Almanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Almanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Almanya Vize Merkezi, İstanbul

Almanya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve İstanbul’da ikamet eden kişiler, müracaat işlemlerini Almanya Vize Başvuru Merkezi İstanbul ile iletişime geçerek gerekli tüm bilgileri öğrendikten sonra müracaatta bulunması tavsiye edilmektedir.

Almanya vizesini İstanbul’dan almanın kolay adımları;

  1. Adım: Başvuru bulunacak olan kişi, ilk adımda İstanbul çağrı merkezini aramalıdır.
  2. Adım: İstanbul başvuru merkezi tarafından kişinin aktif ve güncel e-mailine bilgiler aktarmaktadır. Ardından kişi belirtilen evrakları hazırlamalıdır.
  3. Adım: Başvuruda bulunacak olan kişi hazırlamış olduğu evrakları kurye, kargo ya da bizzat başvuru merkezine gelerek teslim etmesi gerekmektedir.
  4. Adım: Başvuruda bulunacak olan kişinin merkez tarafından verilen onaylı randevu gününde ve saatinde VIS gereğince parmak izi beyanında bulunması için merkeze gelmesi talep edilmektedir.
  5. Adım: Başvuruda bulunacak olan kişi Almanya vizesi için İstanbul merkezinin çağrı merkezi temsilcileri ile irtibata geçerek son durumu öğrenilir ve ardından da pasaport teslim alınır.

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, Almanya vizesi adına İstanbul ilinde yapılacak olan vize başvuruları için önemli hususlar bulunmaktadır. Almanya ülkesinin Schengen vize başvurusu için müracaat işlemleri en fazla 3 ay öncesinden de başlayabilmektedir. Bu hakkın da mevcut olması, başvuruda bulunacak olan kişiler için çok iyi bir avantajdır.

Almanya ülkesinin alınacak olan vize başvurusu için mülakat uygulaması bulunmamaktadır. İstanbul ilinden Almanya ülkesi için müracaatta bulunacak olan kişiler, herhangi bir mülakat uygulamasına tabi tutulmamaktadır. Sadece başvuru sırasında VIS gereğince biyometrik bilgilerin beyanında bulunulması yeterli olacaktır. Ancak, istisnai durumlar kapsamı içerisinde konsolosluk tarafınca başvuruda bulunacak olan kişiler mülakata çağırılabilmektedir.

Seyahat Amacına Uygun Vizeye Başvuru

Başvuruda bulunacak olan kişi, Almanya ülkesinin vizesine başvuruda bulunmadan önce seyahat nedenine net bir şekilde belirlemesi talep edilmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişinin Almanya sınırları içerisinde herhangi bir arkadaşı, aile ya da akrabasının bulunmaması halinde sadece turistik bir vize başvurusunda bulunabilme hakkına sahiptir. Ancak, arkadaş ya da aile/akraba mevcut ise bir davetiye üzerine en uygun seyahat amacına göre vize başvurusunda bulunabilme hakkına sahiptir.

 

Almanya Vize Merkezi İstanbul

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Almanya vizesi için İstanbul veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Almanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye