Almanya konsoloslukları - Schengenvize.net
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya konsoloslukları

Almanya Konsolosluk 2021

Almanya’ya çeşitli sebepler ile seyahat etmek isteyen vatandaşların Almanya Konsoloslukları ile iletişime geçerek seyahat amacına uygun vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Almanya Turistik vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/almanya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Almanya konsoloslukları ülkemiz vatandaşlarının Almanya’ya yapacakları seyahatleri için vize başvuruları kabul etmenin yanı sıra çalışma ve oturum izni gibi işlemlerinde de kolaylık sağlıyor. Vize ya da oturum izni başvurusu yapmak isteyen kişilerin, direkt olarak Almanya konsoloslukları adına yazılmış dilekçe ile yapacakları başvuru için randevu almaları gerekiyor. Kişilerin yazacakları dilekçe içerisinde seyahat amacı ve süresi gibi bilgileri net olarak vermesi, başvuru sürecini hızlandırmaya yardımcı olmaktadır.

Meksika Vize İşlemleri 2021

Randevu almak için gönderilen dilekçe onaylandıktan sonra, kişilere vize başvurusu için tarih verilmektedir. Bu tarihe kadar Almanya Konsoloslukları tarafından sizden istenilen evrakları eksiksiz şekilde doldurmanız ve teslim etmeniz gerekmektedir. Vize başvurusunun türüne ve amacına göre konsolosluklar tarafından bu amacı doğrulayacak ek evraklar ya da Almanca dil yeterliliğini kanıtlayacak belgeler de istenebilmektedir.

Almanya’ya turistik amaçlar ile seyahat etmek isteyen kişilerin, yapacakları başvuru sırasında daha önceden planladıkları otel rezervasyonları, uçak biletleri ve seyahat sırasında ziyaret etmek istedikleri bölgeler ile ilgili detayları da paylaşmalıdır.

Almanya Konsoloslukları şüpheli gördükleri durumlarda vize başvurusunu reddetme hakkına sahiptir. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, 28 gün içerisinde ret kararına itiraz etmesi ve kabulü halinde kendine verilen yeni tarihe kadar vize reddine neden olan evrakları yeniden düzenlemesi gerekmektedir. Almanya turistik vizesi alan kişiler, Schengen üyesi diğer ülkelere de vize tarihleri içerisinde seyahat etme hakkına sahiptir. Ancak seyahatin Almanya’dan başlama zorunluluğu vardır.

Almanya ticari vize ya da çalışma izni gibi başvurular için Almanya Konsoloslukları tarafından kişilerden ek evraklar da talep edilebilmektedir. Çalışmak isteyen kişilerin, hangi sektörde ya da firmada çalışacağını belirten evraklar ile birlikte üniversite diplomalarını da ibraz etmesi gerekiyor. Evrak eksikliği olması halinde ise çalışma izni talebi de reddedilebiliyor.

Almanya Konsolosluk Bilgileri

Almanya Konsolosluğu, Almanya vizesine başvuru yapacak olan kişiler için vize başvuru firmalarını yetkilendirmiştir. Ancak, vize başvuru firmaları Schengen vizesi gibi kısa süreli vize başvuru işlemlerine destek ve hizmet sağlamaktadır.

Almanya Schengen vizesine başvuruda bulunacak olan kişilerin, ilk adımda seyahat amaçlarını belirtmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, konsolosluklar ve büyükelçilikler sadece D tipi (uzun süreli) vize müracaatlarını kabul etmektedir.

Almanya Konsolosluğu ilk adımda vize işlemleri olmak üzere bunun yanı sıra pasaport yenilemeye kadar gibi pek çok değişik unsurları ele aldığı bir merkezdir.

Almanya Konsolosluğu Nerede?

Almanya Başkonsolosluğu’nun bulunduğu mevcut yer İstanbul’dur. Makamın görevi en başta olmak üzere vize işlemlerini gerçekleştirmek ve başvuru sahiplerinin Almanya ülkesinin sınırları içerisinde yapacak oldukları seyahatleri için gereken evrakları ve beraberinde de gereken tüm belgeleri incelemektedir.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu Adres Bilgileri

İstanbul ilinin sınırları içerisinde yer alan Almanya Başkonsolosluğu’nun belirli bir ikamet adresi mevcuttur. Bu adres doğrultusunda gerekli olan tüm işlem ve işlemler güvenli olacak bir şekilde yapılabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Adresi: Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, İnönü Cad. No:10 34437 Gümüşsuyu/İstanbul

Yukarıda belirtilen bu adres üzerinden Almanya Konsolosluğu’na güvenli olacak bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak, konsolosluk adına yapılacak olan işlemleri konusunda aracılık niteliği taşıyan vize başvuru acentelerinin ya da vize başvuru merkezlerinin işlemleri gerçekleştirdiğini de söylemek gerekmektedir.

Almanya Konsolosluğu uzun süreli yapılacak olan D tipi (uzun süreli, ulusal vize) vize müracaatlarını kabul eden tek merkezdir. Ancak, akredite edilen acenteler ve vize başvuru merkezleri Schengen vize başvurularını kabul etmektedir. Bunun doğrultusunda, Schengen vizesi gibi C tipi (kısa süreli) vize başvurularını ne yazık ki konsolosluklar ve büyükelçilikler kabul etmemektedir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri, ilk adımda seyahat amaçlarını net bir şekilde belirleyerek ardından vize başvuru merkezinin yetkili müşteri temsilcileri ile iletişim haline geçmesi gerekmektedir.

Almanya Schengen Vizesi

Almanya Schengen vizesi, 180 günlük bir periyot kapsamı içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile verilen C tipi bir vize kategorisi içerisinde yer almaktadır.

Almanya vizesi en kolay ve hızlıca nasıl alınır; >> schengenvize.net/almanya-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan  kılavuza ulaşabilirsiniz.

Türkiye'de Kaç Tane Alman Konsolosluğu Var?

Türkiye’de üç büyük şehirde Alman konsolosluğu bulunmaktadır. İstanbul, İzmir ve Ankara konsolosluğu üzerinden yapılacak başvuru işlemlerinde süreç takip edilmelidir.

Ankara Alman Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Almanya konsolosluğu 2021 Haziran ayından itibaren kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte hizmete başlamıştır. Konsolosluk üzerinden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Almanya'nın Türkiye Büyükelçisi Kimdir?

Almanya Büyük elçisi olarak Ali Kemal Aydın görev yapmaktadır. Hizmet alanı Türkiye’deki dış işleri işlemlerini yerine getirmektir.

Almanya Konsoloslukları Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×