Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar - Schengenvize.net
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar

Dubai Çalışma İzni Gerekli Evraklar Neler?

Dubai Çalışma İzni  ve Gerekli Belgeler 

Dubai Çalışma vizesi çoğu kişi için oldukça avantajlı olup sunduğu maddi imkanlar ile pek çok kişinin dikkatini çekmektedir. Özellikle son yıllarda ülkemizde yurt dışında çalışmak için oldukça tercih edilen bir seçenek haline geldi. Dubai’de çalışmak için çalışma izni belgelerini tam anlamıyla tamamlanması gerekiyor. çalışma izni belgesi olmadan kişiler imkanından yararlanamıyor. Dubai eyaletin de çalışmak isteyenlerin öncelikle çalışma izinlerini ver çalışma vizelerini mutlaka temin etmesi gerekiyor. Çalışma izni olmadan Dubai’de çalışmak yasak değildir. Bu durum fark edildiği takdirde ülkeden sınır dışı edilme ve para cezası gibi durumlar karşısında çıkacaktır. Dubai’de çalışmak istiyorsanız çalışacağınız firmanın size sponsor olması gerekiyor. Eğer 90 günlük Dubai vizesi alınırsa bu süre içerisinde Dubai çalışma izninin de alınması gerekiyor. Aynı zamanda çalışacağınız firma da yer alacağınız statü de çalışma vizesi almak için oldukça etkilidir.

Yunanistan Vizesi Adana

Dubai’ye çalışmak için giderken aynı zamanda çalışacağınız firmanın aileniz içinde sponsor olması gerekiyor. Dubai seyahatleriniz turistik vize ile yaptıktan sonra bu durumu kullanarak Dubai çalışma izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Dubai Çalışma İzni İçin Gerekli Evraklar

Çalışacağınız şirket aracı ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki çalışacağınız sektöre göre evraklar farklı olabilir. Dubai’de çalışmak için ya da almak için öncelikle 90 günlük tek girişli vizeye başvurmamız gerekiyor. Başvuru sonuçlanana kadar ülkede kalmalısınız.

Bu süreç değişkenlik gösterebilir. Çalışma izni için firmaların talep ettiği evraklar genellikle şartlar doğrultusunda değişim gösteriyor. Alınan çalışma izni süresi ise çalışma süreciniz bitene kadar olmaktadır. Çalışma izni aldığınız taktirde aynı zamanda oturma izni de almış oluyorsunuz.

Dubai çalışma vizesi için gerekli evraklar şu şekilde;

• Renkli bir şekilde pasaport kimlik bilgisi sayfası,

• Renkli 1 adet vesikalık ya da biometrik fotoğraf,

Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar
Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar

• Önlü ve arkalı bir adet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği gibi belgeler talep ediliyor.

Dubai ticari ve turistik vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/dubai-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Dubai Çalışma Vizesi

Farklı bir ülkeden gelerek Dubai sınırları içerisinde çalışmak isteyen kişiler tarafından alınması gereken vize türü Dubai çalışma vizesi olmalıdır. Dubai Türk vatandaşları için vize uygulaması yapan ülkelerden birisidir.

Türk vatandaşlarından bordo pasaportlu olanlar için Dubai ziyaretlerinin tümünde vize almaları zorunludur. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için ise 180 gün içerisinde 90 gün kadar vizesiz seyahat imkânı bulunur.

Dubai’de çalışmak isteyenler öncelikle çalışma izni almaları gerekir. İş kurmak ya da herhangi bir firmada çalışmak için ülkede yasal yollardan kalıyor olmak gerekir. Aksi takdirse sınır dışı edilme ya da cezai yaptırımlar söz konusu olabilmektedir. Dubai çalışma vizesi kaç günde çıkar, yapılan başvurular ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Dubai çalışma vize ücreti 30 günlük tek giriş olarak alınırsa 1275 TL’dir. 30 günlük çok girişli Dubai vizesinin ücreti ise 3417 TL’dir. Dubai’de çalışma vizesi için izinler 90 günlük Dubai içerisinde bulunma süresi bittikten sonra bittikten sonra alınır. Bunun için ise Dubai içerisinde bir firmadan çalışma davet mektubu alınmalı ve firma başvuru sahibine tam olarak referans olmalıdır.

Çalışma izni başvurusu yaparken en az 6 ay daha geçerli bir pasaport, 1 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir. Vize almak için konsolosluğa gelme şartı yoktur. Elektronik ortamda da vize başvurusu yapılabilir. Bunun için ise gerekli vize evraklarının tamamı bilgisayara taranarak kaydedilmelidir. Ayrıca vize ücreti de internet üzerinden ödenerek işlemlerin tümü yapılabilir.

Dubai’de oturum izni almak için öncelikle ya Dubai’de çalışıyor olmak ya da bir aile ferdinin Dubai’de yaşıyor olması gerekir. Dubai’de çalışmak için Dubai’ye gelmeden önce çalışılacak şirket tarafından bir davet mektubu alınmalıdır.  Bu şekilde şirketin sponsorluğunda Dubai çalışma vizesi verilmektedir.

Katar çalışma vizesi almak için de genel olarak aynı prosedürler uygulanır. Covid 19 salgını nedeni ile bir dönem Dubai vizeleri durdurdu. Fakat sonrasında alınan tedbirlere bağlı olarak alınan normalleşme kararları kapsamında vize yasakları kaldırılmıştır. Günümüzde vize işlemleri sadece online olarak internetten alınmaktadır. Konsolosluğun değerlendirmesi sonucunda da vize onayı yine internet üzerinden verilir.

“Dubai Türklere vize vermiyor” gibi bir durum söz konusu değildir, yalnızca Bordo pasaportlu Türk vatandaşları için vize alınması şartı vardır. Ayrıca yeşil gri ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları için vize uygulaması 90 gün olarak uygulanmaz.

Dubai İşçi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai işçi vizesi için konsolosluk başvurusunun eksiksiz yapılması gerekmektedir. En erken 10 iş günü ile en geç 1 ay kadar süreyle vize çıkacaktır.

Dubai’ye Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Dubai’ye gitmek için hesap bakiyenizde en az 30 bin TL olması gerekmektedir. Ancak 11 bin TL’ye kadar 30 günlük seyahatlerinize izin verilecektir.

Dubai’ye Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Dubai’ye gitmek için vize almanız gerekmektedir. 30 ile 90 günlük vize işlemleri kabul edilmektedir.

Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×