Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar - Schengen Vize
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar

Dubai Çalışma İzni  ve Gerekli Belgeler 

Dubai Çalışma vizesi çoğu kişi için oldukça avantajlı olup sunduğu maddi imkanlar ile pek çok kişinin dikkatini çekmektedir. Özellikle son yıllarda ülkemizde yurt dışında çalışmak için oldukça tercih edilen bir seçenek haline geldi. Dubai’de çalışmak için çalışma izni belgelerini tam anlamıyla tamamlanması gerekiyor. çalışma izni belgesi olmadan kişiler imkanından yararlanamıyor. Dubai eyaletin de çalışmak isteyenlerin öncelikle çalışma izinlerini ver çalışma vizelerini mutlaka temin etmesi gerekiyor. Çalışma izni olmadan Dubai’de çalışmak yasak değildir. Bu durum fark edildiği takdirde ülkeden sınır dışı edilme ve para cezası gibi durumlar karşısında çıkacaktır. Dubai’de çalışmak istiyorsanız çalışacağınız firmanın size sponsor olması gerekiyor. Eğer 90 günlük Dubai vizesi alınırsa bu süre içerisinde Dubai çalışma izninin de alınması gerekiyor. Aynı zamanda çalışacağınız firma da yer alacağınız statü de çalışma vizesi almak için oldukça etkilidir.

Dubai’ye çalışmak için giderken aynı zamanda çalışacağınız firmanın aileniz içinde sponsor olması gerekiyor. Dubai seyahatleriniz turistik vize ile yaptıktan sonra bu durumu kullanarak Dubai çalışma izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Dubai Çalışma İzni İçin Gerekli Evraklar

Çalışacağınız şirket aracı ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki çalışacağınız sektöre göre evraklar farklı olabilir. Dubai’de çalışmak için ya da almak için öncelikle 90 günlük tek girişli vizeye başvurmamız gerekiyor. Başvuru sonuçlanana kadar ülkede kalmalısınız. Bu süreç değişkenlik gösterebilir. Çalışma izni için firmaların talep ettiği evraklar genellikle şartlar doğrultusunda değişim gösteriyor. Alınan çalışma izni süresi ise çalışma süreciniz bitene kadar olmaktadır. Çalışma izni aldığınız taktirde aynı zamanda oturma izni de almış oluyorsunuz.

Dubai çalışma vizesi için gerekli evraklar şu şekilde;

• Renkli bir şekilde pasaport kimlik bilgisi sayfası,

• Renkli 1 adet vesikalık ya da biometrik fotoğraf,

• Önlü ve arkalı bir adet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği gibi belgeler talep ediliyor.

Dubai vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/dubai-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×