Dubai Vizesi 2023 - Schengenvize.net
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Vizesi 2023

Dubai vizesi 2023 senesinde turistik, iş, çalışma, aile birleşimi, iş seyahati gibi farklı alanlarda verilebilmektedir. Vize başvuru adımlarını dileyen kişilerin bireysel olarak dileyen kişilerin de alanında uzman olan danışmanlık firmaları aracılığı ile tamamlamasına imkan verilmektedir. Vize başvuru aşamasında ülkeye giriş gerekçesi ile daha sonrasında içinde bulunduğunuz etkinliklerin uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin kişilerin turist vizesi ile istihdam edilmesine imkan verilmemektedir. Hatta bu tür durumlarda bir terslik ya da yanlış birleşim fark edildiği anda vize ve oturum izninizin iptal edilmesi gibi sonuçlar da ortaya çıkabilmektedir.

Dubai

Dubai eğitim, turizm ve ticaret konusunda en sık tercih edilen merkezler arasında yer almaktadır. Birleşik Arap Emirliklerinin muhteva ettiği emirliklerin bir tanesidir. Özellikle son senelerde yapılan yatırımlar ile beraber daha büyük bir cazibe merkezi haline geldiğinin de bildirilmesi gerekir. Ülkemizden bu emirliğe giden kişilerin büyük bir kısmının turist olarak giriş yaptıkları da görülmektedir. Dubai 4000 kilometre kareyi kaplayan bir alan üzerine kurulmuştur. Dubai vizesi 2023 başvuru adımlarını konsolosluklar üzerinden tamamlayarak bu eşsiz fırsatlar ile dolu ülkeye giriş yapabilirsiniz. Başvuru adımlarında ret yanıtı almamak için tüm prosedürlere uygun bir şekilde sürecin tamamlandığından emin olunması gerekmektedir. Başvuru formlarını ve gerekli olan diğer evrakları konsolosluğun internet sitesi üzerinden talep edebilirsiniz. Pandemi süreci sebebi ile işlemlerin büyük bir kısmının randevulu yapılmasına özen gösterilmektedir.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Dubai gitmek için ne gerekli; başvuru yapacağınız vize türüne göre derlemeniz gereken belgeler ve sunmanız gereken bilgilerde değişim söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle her vize türü için detaylı bir analiz yapılması gerekmektedir. Dubai vizesi gerekli evraklar 2023 kapsamında pasaport başı çekmektedir. Pasaportunuzun kesinlikle güncel tarihili olması talep edilmiştir. Pasaport çıkartma süreci ile alakalı olarak şu hususlara dikkat etmelisiniz;

  • Pasaportunuzun çıkarttırılması ya da yenilenmesi için 199 numaralı telefon hattından ya da internet üzerinden NVİ randevunuzu alabilirsiniz. Dilerseniz randevu almadan da direkt olarak sıra alarak başvurunuzu tamamlama hakkınız vardır.
  • Başvuru süreci ile alakalı olarak fotoğraflarınız, kimlik bilgileriniz, ayrıcalıklı bir pasaporttan faydalanacaksanız bu ayrıcalığın nasıl elde edileceğine dair belgelerin de sorunsuz şekilde sunulması gerekmektedir.
  • Örneğin yeşil pasaportu olan kişilerin birçok ülkeye herhangi bir vize başvurunsa gerek kalmadan giriş yapmasına imkan verilmektedir. Yeşil pasaport sahibi olmak için memuriyetin birinci, ikinci ya da üçüncü aşamasında olmanız yeterli olacaktır. Yeşil pasaportu hak eden kişilerin eşinin ve çocuklarının da ayrıca başvuruda bulunmasına imkan tanınmaktadır. Çocukların bu haktan istifade edebilmeleri için 25 yaşından küçük olmaları gerekmektedir.
  • Vize başvurusu sırasında 10 seneden eski olan pasaportlar kabul edilmeyecektir. Yeşil pasaportta bu süre 5 sene olarak belirtilmiştir. Yeşil pasaportta 5 sene olarak belirlenen maksimum kullanım süresi, umumi kullanıma özel olan pasaport olarak da bilinen bordo pasaportta 10 sene olarak belirlenmiştir.

Dubai vizesi gerekli evraklar 2023 kapsamında tarihi geçmiş ya da yıpranmış bir pasaport sunmanız durumunda vize başvurunuzun ret yanıtı alacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir. Dubai vizesi 2023 talep adımlarında pasaport çıkartmaya dair tüm bu detaylara hakim olmalısınız. Danışmanlık firmaları dilerseniz pasaport işlemleri sırasında da size gerekli olan yardımı eksiksiz bir biçimde sunacaktır.

-Dubai Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Dubai aile birleşimi gerekli evraklar arasında istenen belgelerin diğer vize türlerine göre çok daha kapsamlı ve detaylı olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir. Aile birleşimi talep edebilmek için BAE vatandaşı olan bir kişi ile evlenmeniz gerekmektedir. Aile birleşimi imkanından istifade etmek için sadece göstermelik evliliklerin yapılmaması adına bu çiftlerin tüm bilgileri detaylı şekilde analiz edilmektedir. Uygun bulunmadığı takdirde ret yanıtı alma olasılığı da oldukça yüksektir.

  • Aile birleşimi başvurusunda bulunmak için BAE vatandaşı ile evlendiğinizi resmi belgeler üzerinden kanıtlamanız gerekmektedir. Bu noktada kişilerin evliliklerini noter onaylı şekilde Arapçaya çevirerek sunması gerekmektedir.
  • Başvuru aşamasında BAE vatandaşı olan kişinin bu mevcut vatandaşlığı nasıl kazandığına ilişkin de bilgi talep edilebilmektedir. BAE vatandaşının ikamet belgesini ıslak imzalı şekilde sunması gerekir.
  • Kişilerin evliliklerinin kanıtlanmasının sonrasında, tam tekmil nüfus kayıt örneği de iletilmelidir. Tam tekmil nüfus kayıt örneğinde daha öncesinde evlilik yaptığınız fark edilirse bu evliliğin boşanma ile sonuçlandığına dair de bilgilendirme sunmanız gerekmektedir. Ayrıca daha önceki evliliklerden olan çocukların velayet durumlarına ilişkin de bilgilendirme istenecektir.

Dubai aile birleşimi gerekli evraklar arasında bu belgelerde bir eksiklik ya da başvuru aşamasında bir usulsüzlük fark edildiği anda başvurunun anında ret yanıtı ile karşılaşacağının da bildirilmesi gerekmektedir. Dubai vizesi 2023 kategorisinde aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişilerin bu alanda uzman olan danışmanlık firmalarından destek alması önerilmektedir. Bu danışmanlık firmaları sizin için gerekli olan tüm önlemlerin eksiksiz biçimde alınmasını mümkün kılacaktır. Gerekli olan belgelerin derlenmesinden başvuru adımlarının takip edilmesine kadar her aşamada size iletişim numaralarınız üzerinden bilgilendirme sunulacaktır.

-Dubai Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai çalışma vizesi talep eden kişilerin öncelikli olarak mesleki yeterliliğini kanıtlaması gerekmektedir. Hangi lisans ya da ön lisans programlarından mezun olunduğuna dair bilgi verilmelidir. Diploma ve sertifikanın da eksiksiz bir biçimde sunulması istenmektedir. Diplomaların yanı sıra daha öncesinde herhangi bir çalışma deneyiminiz, referans mektubunuz varsa bunları da ek olarak sunmanız verimli olacaktır. Sadece tam zamanlı işler için değil staj için de çalışma izni alınması gerekiri. Staj yapacak olan öğrencilerin de kısmi zamanlı çalışma izni almaları gerekmektedir.

Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar arasında uygulamalı ya da teorik alanda BAE bünyesine katkı sağlayacağını kanıtlayan kişilerin onay almasının çok daha kolay olduğu görülmektedir. Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar olmadan başvuru yapılmadan çalışmanız durumunda tespit edildiğiniz anda vizeniz geçerliliğini yitirecektir. Kişilerin kendi özlük haklarını korumak için çalışma izni alması gerekmektedir. Aksi takdirde iş kazası ya da işten atılma gibi hususlarda herhangi bir sorun yaşanması durumunda özlük haklarının savunulması adına bir fırsat verilmeyecektir.

-Dubai Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar derlenirken hangi okuldan kabul aldığınıza ilişkin bilgilerinizi sunmalısınız. Bu aşamada öğrencilerden maddi durumlarına ilişkin de bilgiler talep edilecektir. Ülkeye girişin hemen sonrasında eğitim masraflarının hangi kaynak aracılığı ile karşılanacağına dair bilgilendirme talep edilebilmektedir. Bu aşamada dilerseniz banka hesap özetinizi dilerseniz de burs ya da hibe ile alakalı resmi belgeleriniz sunmanız yeterli olacaktır.

Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar derlenirken hangi okuldan mezun olduğunuz, okumak için geleceğiniz okulun diline hakim olup olmadığınızın da iletilmesi gerekir. Okulunuzdan ya da BAE vatandaşı olan bir yakınınızdan davet mektubu almanız durumunda vize başvurunuzun onaylanmasının çok daha kolay olacağı da bildirilmelidir. Ülkeye giriş aşamasını da kapsayacak şekilde seyahat ve sağlık sigortanızın aktif olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Seyahat ve sağlık sigortasının talep edilmesinin asıl sebebi ülkeye giren kişilerin bir zorluk yaşamaları durumunda bu sorunun kamuya yük oluşturmayacağının kanıtlanmasıdır.

Dubai Vizesi Ücreti 2023

Dubai vizesi ücreti 2023 ülkeye giriş sayı sınırlamasına göre değişim arz etmektedir. Tek girişli vize almak isteyen kişilerin 1276 TL ödemesi istenmektedir. Vize başvurunuzun geçerli olması için bu ücreti eksiksiz biçimde ödemeniz gerekir. Çok girişli vize ücreti ise 3419 TL olarak belirlenmiştir. Her sene bu ücretlerde belirli güncellemeler yapılmaktadır.

Dubai vizesi ücreti 2023 ödendiğine dair size verilen makbuzu da muhafaza etmelisiniz. Makbuzun muhafaza edilmesi ve sunulması ile beraber başvurunuzun maddi sorumluluğunu karşıladığınızı kanıtlamış olursunuz. Dubai çalışma vizesi ücreti yatırımının dijital olarak da kayıt altına alınmasına rağmen makbuzu saklamalısınız.  Dubai vizesi 2023 ret yanıtı alırsanız yatırmış olduğunuz tutarın size iade edilmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Ret yanıtı almanızın sonrasında ödediğiniz harç tutarının iade edilmesi için başvuruda bulunmanıza rağmen bu tür bir prosedüre tabi tutulmayacağınızın da ayrıca iletilmesi gerekir. Pasaport için durum aynı değildir. Pasaport harcı ve defter bedelinin ödenmesinin hemen sonrasında pasaport almaktan vazgeçerseniz, yatırdığınız tutarın size iade edilmesi mümkündür.

Dubai Vizesi Aile Birleşimi 2023

Dubai vize çeşitleri arasında en sevilen seçeneklerin başında aile birleşimi gelmektedir. Aile birleşimi ile alakalı yanlış bilinen hususların başında bir BAE vatandaşı ile evlenmeniz durumunda direkt olarak vatandaşlık hakkı kazanmanız gelmektedir. Bu durum yanlıştır. Evlilik size sadece oturum hakkını bir kademe daha kolay şekilde sunacaktır. Dubai vizesi 2023 almanızın sonrasında beş sene boyunca ülkede oturum izni alma hakkını elde ederseniz, süresiz oturum için başvuruda bulunma hakkınız olacaktır. Süresiz oturum ve vatandaşlık talep işlemlerinde sosyal entegrasyona da büyük önem verilmektedir. Arapçanın en azından temel seviyede bilinmesi talep edilmektedir. Bu tür entegrasyon sorunları yaşanmaması için devletin sağlamış olduğu dil kursu imkanlarından da istifade edebilirsiniz. Ülkede İngilizcenin de yaygın şekilde konuşulması sebebi ile en azından başlangıç aşamasında zorlanmayacağınız düşünülmektedir.

Dubai vizesi aile birleşimi 2023 sırasında belirttiğiniz ikamet adresinde bir değişim olursa bunu anında yetkililere bildirmeniz gerekmektedir Dubai vizesi aile birleşimi 2023 kapsamında kişilerin suç kayıtlarının olması durumunda ret yanıtı alma olasılıklarının oldukça yüksek olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir. Aile birleşimi gibi daha teferruatlı başvuru adımlarının geçerli olduğu vizelerde kişilerin bu alanda daha öncesinde farklı kişilere onay aldırmış olan aracı kurumları tercih etmeniz sizin için çok daha verimli olacaktır. Başvuru adımlarının her bir hamlesi ve prosedürü anında analiz edilecektir.

Dubai Çalışma Vizesi 2023

Dubai vizesi 2023 almak isteyen kişilerin hali hazırda kurumsal bir firmadan onay almış olması durumunda davet mektubunu da eklemesi gerekmektedir. Bu davet mektubu ile kabul aldığınız şirketiniz size süreç için kefil olmuş olur. Dubai çalışma vizesi 2023 almak isteyen kişilerin davet mektuplarında hangi pozisyonda ve hangi koşullarda işe kabul edildiğine ilişkin de bilgilerin sunulması gerekmektedir. Bu davet mektubunun sunulması ve hazırlanması sürecinde uzman danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. Dubai çalışma vizesi 2023 senesinde pandemi koşulları sebebi ile sekteye uğramış olsa da temelde başvuru adımlarının iletilmesinin sonrasında koşullara uygunsanız onay almanız kolaylaşacaktır.

Dubai İş Arama Vizesi 2023

Dubai iş arama vizesi 2023 talep eden kişilerin işlemleri hali hazırda kurumsal bir firmaya kabul alan kişilerden daha zor olacaktır. İş arama vizesi ülkeye iş sahibi olmayan bir kişinin alınması manasına geldiği için bu konuda sorunlar yaşanabilmektedir. İş arama vizesi olmadan ülkede başvurularınızı iletmeniz de mümkün olmayacaktır. İş arama vizesi talep etmek için iş alanında yetkinliklerinizin olup olmadığını da ayrıca sunmalısınız. İş deneyiminin nitelikli olması onay almayı da kolaylaştırır.

Dubai iş arama vizesi 2023 üzerinden onay almanızın hemen sonrasında özlük haklarınızı koruyarak istihdam edilme imkanını yakalayabilirsiniz. Kaçak olarak çalışan kişilerin iş akışında bir kaza geçirmeleri ya da işten atılmaları durumunda kendi özlük haklarını korumalarına ilişkin bir imkan verilmesine izin verilmeyecektir. Dubai vizesi 2023 almadan ve iş arama izni olmadan çalışan kişilerin tespit edildikleri anda sınır dışı edildikleri bilinmektedir. Sadece çalışan kişi için değil çalıştıran kurum için de sıkıntıları içerisinde barındıran bir süreçtir. İllegal olarak çalışan kabul eden kişilerin idari ve yasal yaptırım ile karşılaşacakları da eklenmelidir.

Dubai Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Dubai eğitim & Erasmus vizesi 2023 almak isteyen kişilerin öncelikli olarak okullar arası iş birliğinin olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Yüksek öğrenimlerinin bir ya da birkaç döneminin farklı bir ülkede okunmak istenmesi durumunda okullar arası denklik ve iş birliği şarttır. Fakat Dubai dil okulları için de harika bir fırsat sunmaktadır. Özellikle dil okullarının rahat ve konforlu ortamı, eşsiz bir uluslar arası tecrübe ile birleştiği zaman kariyeriniz ve kişisel gelişiminizi için muhteşem bir fırsat sunmaktadır.

Dubai eğitim & Erasmus vizesi 2023 başvuru adımlarının tamamlanmasının hemen sonrasında size vizeniz tahsis edilecektir. Başvuru sonrasında en kolay şekilde onay alan vize türlerinin başında eğitim gelmektedir. Vize başvuru adımının akabinde 4 haftalık bir bekleme aşamasının sonrasında vizeniz size iletilecektir. Eğitim alanında giderek daha büyük bir sektör sunan Dubai’nin ülkede eğitimlerinin bir kısmını tamamlayan kişiler için özel bir iş fırsatı sunduğunun da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Dubai vizesi 2023 alarak hem eğitiminize hem de kariyerinize yatırım yapma fırsatını elde edebilirsiniz.

Dubai Vize Reddi 2023

Dubai vize reddi 2023 alan kişilerin resmi birimlerin belirtmiş olduğu zaman aralıklarında reddi itiraz başvurusunu iletmesine imkan verilmektedir. Reddi itiraz başvurusu ile kişilerin vize başvurularının yeniden değerlendirmeye alınması sağlanacaktır. Bu aşamada yeniden değerlendirildiği zaman anında onay alacağınıza dair bir garanti söz konusu değildir. Yeniden incelemeye alınmasının sonrasında size yeniden ret yanıtı verilebilir.

Dubai vize reddi 2023 yanıtının neden verildiğine ilişkin de bilgi sahibi olmalısınız. Genellikle vize reddi verildiği zaman gerekçe de sunulmaktadır. Bu şekilde bir sonraki başvuruda aynı hatanın meydana gelmesi de kalıcı biçimde engellenmiş olmaktadır. Dubai vizesi 2023 talep adımlarında tüm başvuru koşullarının yerine getirildiğinden emin olmalısınız. Bir belgenin eksik ya da hatalı olması durumunda ret yanıtı alma olasılı9ğı da artmaktadır. Ret yanıtı alan kişilerin bir sonraki başvurularında konunun uzmanı olan aracı firmalardan destek alması tavsiye edilmektedir. Tüm işlem akışı adım adım kurallara uygun şekilde yerine getirildiği için kurallara aykırılık sebebi ile ret yanıtı alınması söz konusu olmayacaktır.

Vize başvuruları ne zaman sonuçlanır?

Vize başvuru adımlarınızın kurallara uygun şekilde tamamlanmasının hemen sonrasında 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde size gerekli olan destek verilecektir.

Vize başvurusu sırasında pasaport sunmak zorunlu mudur?

Vize başvurusunda ilk olarak sunulması gereken bilgilerin başında güncel tarihli bir pasaport gelmektedir.

Turist vizesinin geçerliliği ne kadar sürer?

Dubai’den alabileceğinizi turist vizesinin geçerlilik süresi 30 günden 90 güne kadar değişim arz etmektedir. Tek girişli ya da çok girişli olmasına bağlı olarak ödemeniz gereken tutarda değişim olabilmektedir.

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×