Almanya vizesi Adana - Schengenvize.net
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya vizesi Adana

Almanya vizesi Adana Vize Merkezi

Adana’ da Almanya Vizesi Merkezi

Adana da Almanya vizesi için başvuru yapacak kişilere hizmet sunan ofisimizde vize süreci hakkında tüm gerekli bilgileri vermekteyiz.

Almanya Vize Ücreti

Adana da Almanya vizesi merkezimiz de Almanya vizesine ihtiyacı olan kişilere hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda Türkiye’ nin diğer illerinde ikamet eden kişiler de Adana Almanya vizesi ofisimiz aracılığı ile başvurusunu gerçekleştirebilir. Vize başvurusunda gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde ofisimize sunmalısınız. Ancak eksik ve hatalı sunulan belgeler de vize başvurusu süreci uzayabilir ve hatta vize başvurunuz reddedilebilir. Bu nedenle sitemiz aracılığı ile başvurusu sürecini takip etmeniz mümkündür.

Almanya vizesine Adana’ dan başvuru yapacak kişilerin mesai saatlerimiz içerisinde ofisimizi ziyaret etmesi ya da araması gerekmektedir. Aynı zamanda ofisimizi ziyaret edecek kadar vaktiniz yok ise randevu oluşturarak vakit kaybetmeden vize görevlilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Almanya’ ya Seyahat Tarihlerinizi Belirleyin!

Almaya’ ya seyahat edecek kişilerin seyahat tarihlerini kesinleştirmiş olması gerekmektedir. Almanya Schengen vize başvurusu için ofisimize teslim edeceğiniz belgeler de seyahat tarihinizi belirtmiş olmanız gerekmektedir. Almanya Konsolosluğuna yazacağınız dilekçe de otel ve uçak rezervasyon tarihleri ile seyahat tarihiniz aynı olmalıdır. Bu doğrultuda vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamazsınız.

Almanya vize başvurunuzdan önce uçak bileti ya da otel için başvuru yapmamalısınız. Vize için başvuru yaptığınızda otel ve uçak için rezervasyon yaptırmalı ve kanıt olarak belgelemelisiniz. Adana da bulunan vize ofisimiz satın alınan otel ya da uçak biletleri ile yapılan vize başvurularından sorumlu değildir.

Almanya Vizesi İçin Mülakata Girebilirsiniz!

Almanya vizesi için mülakat uygulaması yoktur. Ancak vize başvurusunda biyometrik bilgileri beyan etmesi gereken kişileri konsolosluk vize başvurusu için mülakata çağırmaktadır.

Bu gibi durumlar vize başvurusu yapacak kişilerin durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Mülakatta vize başvurunuz hakkında yetkili kişi çeşitli sorular sormaktır. Bu süreçte doğru bilgiler vererek sunmuş olduğunuz belgelerin destekleyici olması gerekmektedir.
Almanya vizesi Adana
Almanya vizesi Adana

Almanya Vizesi Merkezimiz Hizmet Gün ve Saatleri

  • Vize Merkezi – Adana
  • Pazartesi ve Cuma günü ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
  • Cumartesi günü ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Çeşitli sebeplerle Almanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların Almanya Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Peki, Almanya vizesi Adana gibi konsolosluk bulunmayan şehirlerden nasıl yapılıyor?

Ülkemizde hizmet veren Almanya Konsoloslukları ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve iki ülkenin çıkarlarının korunması için yakın temaslarda bulunmak amacı ile çalışıyor.

Bununla birlikte Türkiye’de turistik ya da çalışma amacıyla bulunan Alman vatandaşlarının pasaport, vize ve sağlık işlemlerinde kolaylık sağlanmasına da yardımcı oluyor. Türk vatandaşları ise Almanya’ya seyahat sırasında ihtiyacı olan Almanya Schengen vizesi gibi vize başvurularını Almanya Konsoloslukları aracılığı ile gerçekleştirebiliyor. Fahri konsoloslukların ise Türk vatandaşlarına vize verme gibi resmi bir yetkisi bulunmuyor.

Almanya vizesi Adana gibi şehir sınırlarında konsolosluk bulunmayan şehirlerden yapılacaksa, kişinin öncelikle Almanya konsolosluklarına yazacakları dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Randevu alındıktan sonra konsolosluk tarafından belirtilen evrakların hazırlanması ve randevu tarihinde vize başvurusunda bulunulması gerekiyor. Vize başvurusunun direkt olarak Almanya Konsolosluklarına yapılması gerekiyor.

Almanya vizesi Adana ve çevre şehirlerden yapılacaksa, kişilerin vize başvuruları konusunda profesyonel hizmet veren firmalardan destek almaları vize başvuru işlemlerinin daha kolay işlemesini sağlıyor. Vize başvurusu sırasında kişiden istenen evraklarda herhangi bir eksiklik ya da çelişki olması durumlarında, kişinin vize başvurusu reddedilebiliyor. Reddedilen başvurular için kişinin itiraz ederek tekrar vize başvuru yapması gerekiyor. Vize reddi kararına zamanında itiraz etmeyen kişilerin, vize başvuru ücreti ve diğer ücretleri tekrar ödeyerek vize başvurusunu tekrarlaması gerekiyor.

Vize başvurusu sırasında evrak eksikliği gibi sebeplerle başvurunun reddedilme ihtimalini azaltmak isteyen kişiler, konu üzerine profesyonel hizmet veren firmalardan destek alabiliyor. Bu firmalar aracılığı ile yapılan başvurularda, vize alacak kişi adına evraklar bir araya getiriliyor ve vize başvurusu firma aracılığı ile konsolosluğa iletiliyor.

Almanya Vize İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Almanya vize işlemleriniz için öncellikle konsolosluk çalışma saatlerini takip etmeniz gerekmektedir. Saat 9.00 ile 17.000 Almanya konsolosluk çalışma saatleridir.

Almanya’ya Vize Veriyor Mu?

Türkiye’den Almanya’ya vize almanız için bordo pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. D tipi ve C tipi vize verilir.

Almanya Vizesi İçin Neler Gerekli?

Almanya vizesi için  başvuru işlemlerinin eksiksiz yerine getirilmesi ve vize başvuru sahibin yurtdışına çıkma yasağının olmaması gerekmektedir.

Almanya vizesi Adana Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×