Dubai Transit Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Dubai Transit Vize İstiyor Mu?

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir parçasıdır. Özellikle yapılan yeni mimari çalışmalar, alışveriş imkanları ve yapay adaları ile son dönemlerin en sık tercih edilen tatil mekanlarının başında gelmektedir. Umumi kullanıma açık olan pasaporta sahip kişilerin vize alarak giriş yapmaları gerekmektedir. Bordo pasaportlu kişilerin belirli bir gün sınırlaması ile olsa da vizesiz giriş yapılmasına izin verilmez. İlerleyen aylarda bu kişilerin de vizesiz giriş imkanından faydalanması için fırsat verilmesi adına çaba sarf edilmektedir.

Dubai Türklerden Transit Vize İstiyor Mu?

Dubai transit vize istiyor mu; transit vize kişilerin Dubai üzerinden aktarma yapmaları durumunda talep edilebilecek olan vize türüdür. Örneğin farklı bir emirliğe giderken Dubai üzerinden aktarma yapacaksanız transit vize dahilinde inceleme yapmanız gerekir. Dubai’de 24 saati geçmeyecek olan bekleme sürecinde herhangi bir transit vize talep durumu söz konusu olmayacaktır. Fakat bu şamada kesinlikle havalimanından ayrılmamanız gerekir. Dubai Türklerden transit vize istiyor mu; 24 saati aşan bekleme adımları için ise transit vize almanız talep edilebilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor Mu?

Dubai transit vize istiyor mu; oturum ya da çalışma izni almak isteyen kişilerin kesinlikle ülkemizdeki temsilcilikler üzerinden başvuru adımlarını tamamlaması gerekmektedir.

  • Vize başvurunuzu yaparken güncel tarihli pasaportunuzu da sunmanız istenmektedir. Pasaportunuzun güncelleme işlemlerini NVİ aracılığı ile tamamlamanız talep edilmektedir.
  • Vize başvuru süreci içerisinde kişilerin biyometrik fotoğraflarını da iletmeleri gerekir. Bu fotoğrafların son 6 aya ait olması gerekir. Vize başvuru adımlarında sabıka kaydı, kimlik belgesi, ikamet belgesi de istenebilmektedir.
  • Çalışma vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin BAE kurumsal firmalarından almış oldukları davet mektuplarını da sunmaları gerekmektedir. Bu şekilde firmanın referansı ile ülkeye giriş yapılması sağlanır.

Birleşik Arap Emirlikleri vize istiyor mu; bu koşullara dikkat ederek vize başvuru adımlarının yerine getirilmesi gerekir. Vize başvurunuzun hangi değerlendirme aşamasında olduğunu kontrol etmek amacı ile size bir referans numarası sunulacaktır. Böylece konsolosluklara gitmenize gerek kalmadan vize başvuru takip aşamasını yerine getirebilirsiniz.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai transit vize istiyor mu; vize başvuru adımlarının yerine getirilmesi için kesinlikle vize harcının da ödenmesi gerekir. Aksi takdirde başvurunuz dikkate alınmayacaktır. Dubai vize ücreti ne kadar; vizenin geçerlilik tarihi, giriş çıkış işlem adedi gibi hususlara bağlı olarak ödemeniz gereken tutarda değişim meydana gelebilmektedir. Vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda yatırmış olduğunuz ize harcının yanacağını da unutmamalısınız.

Birleşik Arap Emirlikleri Hangi Ülkelerden Vize İstemiyor?

Dubai transit vize istiyor mu; 24 saati aşan bekleme adımlarında kesinlikle transit vize almanız gerekir. Aksi takdirde yasal durumunuzun illegal olarak tanımlanacağı ve deport ile sonuçlanacağını da bilmeniz gerekmektedir. Bu durum sadece transit vizede geçerli değildir, aynı zamanda belirli bir süre ile oturum izni alan kişilerin de oturum sürelerinin dolmasının sonrasında yenileme adımlarını tamamlaması gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri hangi ülkelerden vize istemiyor; bu konuda Mısır, Birleşik Krallık, Tunus, Seyşeller gibi ülkelerin diplomatik pasaport hamillerinden vize talep edilmemektedir. Vizesiz şekilde belirli bire süre kısıtlamasına bağlı olmak kaydı ile giriş yapılmasına olanak verilmektedir. Umuma mahsus olan pasaport sahiplerinin ise ülkeye sadece vizeli biçimde giriş yapmalarına fırsat tanınır.

Dubai Vizesi Almak Zor Mu?

Dubai transit vize istiyor mu; Dubai üzerinden 24 saati aşan bir bekleme adımının sonrasında aktarma yapacaksanız transit vize almanız gerekmektedir. Hem transit vize hem de diğer vize türlerini talep ederken dilerseniz aracı vize danışmanlık kurumlarından da destek almanıza fırsat verilmektedir. Dubai vizesi almak zor mu; danışmanlık firmaları size gerekli olan bilgilendirmeleri eksiksiz bir biçimde sunacaktır. Evrakların derlenmesi ya da resmi adımların kontrol edilmesi konusunda asla bir aksaklık ortaya çıkmayacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği
Adres
illkbahar Mah. Turan Güneş Blv. Galip Erdem Cad.613.Sok No:13 06550 Çankaya, Ankara – TürkiyeAnkara, Türkiye,

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mofa.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Turkey/Pages/home.aspx

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Büyükelçiliği
Adres
Büyükdere Caddesi, Meseli Sitreet, No: 11, 4Levent Beşiktaş

e-posta
[email protected]

Vize başvuru adımları nasıl takip edilir?

Vize başvuru adımları referans numarası üzerinden konsolosluklara gitmeden takip edilebilmektedir.

Transit vize almadan havalimanında kaç saat beklenir?

Dubai’de transit vize almadan havalimanında aktarma için en fazla 24 saat beklemenize imkan verilmektedir.

Vize başvuru sürecinde pasaport sunmak zorunlu mudur?

Vize başvuru adımlarında en temel unsur olarak pasaportunuzu güncel tarihli bir biçimde sunmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×