Almanya Vizesi: Diyarbakır Vize Merkezi - Schengenvize.net
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Vizesi: Diyarbakır Vize Merkezi

Almanya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi Başvuru

Almanya vizesi hizmeti verene ofisimiz Diyarbakır da Türkiye geneline hizmet sunmaktadır. Seyahat için ize ihtiyacı olan kişiler ofisimize başvuru yapabilir.

 

Diyarbakır da bulunan Almanya Schengen vizesi merkezimizde uzman danışmanlarımız ile belirli günlerde hizmet vermekteyiz. Vize başvurusu için gerekli belgelerin bir araya getirilerek ofisimize sunulması ve işleme alınması beklenmelidir. Almanya Schengen vizesi almak isteyen diplomatik kişiler siyah, gri ya da yeşil pasaport sahibi ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde ülkeye vizesiz seyahat etme hakkı vardır.

Ancak bordo pasaport sahibi kişilerin Almanya’ ya seyahat edebilmesi için vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Almanya Schengen vizesi için başvuru yapmadan önce seyahat amacını belirtmelisiniz. Sitemizde yer alan vize türlerini inceleyerek seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmalısınız. Bu vize türleri;

Almanya Vizesi: Diyarbakır Vize Merkezi
Almanya Vizesi: Diyarbakır Vize Merkezi
  • Almanya Turistik Vize Başvurusu,
  • Almanya Ticari Vize Başvurusu,
  • Almanya Erasmus Vize Başvurusu,
  • Almanya Öğrenci Gezi Vize Başvurusu,
  • Almanya Şoför Vizesi Başvurusu,
  • Almanya Transit Vize Başvurusu,
  • Almanya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu,

Almanya seyahati için yukarıda yer alan vize türünü seçerek gerekli belgeleri ofisimize sunmanız gerekmektedir.

Ayrıca kargo firması ile vize başvuru belgelerinizi gönderebilirsiniz. Eğer seyahat amacınızın hangi vize türü olduğu bilmiyorsanız iletişim adreslerimiz aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz.

Almanya Vize Randevusu

Almanya’ ya seyahat etmeyi planlayan kişilerin vize randevusu oluşturarak vakit kaybetmesi önlenmektedir. Ofisimizde hizmet veren danışmanlarımız tarafından vize randevusu oluşturmalısınız. Daha sonra görüşmeye giderek vize süreci hakkında gerekli tüm bilgileri ve sunulması gereken belgeleri öğrenebilirsiniz.

Almanya’ ya Seyahat Sebebine Bağlı Olarak Vize Başvurusu

Almanya vize başvurusunu yapmadan önce seyahat sebebini belirlemelisiniz. Almanya da ikamet eden aile ya da arkadaşlarınızın davet mektubu göndermesi ile ülkeye seyahat edebilmeniz için gerekli belgeleri düzenlemeniz gerekmektedir.

Almanya’ ya iş nedeni ile seyahat edecek kişilerin ticari vizesi için başvurusu yapması gerekir. Bu vizeye sahip olan kişiler Almanya da fuar, toplantı veya iş gezisi için ülkeye seyahat etme hakkına sahip olur. 

Almanya Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Almanya Şanlıurfa Vize Merkezi

Almanya vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.

Almanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır.
Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.
Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2022-2023 sayfamızdan görebilirsiniz.

Almanya Şuan Vize Veriyor Mu?

Almanya’nın vize işlemleri an itibari ile devam etmektedir, alınan tedbirle kapsamında vize başvuruları gerçekleştirilmektedir.

Almanya Neden Vize Vermiyor?

Almanya’nın vize başvurularını ret etme nedenlerinin başında evrakların eksik ve başvuru formunun yanlış bilgiler ile doldurulması yer alır.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2020?

Almanya vize başvurusunda net bir tarih belirtmek söz konusu değildir ancak normal şartlarda vize başvuru süresi 8-15 iş günüdür.

 

Almanya Vizesi: Diyarbakır Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×