Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Vizesi: Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır Almanya Vizesi Merkezi

Almanya vizesi hizmeti verene ofisimiz Diyarbakır da Türkiye geneline hizmet sunmaktadır. Seyahat için ize ihtiyacı olan kişiler ofisimize başvuru yapabilir.

Diyarbakır da bulunan Almanya Schengen vizesi merkezimizde uzman danışmanlarımız ile belirli günlerde hizmet vermekteyiz. Vize başvurusu için gerekli belgelerin bir araya getirilerek ofisimize sunulması ve işleme alınması beklenmelidir. Almanya Schengen vizesi almak isteyen diplomatik kişiler siyah, gri ya da yeşil pasaport sahibi ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde ülkeye vizesiz seyahat etme hakkı vardır. Ancak bordo pasaport sahibi kişilerin Almanya’ ya seyahat edebilmesi için vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Almanya Schengen vizesi için başvuru yapmadan önce seyahat amacını belirtmelisiniz. Sitemizde yer alan vize türlerini inceleyerek seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmalısınız. Bu vize türleri;

  • Almanya Turistik Vize Başvurusu,
  • Almanya Ticari Vize Başvurusu,
  • Almanya Erasmus Vize Başvurusu,
  • Almanya Öğrenci Gezi Vize Başvurusu,
  • Almanya Şoför Vizesi Başvurusu,
  • Almanya Transit Vize Başvurusu,
  • Almanya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu,

Almanya seyahati için yukarıda yer alan vize türünü seçerek gerekli belgeleri ofisimize sunmanız gerekmektedir. Ayrıca kargo firması ile vize başvuru belgelerinizi gönderebilirsiniz. Eğer seyahat amacınızın hangi vize türü olduğu bilmiyorsanız iletişim adreslerimiz aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz.

Almanya Vize Randevusu

Almanya’ ya seyahat etmeyi planlayan kişilerin vize randevusu oluşturarak vakit kaybetmesi önlenmektedir. Ofisimizde hizmet veren danışmanlarımız tarafından vize randevusu oluşturmalısınız. Daha sonra görüşmeye giderek vize süreci hakkında gerekli tüm bilgileri ve sunulması gereken belgeleri öğrenebilirsiniz.

Almanya’ ya Seyahat Sebebine Bağlı Olarak Vize Başvurusu

Almanya vize başvurusunu yapmadan önce seyahat sebebini belirlemelisiniz. Almanya da ikamet eden aile ya da arkadaşlarınızın davet mektubu göndermesi ile ülkeye seyahat edebilmeniz için gerekli belgeleri düzenlemeniz gerekmektedir.

Almanya’ ya iş nedeni ile seyahat edecek kişilerin ticari vizesi için başvurusu yapması gerekir. Bu vizeye sahip olan kişiler Almanya da fuar, toplantı veya iş gezisi için ülkeye seyahat etme hakkına sahip olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×