Almanya vizesi Adana

Çeşitli sebeplerle Almanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların Almanya Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Peki, Almanya vizesi Adana gibi konsolosluk bulunmayan şehirlerden nasıl yapılıyor?

Ülkemizde hizmet veren Almanya Konsoloslukları ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve iki ülkenin çıkarlarının korunması için yakın temaslarda bulunmak amacı ile çalışıyor. Bununla birlikte Türkiye’de turistik ya da çalışma amacıyla bulunan Alman vatandaşlarının pasaport, vize ve sağlık işlemlerinde kolaylık sağlanmasına da yardımcı oluyor. Türk vatandaşları ise Almanya’ya seyahat sırasında ihtiyacı olan Almanya Schengen vizesi gibi vize başvurularını Almanya Konsoloslukları aracılığı ile gerçekleştirebiliyor. Fahri konsoloslukların ise Türk vatandaşlarına vize verme gibi resmi bir yetkisi bulunmuyor.

Almanya vizesi Adana gibi şehir sınırlarında konsolosluk bulunmayan şehirlerden yapılacaksa, kişinin öncelikle Almanya konsolosluklarına yazacakları dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Randevu alındıktan sonra konsolosluk tarafından belirtilen evrakların hazırlanması ve randevu tarihinde vize başvurusunda bulunulması gerekiyor. Vize başvurusunun direkt olarak Almanya Konsolosluklarına yapılması gerekiyor.

Almanya vizesi Adana ve çevre şehirlerden yapılacaksa, kişilerin vize başvuruları konusunda profesyonel hizmet veren firmalardan destek almaları vize başvuru işlemlerinin daha kolay işlemesini sağlıyor. Vize başvurusu sırasında kişiden istenen evraklarda herhangi bir eksiklik ya da çelişki olması durumlarında, kişinin vize başvurusu reddedilebiliyor. Reddedilen başvurular için kişinin itiraz ederek tekrar vize başvuru yapması gerekiyor. Vize reddi kararına zamanında itiraz etmeyen kişilerin, vize başvuru ücreti ve diğer ücretleri tekrar ödeyerek vize başvurusunu tekrarlaması gerekiyor.

Vize başvurusu sırasında evrak eksikliği gibi sebeplerle başvurunun reddedilme ihtimalini azaltmak isteyen kişiler, konu üzerine profesyonel hizmet veren firmalardan destek alabiliyor. Bu firmalar aracılığı ile yapılan başvurularda, vize alacak kişi adına evraklar bir araya getiriliyor ve vize başvurusu firma aracılığı ile konsolosluğa iletiliyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye