Dubai Vizesi: Kesin Klavuz 2021 - Schengenvize.net

Dubai Vizesi: Kesin Klavuz 2021

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Eskiden adeta bir lüks sayılan yurtdışı seyahatleri, turizm ve ticaret alanlarında yaşanan gelişmelere paralel olarak, günümüzde oldukça hız kazandı. Yıl içinde aile ziyaretlerinden turizm ve göçmenliğe dek aktif bir yurtdışı giriş-çıkışı yaşanıyor.

Bu hızlı gelişmelere paralel biçimde özellikle bazı ülkeler, vize başvuru işlemlerini günden güne daha karmaşık hale getiriyor. Bu nedenle yurtdışı seyahatler öncesinde vize başvuru işlemlerinde uzman desteği ve danışmanlık, giderek önem kazanan bir hale geldi.

Dubai İçin Vize Gerekiyor mu?

Bordo umuma mahsus pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Gri, siyah ve yeşil pasaportlular, 180 gün içinde 90 günü geçmeyen vize muafiyetiyle Dubai’ye gidebilir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

30 gün tek girişli 110 USD, çok girişli 280 USD, 90 gün tek girişli 280 USD, çok girişli 600 USD’dir.

Dubai Türkiye’ye Vize Veriyor mu?

Evet veriyor. Bordo pasaport sahipleri vize alabilir. Gri pasaport, yeşil ve siyah pasaportlular ise 180 gün içinde 90 gün vize muafiyeti alır.

Yurtdışı seyahatlerde vize başvuruları noktasında uzman danışmanlarımızla ve yılların tecrübesi ile vize işlemlerinizi kolay biçimde gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz. Uygun fiyat, profesyonel destek, vize başvuruları sonuçlarında oldukça yüksek bir başarı oranı ile vize sürecinizin hızlı ve kolay olması için çalışıyoruz.

Vize başvurularınızda acentemiz Schengen Vize Başvuru Merkezi https://www.schengenvize.net olarak tüm Türkiye’ den rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve her konuda destek talebinde bulunabileceğiniz, tüm vize işlemleri gibi Dubai vizesi almak için de yardım alabileceğiniz çağrı merkezimizle müşteri iletişimi ve memnuniyetini yüksek tutuyoruz. Schengen Vize Başvuru Merkezi olarak tüm vize işlemlerinizi, durumunuzu analiz ederek titiz biçimde ve vize başvuru aşamasının olumlu sonuçlanmasını hedefleyerek, vize başvurularının en önemli aşaması zaman planlamasını odağımıza alarak gerçekleştiriyoruz.

Vize başvuru sürecinizin her aşamasında daha önce gerçekleştirdiğimiz vize işlemleri deneyimlerimizden de yararlanarak, işinizi ve zamanınızı riske atmadan tüm vize işlemlerinde olduğu gibi Dubai vizesi almanız için de uzman desteği veriyoruz.

Birleşik Arap Emirlikleri’ nin Başkent Abu Dabi’ den sonra en büyük ve bölgenin en kalabalık kenti Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile en çok ziyaret edilen emirliktir. Göz kamaştıran zenginliği ve lüks alışveriş merkezleri ile bilinen Dubai, ticaret ve turizm sektöründe her yıl onlarca ziyaretçiye kapısını açıyor. Dubai, bölgenin en fazla ziyaret edilen emirliği olduğu için Birleşik Arap Emirlikleri vizesi, Dubai vizesi olarak adlandırılmaktadır. Dolayısıyla Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’ ni oluşturan yedi emirliği ziyaret edebileceğiniz bir giriş izin belgesidir.

Birleşik Arap Emirlikleri ya da Dubai vizesi, elektronik bir belgedir ve vize işlemleri diğer birçok ülkeye giriş-çıkış izni almaktan çok daha kolaydır. Bunun sebebi, Birleşik Arap Emirlikleri’ nin bölgesinde kaçak kalmaya karşı son derece ciddi yaptırımlarla, bir başka ifade ile acımasızca davranmasıdır.

Birleşik Arap Emirliği, vizenin son gününü bir gün dahi kaçırmayı affetmemekte, sizi para yardımı ve yasal yaptırımlarla karşı karşıya bırakmaktadır. Konsolosluk, bu tür bir zeminde bölgede kaçak kalınamayacağından, buna kolay kolay kimsenin başvurmak istemeyeceğinden emin olmakta ve bu nedenle de vize başvuru işlemlerini daha rahat tutmaktadır.

Ancak yine de Dubai vizesi işlemleri de tüm vize işlemleri gibi dikkatle yapılmalıdır. Birleşik Arap emirlikleri vizesinin kendine has başvuru süreci ve kurallarına uyulmalıdır. Özellikle pasaport güncel olmalıdır ve pasaportta her hangi bir tahribat bulunmamalıdır. Dubai vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportun vize bitiş tarihi itibariyle en az altı ay daha geçerliliği olması şarttır.

Dubai Vizesi: Kesin Klavuz 2021
Dubai Vizesi: Kesin Klavuz 2021

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Bordo pasaport hamilleri, Dubai vizesine başvurmak zorundadır. 180 gün içinde yapılacak ve 90 günü geçmeyecek seyahatler için siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri Birleşik Arap ülkelerini vizesiz ziyaret edebilirler. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi başvuruları, konsolosluk aracılığı ile yapılmamaktadır.

Başvurular, online bir sistem üzerinden gerçekleştirilir. Dubai vizesi başvurularının konsolosluk üzerinden doğrudan biçimde gerçekleştirilmesi olanaklı değildir. Konsolosluk, başvuruları değerlendirmek ve sonuca bağlamakla yükümlüdür ve başvuru işlemleri ile doğrudan ilgilenmez.

Dubai vizesi almak için aracı bir firma kanalıyla başvuru yapmanız gerekmektedir. Akredite kurumlar, Dubai vizesi işlemlerinizde aracılık görevi üstlenir ancak vize başvurunuzun değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması işlemi, Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu’ nun yetkisi kapsamındadır. Bu noktada önemli olan firmanızın güvenilir olmasıdır. Çünkü Dubai vizesi başvurularından güvenilir ve profesyonel bir firma ile çalışmamak size zaman ve para kaybettirebilir.

Dubai vizesi alabilmeniz için Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’ nin yetkili kıldığı, güvenilir bir firmayı aracı yapmalısınız. Birleşik Aap Emirlikleri konsolosluğu Dubai vize işlemlerinde direkt başvuru merkezi değildir. Acentemiz, yetkili olarak yılların deneyimi ile Dubai vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Dubai vizesinde yılların deneyimiyle akredite ve yetkili bir firma olarak schengenvize.net işinizi kolaylaştırarak, Dubai vizenizi kolayca almanız için aracı oluyor. Dubai vize işlemlerinde yetkili firmalar arıyorsanız schengenvize.net ile güvenle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai vize başvuru süreci karmaşık bir süreç değildir. Başvuru için gereken belgeler, çok sayıda ülkede olduğu gibi ayrıntı içermemektedir. Başvuru nedenine, vize türü fark etmeksizin Dubai vizesi standart evrakları, online olarak taratılarak sisteme kaydedilir. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için gereken belgeler:

 •  Pasaport: Dubai vizesi almak için online başvurularınız sırasında pasaportunuzu kimlik bilgisini içeren şekilde ve renkli olarak taratmanız gerekir. Pasaportunuzu taratarak sisteme yüklemeniz tercih edilmekle birlikte net bir fotoğrafını da sisteme kaydedebilirsiniz. Pasaportta dikkat etmeniz gereken, pasaportunuzun seyahat tarihinizden itibaren altı ay daha geçerliliğinin bulunmasıdır.
 •  Biyometrik fotoğraf: Dubai vizesi başvuruları için gerekli evraklar arasında fotoğraf zorunlu bir belge değildir. Fakat konsolosluk zaman zaman fotoğraf talep edebileceği için son altı ay içinde çekilmiş, alın ve kulaklarınızı gösteren, arka fonu beyaz, üzerinde oynanmamış bir fotoğrafı bulundurmanız yararınıza olacaktır.
 •  Dubai vizesi başvuru ve aracılık sözleşmesi: Dubai vizeniz için aracı olan firma sizden bir sözleşme imzalamanızı isteyecektir. Dubai’ den zamanında dönmemeniz durumunda 3000 Amerikan doları para cezası ve yasal yaptırımlarla karşılaşırsınız bu sebeple aracı firma sorumluluğu size bırakmak adına bir sözleşme talep edecektir.
 • Dubai Ücreti Dekontu: Dubai vize ücretinin ödendiğini gösterir dekont başvuru belgeleri arasındadır. Dubai vize başvurularında vize ücreti aracı kurum vasıtasıyla ödenir.

Tüm bu belgelere ek olarak Birleşik Arap Emirlikleri başkonsolosluğu farklı belge talebinde bulunabilir. Ayrıca öğrenci vizesi için öğrenci belgesi istenebilmektedir.

 

Dubai Vizesi Almanın Kolay Yolu

 1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Dubai vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

 1. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Dubai vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

 1. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Dubai vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

 

Dubai Vize İşlemleri- Dubai Vize Türleri

 

Dubai Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri’ nde vize geçerliliği süresince dolaşım hakkı veren Dubai vizesi işlemleri nasıl yapılır? Dubai vizesi işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Konsolosluğu Göçmen Bürosu’ nun yetkili kıldığı acenteler aracılığı ile online olarak gerçekleştirilir. Dubai vizesi başvuruları online bir işlemdir.

Güvenilir ve alanında deneyimli, yetkili bir acente ile çalışmak son derece önemlidir. Acente kanalıyla gerçekleştirilen online işlemlerde belgelerin sisteme taratılması gerekmektedir. Dubai vize işlemlerinde turistik, ticari, transit , ziyaretçi, öğrenci ya da gemi vizesi şeklinde vize türüne göre online formun doldurulması önemlidir. Dubai online vize başvuru işlemleri, gerekli evraklarımn Dubai e-vize sistemine tartılmasını içeren bir işlemdir.

Dubai Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vizesi, başvuru sahibinin ülkeye giriş sebebine göre türlere ayrılmaktadır. Dubai vizesi genel olarak kısa dönemli vize ve Dubai oturum vizesi şeklindedir. Kısa dönemli vize ise vize başvuru sahibinin ülkeye giriş nedenine göre değişiklik gösterir.

 • Dubai Turistik Vize: Birleşik Arap Emirlikleri’ ni turist olarak ziyaret edecek başvuru sahipleri, turist vizesine başvuru yapar. En fazla 90 güne kadar turist vizesi alınabilmektedir.
 • Dubai Ticari Vize: Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarında iş görüşmesi, şirket anlaşması, kongre, fuar katılımı gibi her tür ticari etkinlikler için Dubai Ticari Vizesi sahibi olunmalıdır. Dubai ticari vize, en fazla 90 güne kadar alınabilmektedir. Daha uzun süreli ticari faaliyetler için Dubai oturum vizesi başvuruları yapılmalıdır.
 • Dubai Ziyaret Vizesi: Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarında yaşayan tanıdıklarını ziyaret etmek isteyenler, davetiye işlemine gerek olmaksızın Dubai ziyaretçi vizesi alabilirler.
 • Dubai Öğrenci Vizesi: Dubai’ ye 90 günü aşmayan eğitim programlarında öğrenim görmek için Dubai eğitim vizesi alınır. Dubai üniversite eğitimi vizesi için ise öğrenim görülecek okulun sponsorluğu tarafından vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir.
 • Dubai Cruise Vizesi: Dubai’ de bulunan yüzen oteller Cruise gemilerinde konaklamak için başvurulan vize tipidir.
 • Dubai Transit Vziesi: Dubai üzerinden başka bir ülkeye geçişlerde Dubai Transit vizesi alınması gerekmektedir.
 • Dubai Oturum Vizesi: Dubai vizeleri için en çok 90 gün talep edilebilir. Bu süreden daha fazla Dubaiye gitmek isteyen ziyaretçiler oturma izni için başvuru yapmalıdır. Oturma izni gidilecek olan Birleşik Arap Ülkeleri emirliği başkonsolosluğundan yapılır. Öncelikle 30 günlük Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile ülkeye giriş yapılmalı ve diğer tüm işlemler oradan gerçekleştirilmelidir.

 

Dubai Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri’ ne turistik, ticari, ziyaret, eğitim gibi amaçlarla giriş çıkışyapmak isteyen kişiler tarafından alınabilir. Dubai vize başvurularıkonsolosluk ile doğrudan yapılamamaktadır. Dubai vize başvuruları kısa dönemlivizeler için Dubai Konsolosluğu’ nun tam yetki verdiği akredite kurumlararacılığı ile yapılır.

Evlilik, şirket kurma gibi oturma izni gerektirecek vizebaşvuruları Türkiye’ den yapılmamaktadır. Bu durumlarda olan başvuru sahipleri30 günlük vize alarak oturma izinlerini ve uzun dönem vize işlemlerini gidecekleri bölgenin konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirir.

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai vizesi başvuru işlemleri,konsolosluğun resmi sitesinde yer alan başvuru formu aracılığı ile başvuruevrakları online sisteme taratılarak gerçekleştirilir. Birleşik Arap Emirlikleri başvuru formu resmi bir belge olup konsolosluğa sizinle ilgili ve seyahat amacınız hakkında bilgi vermek amacıyla doldurulur. Dubai vize başvuru formunu gerçek bilgilere uygun olarak, kanıtlayamayacağınız beyanlarda
bulunmadan doldurmanız gerekir.

Dubai Vize Randevu

Dubaivizesi başvuru işlemleri tamamen online bir işlem olup, vize de elektronik bir belgedir ve başvuru sahibine mail ile iletilir. Bu sebeple birçok ülke vizesinde olduğu gibi randevu sistemi Dubai vizesi için söz konusu değildir.

Dubai Vizesi Sorgulama

Dubai vize işlemleri çok kısa sürede sonuçlandırılan işlemlerdir. Yoğunluğa bağlı olarak en geç 3 iş günü içinde işlemler sonuçlandırılmakta, yoğunluğun az olduğu günler bu süre 24 saate kadar kısalabilmektedir. Dubai vizesi işlemlerinizi online olarak sorgulayabilirsiniz. Dubai vizesi işlemlerinizin sonuçlarının gerekli gördüğünüz taktirde aracı firmanız tarafından sorgulanmasını talep edebilirsiniz.

 Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi en kısa sürede sonuçlanan başvurulardan biridir. Başvuruların sonuçlanma zamanı, vize başvuru işlemlerinin geldiği dönemin yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Dubai vizesi başvuruları genel olarak 75 saat içinde tamamlanmaktadır. Başvuruların yoğun
olmadığı dönemlerde iş ve işlemler daha kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Dubai Vize Ücreti Tablosu

Dubai Vize Ücretileri

Dubai vize ücreti, Birleşik Arap Emirlikleri seyahati öncesinde ödenmesi gereken sabit bir tutardır ve bu tutar her yıl değişiklik gösterir. 2020 Birleşik Arap Emirlikleri vize ücreti ortalama 125 Amerikan Doları’ dır. Birleşik Arap Emirlikleri vize ücretleri seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir.

Kalış Süresi Giriş Sayısı Vize Sonuçlanma Süresi Vize Ücreti
30 Gün Tek Giriş 1 – 3 Gün 110 USD
30 Gün Çok Giriş 1 – 3 Gün 280 USD
90 Gün Tek Giriş 1 – 3 Gün 280 USD
90 Gün Çok Giriş 1 – 3 Gün 600 USD

 

Dubai Vize Veriyor Mu 2021

Dubai 2020 yılında Covid 19 önlemleri kapsamında 13 ülkeyle vize işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Fakat aşılamanın yaygınlaşması sonucu vaka sayılarının düşmesi ile birlikte birçok ülke tarafından seyahat yasakları kaldırılınca vize işlemleri de başlatılmış oldu.

Dubai seyahat yasağı 13 müslüman ülke için pandemi süresine devam etmişti. Çalışma vizesi, ziyaret vizesi ve diğer tüm vize türleri için Dubai tarafından askıya alınmıştı. Türkiye, İran, Suriye, Cezayir, Kenya, Irak, Pakistan, Afganistan, Tunus, Yemen, Lübnan ve Libya gibi ülkeler için Dubai tarafından vize verilmeme kararı alınmıştı. Dubai Türklere vize vermiyor şeklinde 18 Kasım’da duyuru yapıldı.

Dubai vize kısıtlaması için bazı haber kaynakları istisnai durumlar için Dubai vize yasağından muafiyet olabileceğini duyurmuştur. Fakat ülkemizdeki Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından net olarak açıklama yapılmadı.

Dubai vizeleri durdurdu şeklinde yapılan haberlerle ilgili olarak Reuters’a açıklama yapan bir yetkiliye göre de Dubai vizeleri güvenlik amaçlı durdurmuştu. Fakat hangi konuda güvenlik problemi olduğu konusunda bir bilgi verilmemiştir.

Dubai vize veriyor mu 2021 yılı itibari ile Türk vatandaşları için vize yasağı kaldırılmıştır. Dubai seyahati için vize uygulamasının tekrar yürürlüğe girmesi ile birlikte seyahat yasakları da kaldırılmıştır. Dubai Türk vatandaşları için vize uygulaması yapan bir ülkedir. Buna göre bordo pasaportlu Türk vatandaşları için vize şartı bulunurken yeşil, gri ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları için ise vize uygulaması yoktur. Yeşil, gri ve siyah pasaportlular için 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlı olmak üzere Dubai ziyareti gerçekleştirebilirler.

Dubai vizesi almak için öncelikle Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu’nun resmi sitesinden başvuru evrakları öğrenilerek vize başvurusu yapılmalıdır. Dubai için vize işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru evraklarının tamamı bilgisayar ortamına renkli ve okunaklı olarak taranmalıdır. Ayrıca Dubai vize ücreti 2021 yılı için ödeme yapıldıktan sonra ödeme belgesi de mutlaka başvuru evrakları ile birlikte taranmalıdır.

Birleşik Arap Emirliklerinden alınan bir C tipi vize 7 ayrı emirlikte geçerli sayılır. Acman, Dubai, Abu Dhabi, Fceyre, Resu’l Hayme, Ummul Kayveyn ve Şarjah’ta geçerli olacaktır. Vize almak için gerekli belgeler ise, Dubai vize ücreti THY gidiş dönüş uçak bileti, otel konaklama rezervasyon bilgileri, kimlik fotokopileri, en az 6 ay daha geçerli bir pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraftır. Pasaport tahriş olmuş ya da yırtık olmamalı, tarama sonucunda net olarak okunur olmalıdır.

Dubai Vizesi: Kesin Klavuz 2021 Video;

İlginizi Çekebilir;

 

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye