 günlük) 97 USD olarak belirlenmiştir.
 • 30 gün süresince, Dubai sınırları içerisinde bulunmanıza olanak sağlayan, Birleşik Arap Emirlikleri vizesi 225 USD iken, bu ücret çok giriş çıkış hakkını da içerisinde barındırmaktadır.
 • Tek giriş ve tek çıkış hakkına sahip olacağınız Dubai’de 90 gün boyunca bulunma hakkına sahip olduğunuz vize harç ücreti ise, 235 USD’dir.
 • 90 gün ve artı olarak çok giriş çıkış hakkına sahip olan ise, 600 USD civarında bir fiyatlandırmaya sahiptir.
 • Aile ziyareti için harç ücretiniz dahil olmak üzere, diğer ücretlerinizi karşılayacak sponsorunuz mevcutsa, ödemeleri sizin adına yaptığını detaylı biçimde bildirmesi gerekmektedir. Aksi taktirde, karışıklıklar ve istenmeyen durumların gündeme gelmesi söz konusu olabilmekle beraber, ispat sürecinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.
 • Dubai’ye gitmek için, vize ücretinin harcını yatıracağınız yer, Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı konsolosluklar olabilmekle birlikte, ücret yatırma sonrasında çok çabuk vizenize geri dönüş alma olanağınızda bulunmaktadır.

Dubai’ye gitmeden önce kaliteli bir danışmanlık hizmeti almak isterseniz, yapmanız gereken tek şey randevu alıp, ofisimize gelmek olacaktır. Dubai aile ziyareti vizesi ücreti konusunda değişiklik olup, olmadığını kontrol etmek için, iletişim hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Dubai Aile Ziyareti Başvuru Formu

Dubai’de bulunan aile bireylerinizin yanına giderken, bir adet form doldurmanız sizlere şart koşulmuş olup, bu form ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi, Schengen vize ayrıcalığıyla öğreneceksiniz. Dubai aile ziyareti başvuru formu içerisinde ki bilgiler açısından, sizlerin ve aile fertlerinizin kimlik bilgilerini istemektedir.

Ekstra olarak formun içerisinde, çalışıyorsanız işinizi, öğrenciyseniz aktif öğreniminizin bulunduğu eğitim kurumunu, emekliyseniz de nereden ne zaman emekli olduğunuz gibi bilgileri de doldurmanız gerekmektedir.

Dubai aile ziyareti başvuru formu dolumu sırasında, yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, çekinmeden bizlerden randevu ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Dubai Aile Ziyareti Dilekçesi

Vize işlemlerinin belki de en can alıcı noktası, vizenin dilekçesinin yazılması gereken kısımdır. Dubai aile ziyareti dilekçesi genel olarak, İngilizce dilinde kaleme alınır. Kaleme alırken dikkat etmeniz gereken üsluptan, vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğuna kadar pek çok etken, dilekçeniz değerlendirilirken göz önünde bulundurularak işleme alınacaktır.

Dilekçe yazımı konusunda tecrübe ve bilgi sahibi değilseniz, lütfen bizlerden yardım istemekte ve randevu alarak ofisimizi ziyaret etmekten çekinmeyiniz. Dubai’de gideceğiniz aile fertlerinizin de bilgilerinin dilekçe içerisinde yer alması, gerekli olan konulardan bir diğeridir.

Dubai’de geçirmeyi planladığınız süreden, aile ziyaretine gideceğiniz yerin adresine kadar, tüm bilgileri detaylı bir biçimde bildirmeniz gerekmekte olup, bilgilerde eksik veya hatalı bir bildiriminiz olursa, vizenizin onayı sıkıntıya girebilir.

Dubai aile ziyareti vize dilekçesi konusunda tecrübe sahibi kişilerden yardım almak, daima sizlerin vize onay oranına olumlu yönde etki edecek sonuçlar doğurur. Tecrübe diğer işlerde olduğu gibi, vize dilekçesi yazımı, form doldurulması, evrakların tam teslimi ve zamanlama da hata olmaması gibi birçok olumlu etkeni yanında getirmektedir.

Dubai Aile Ziyareti Vizesi Sonuçlanma Süresi

Vizelerin hepsinin çıkış sürelerinin, neden birbirlerinin sürelerinden farklı olduğunu ve başlıkta yer alan sorumuzun net cevabının ne olduğunu merak ediyorsanız, okumaya devam etmeniz yeterli.

Vizelerin onay veya ret sürelerinin birbirlerinden farklı olmasının temel nedeni, konsolosluklarda bulunan görevlilerin, inceleme yapmaları gereken dosya sayısından, konsolosluk yoğunluğuna kadar, birçok etken kapsamındadır. Dubai aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun ise, maalesef tam olarak, nokta atışı, net bir cevabı bulunmamaktadır.

Genellikle 1 haftadan kısa süren, BAE başvurularınızda, yalnızca Dubai değil, diğer emirliklere de girme hakkını elde edersiniz. Bu emirliklerden, en pahalısı ve en lüksü tahmin edebileceğiniz üzere, ailenizin ziyaretine gideceğiniz Dubai’dir. Dubai oldukça zengin bir kitleye hitap ederken, vizeniz 1 hafta içinde onaylanırsa, Dubai ziyaretinizde zenginliklerin farkına varabilirsiniz.

Dubai Aile Birleşimi Vize 

Dubai’de ikamet etmekte olan eşiniz varsa, Birleşik Arap Emirlikleri’nden aile birleşim vizesi almanız gerekmektedir. Dubai aile birleşimi vize evrakları alırken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları metnimizde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dubai aile birleşimi vizesi red nasıl anlaşılır? Sorusunun detaylı cevabını almak için bizleri arayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere aile birleşim vizeleri öncesinde mülakat ve benzeri işlemler görebilen vizelerdir. Dubai aile birleşim vizesi bekleyenler 2020 yılında, korona süreci sonrasında yoğunlaşmıştır.

Schengenvize olarak sizlere, daha kaliteli bilgiler vermemizi istiyorsanız, lütfen web sitemizde yazan telefon numarasından bizlere ulaşarak en güncel bilgileri alınız. Bilgilerin güncellenmiş versiyonlarını almanız sizler için oldukça önemlidir çünkü vize bilgileri her geçen gün değişebilmekte ve istenilen evrak sayısı artıp, ya da azalabilmektedir. Dubai aile birleşimi vize evrakları adlı bu başlığımızda sizler için gerekli tüm evrakları sıralıyor olacağız.

 • Evraklarımıza başlarken, klasik olarak her vize türünde istenilen pasaport özellikleri, yani pasaportun 6 ay süreyle geçerli olması(başvuru sonrasında) ve de pasaportunuzun süresinin 10 yılı aşmamış olması oldukça önemlidir.
 • Türkiye sınırları içerisinden kolayca ulaşabileceğiniz, Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 • Başvurularda bulunurken, belirli düzeyde Arapça bilginizin olması istenilmektedir. Aile birleşimi vizelerinde bu düzey, genellikle bulunduğu ülkede resmi dil olan dilin başlangıç seviyesidir.
 • Dubai’de yaşamakta olan eşin, uluslararası alanda geçerliliği olan doğum ve nüfus belgeleri de istenilen evraklar arasında yer alıyor.
 • Dubai aile birleşimi vize evrakları içerisinde, uluslararası alanda geçerliliğini sağlamanız gereken, evlilik cüzdanı da bulunmaktadır. Evlilikler ile ilgili olarak varsa şahısların önceden gerçekleştirmiş oldukları evlilikler ile ilgili de gerekli evraklar istenilmektedir.
 • Detaylı izinler, pasaport, kimlik kaydı, evlilik belgesi ve benzeri izinleri sizler için açıkladık. Gerekli evraklar konusunda aklınıza takılan her soruyu, bizlere ulaşarak bizlere sormanız mümkün.
 • Öğrenim belgeleriniz de verilmesi gereken evraklar arasında yer almaktadır. Öğrenim düzeyinizin ne olduğunu ve hangi meslek dallarında çalışabileceğinizi öğrenmek için, BAE bu konuda oldukça titiz davranmaktadır.
 • Dubai’de yaşayan eş, Dubai vatandaşı değilse, vatandaşlığının bulunduğu ülkeden gerekli belgeleri almak zorundadır.
 • Eğer çocuklarınız varsa, çocuklarınız içinde gereken evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Bu evrakların başında, çocuklarınızın kimlik belgeleri, tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri ve de öğrenim seviyelerini belgeleyen evraklar olmalıdır.
 • Dubai aile birleşimi vize evrakları içerisinden bir tanesini bile tamamlamazsanız, vize onayınız ciddi biçimde tehlikeye girebilir. Dubai aile birleşimi isteyen kişilere tavsiyemiz, kaliteli bir işletmeye giderek, danışmanlık almalarıdır.

Schengen vize olarak sizlere elimizden geldiğince her tür vize işleminizde yardımcı olmak isteriz. Yapmanız gereken tek şey, yardım almak istediğinizi belirterek bizleri aramak olacaktır. Schengen türündeki vizelerin tamamında, her türlü işlemi sitemizden bizlere ulaşarak, bizlere sorabilir, danışmanlık talebinde bulunabilirsiniz.

Dubai aile birleşimi vize evrakları tamamlamaya yakın, uçak bileti rezervasyonu yapmanız da gerekebilir. Bunun nedeni, gerekli evraklar arasına rezervasyonların da konulması gerekliliğinden ve yoğunluktan kaynaklanıyor olabilir. Yoğunluk dolayısıyla vize alan kişiler, vize haklarını bazen uçak bileti bulamadıkları için tam olarak değerlendirememektedirler. Bu tarz durumlar ile karşılaşmamak için, önceden kalınacak yer ve yolculuklarınız ile ilgili rezervasyonlarınızı yaptırmanızı ve yüz yüze bizlerden danışmanlık almanızı öneriyoruz.

Dubai’de bulunan eş için gereken evrakları ise, Schengenvize olarak sizler için şu şekilde sıralamış bulunmaktayız. Dubai aile birleşim vizesi Türkiye için ödemeniz gereken ücreti bir alt başlığımızdan öğrenebilirsiniz.

Dubai Aile Birleşimi Vize Ücreti

Vize ücreti, Dubai’de yaşamaya karar verdiyseniz, ödemeniz gereken harç ücretinden ibarettir. Yalnızca danışmanlık isterseniz, bu ücretin üzerine bir ücret ödemesi yapmanız gerekmekte olup, danışmanlık hizmetleri için adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Dubai aile birleşimi vize ücreti için sizlerden talep edilen miktarları aşağıda sizler için liste halinde tutuyoruz.

 • Aile birleşiminin tam ücreti sürekli olarak değiştiği için en net bilgiyi bizleri arayarak edinebilirsiniz.
 • Dubai aile birleşimi vize ücreti neden sürekli değişkenlik gösteriyor? Sorusunun cevabı ekonomik durumlar, siyası olaylar ve benzeri süreçler olabilir. Sizler en net bilgilendirmeyi almak için, Schengen Vize çağrı merkezimizden bizleri arayarak bilgi talep edebilir, bizlere Dubai aile birleşimi vizesinin harç ücretini sorabilirsiniz. Bu sayede hem en güncel, hem de en doğru fiyatlandırmayı almış olursunuz.
 • Ücret ödemesinde her Türk Vatandaşı eşit olsa da, birkaç istisnai durumda ücret ödenmesine gerek bulunmamaktadır. Bu durumların neler olduğunu daha detaylı öğrenmek için araştırma yapabilir veya doğrudan telefonu elinize alıp, bizleri arayabilirsiniz.
 • Dubai’de yaşamak için gereken tüm evrakları toparlamadan, aile birleşimi vizesi ücretini ödemenin pekte bir mantığı olmayacaktır. Aile birleşim vizesinin ücretini öderken şartları yerine getirdiğinize emin olmalısınız.

Evrakları tamamlayıp, ücret ödemesinin kendi adınıza kayıtlı dekontunu da evraklar arasına koyduktan sonra dilekçe ve form işlemlerine başlayabilirsiniz. Dilekçe ve form işlerinizi hallederken, BAE için oldukça derin bir araştırma sürecinden geçeceğini unutmadan, yalnızca doğru bilgileri form ve dilekçeniz içerisine bireysel olarak yazarak işlem gerçekleştiriniz.

Dubai Aile Birleşimi Başvuru Formu

Formumuzu doldururken dikkat etmeniz gereken hususları sizler için listeliyor olacağız.  Dubai formu doldurmak için yapmanız gerekenleri sizler ile birer birer paylaştıktan sonra, danışmanlık hizmeti almanın sizler için faydasını da sizlere anlatmak istiyoruz. Dubai aile birleşimi formu doldurulurken, sizlerin ve eşinizin ( Dubai’de ikameti bulunan) kimlik bilgileri ve benzeri sorgulamalar yapılabilmektedir.

Diğer sorgulamalar arasında, davetiyeniz ve uluslararası alanda geçerliliği olan evlilik belgeniz gerekmektedir. Evlilik belgenizin uluslararası alanda geçerli olmasını istiyorsanız, izlemeniz gereken yöntemler ile ilgili araştırma yapabilir veya bizlerden danışmanlık alabilirsiniz.

Kaç yıllık evli olduğunuz ve benzeri sorular da form içerisinde yer alabilirken, birkaç ekstra sorgulama da formun içerisinde bulunabilmektedir. Bu sorgulamaların neler olduğunu öğrenmek için, metnimizin sonunda yer alan, Dubai aile birleşimi formu örneği alanına göz atabilirsiniz.

Lütfen Birleşik Arap Emirlikleri için dolduracağınız bu kontrol formunda hata yapmayınız. Yapacağınız hatalar sizlere vize onayı konusunda bazı pürüzler çıkartabilir. Schengen vize olarak bizlerden yardım almak için, telefon numaramızı sitemizden kolaylıkla bulabilir ve dilerseniz yüz yüze de bizlerden danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz.

Dubai Aile Birleşimi Dilekçesi

Dubai’ye gitmek orada hayatını tamamlamak veya uzun bir süre, BAE’ye bağlı olan Dubai’de yaşamak isteyen vatandaşlarımız, bu istekleri doğrultusunda yapacakları başvuru sırasında bir dilekçe vermelidirler. Dubai aile birleşimi dilekçesi ve de gereksinimlerinin tamamını öğrenmek için bu alt başlığı okumanız yeterli olacaktır.

BAE’ne, Dubai için aile birleşim talebinde bulunurken yazacağınız bu dilekçede bildirmeniz gerekenler arasında yer alanlar;

 • Kaç yıllık süreyle, eşiniz ile evli olduğunuz.
 • Kaç adet çocuğunuz olduğunu, çocuğunuz varsa mutlaka yazmalısınız. Önceki eşiniz varsa, ondan olan çocuklarınız bile olsa, onları da yazmalısınız.
 • Varsa önceki evliliğiniz ile ilgili durumlar, boşanma evraklarının verildiğine dair bilgi ve benzeri bilgileri de dilekçe içerisine yazmalısınız.
 • Dubai aile birleşimi dilekçesi örnekleri için metnimizin sonuna göz atabilirsiniz.

Aşağıda yer alan örneklerden, form ve dilekçe ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi almanız mümkündür.

Dubai Vize Fotoğraf Ebatları

Dubai’ye giderken, Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almak için vermeniz gereken biyometrik fotoğrafların ebatlarını ve de fotoğrafların nasıl çekilmesi gerektiğini sizler için, Schengen Vize olarak derledik. Dubai vize fotoğraf ebatları klasik biyometrik ebatlardadır. Dubai vizesi için fotoğraf boyutu olarak 35 x 45 (mm) klasik biyometrik fotoğraf çekimi yaptırmanız gerekmektedir.

 • Dubai vize fotoğraf ölçüsü koşulunu uygun bir biçimde yerine getirdikten sonra, arka planı beyaz üzerinizde ki koyu renkli bir biçimde fotoğraf çekimi yaptırmalısınız.
 • Dubai vize fotoğraf boyutu olarak belirttiğimiz boyutun tam olarak 3/4 gibi bir kısmını, kafanız kaplamalıdır.
 • Dubai vize fotoğraf ebatları konusunda bilmeniz gereken ekstra bilgiler için, bir telefon uzağınızda sizleri beklemekteyiz.

Dubai Vize Ücreti

Vize ücretleri konusunda tam olarak güncel bilgileri alabilmeniz adına, Schengenvize olarak sizlere, Dubai hakkında bu metni hazırlamaya karar verdik. Dubai transit vize ücreti de aralarına dâhil olmak üzere, sizler ile Dubai vize ücreti detaylı paylaşımını yapacağız.

Dubai konsolosluğu vize ücreti denilen olay, tamamen harç ücreti olup, bu ücrete ekstra olarak almak istediğiniz herhangi bir danışmanlık varsa, danışmanlık ücreti ekstra maliyete sahiptir.

Dubai vize ücreti thy yolcuları için de değişmemektedir. Thy adına yaptırdığınız herhangi bir rezervasyon yalnızca sizlerin vize onayına ekstra katkıda bulunabilir.

Dubai vizesi ücreti 2020 yılı için aşağıda yer aldığı gibidir.

 • 30 günlük tek giriş çıkış hakkına sahip olduğunuz, BAE Dubai vize ücreti 110 USD’dir.
 • 30 günlük çoklu giriş hakkına sahip olacağınız vize ücreti ise, 225 USD olarak belirlenmiştir.
 • 90 günlük tek giriş çıkış 235 USD iken, çoklu giriş çıkış hakkına sahip olacağınız 90 günlük Birleşik Arap Emirlikleri vizesi 520 USD’dir.

Dubai vize ücreti ne kadar? Sorularınızın cevabını verdiğimize göre, artık ücret ile ilgili başka detaylandırmalara geçmenin vakti gelmiş demektir. Dubai e vize ücreti, günden güne değişkenlik göstermekte olup, en son Birleşik Arap Emirlikleri fiyatlandırmaları için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Peki, diğer Dubai vizesi ücreti ne kadar? Aklınıza takılan diğer vize türleri için bizler ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri’ne gittiğiniz zaman aklınızda bulunması gereken birkaç şey;

 • Katı kuralları bulunan ülkenin en önemli şehri olan Dubai, oldukça lüks ve pahalı bir yaşam merkezidir.
 • Yılın tamamı boyunca Dubai tatil ve eğlence merkezi olacak biçimde tasarlanmıştır.
 • Paranızı harcarken ekonomik yollar bulmak için, yerel halkın gittiği marketlere gitmeyi ihmal etmeyin.
 • Oteller oldukça lüks olduğundan, Dubai vize ücreti hesaplamanızın ardından otel ücretlerine de bir göz atmanızda fayda var. Schengen Vize Kurumu olarak sizlere daha fazla konuda yardım etmemizi isterseniz, sitemizin iletişim bölümünden bizler ile telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Sizlere Dubai, yani Birleşik Arap Emirlikleri vizesi alırken tavsiyemiz çoklu giriş çıkış hakkı almanızdır. Çoklu giriş çıkış hakkına sahip olmadığınız zaman, sadece bir kere Dubai’ye gidip, 1 kere de dönme hakkınız olacaktır. Vize süreniz dolmasa bile tek giriş çıkış hakkınızı kullandıktan sonra, bir daha o vize ile işlem yapamazsınız.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vize başvuru işlemleri için Arap Emirlikleri konsolosluğundan randevu alınması ve başvuru sahibinin evrakları eksiksiz teslim etmesi gerekmektedir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize ücretleri 30 günlük çıkışları için 300 USD civarıyken, 90 günlük çıkışlarda 400 USD üzerinde harç bedeli talep etmektedir.

Dubai Vize Veriyor Mu?

Dubai Türkiye’ye eksiksiz evrak, mali yeterlilik ve pasaport düzenlemlerindeki prosedüre uygunlukla vize vermektedir.

Dubai Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×