Almanya Vizesi: Konya Vize Merkezi - Schengenvize.net
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Vizesi: Konya Vize Merkezi

Almanya Vizesi Konya Vize Merkezi Başvuru

Konya da Almanya vize başvurusu için hizmet veren danışmanlarımız aracılığı vize başvurunuzu sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya vizesi için başvuru ofisimizi mesai saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız sizlere vize süreci hakkında gerekli bilgileri vermektedir. Ülkeye seyahat amacınıza ve vize türüne göre gerekli belgeler hakkında tüm bilgileri ofisimizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Almanya vizesi için başvuru yaptıktan sonra iletişim adresimizden ofisimizi arayarak takip bilgisi edinebilirsiniz. Aynı zamanda sitemiz üzerinden vize başvurunuz hakkında tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

  • Vize Merkezi – Konya
  • Pazartesi ve Cuma günleri hizmet vermektedir.
  • Cumartesi günü hizmet veren ofisimizi arayabilirsiniz.
Dilerseniz iletişim adreslerimiz üzerinden bizlere ulaşabilir ya da e-posta adresimiz üzerinden istek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Süreci Ne Zaman Sonuçlanır?

Almanya Vizesi: Konya Vize Merkezi
Almanya Vizesi: Konya Vize Merkezi

Almanya vizesi için başvuru yapacak kişilerin en sık sorduğu sorulardan biridir. Almanya vizesi başvuru süreci 5 ile 15 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu durumu etkileyen en büyük unsur belgelerin eksik ya da hatalı gönderilmesidir. Eğer vize başvurunuz için eksik ya da hatalı belgeler gönderdiyseniz bu süreç daha da uzayabilir. Böyle bir sorun ile karşı karşıya gelmemek için gerekli belgeleri dikkatli bir şekilde sunmalısınız.

Seyahat Tarihlerinizden Emin Olmalısınız!

Almanya’ ya seyahat edecek kişiler seyahat tarihinden emin olmalıdır. Ofisimize sunduğunuz başvuru belgeleriniz de yer alan tarihler ile rezervasyon yaptırdığınız otel veya uçak bileti tarihleri aynı olmalıdır.

Eğer vize başvurunuz seyahat tarihinden önce sonuçlansa bile vizeniz dilekçe de belirttiğiniz tarihte başlayacaktır.

Vize Başvuru Reddedilirse Ne Olur?

Almanya vize başvurusu bazı durumlarda olumsuz sonuçlanabilir. Almanya konsolosluğu size ret aldığınızı belirten bir mektup vermektedir. Bu mektup da başvurunuzun neden reddedildiğine dair bilgiye yer verilmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğinizde vize ücretinizi geri alamazsınız.

Konya da hizmet veren Almanya vize ofisimiz, Almanya vize başvuru konusunda yetkili, randevu onay almak, eksik belgelerin tamamlanmasını sağlamak ve pasaportunuzu almanızı sağlamakla görevlidir. Tüm danışmanlarımız yetkili ve haklara sahip kişilerdir.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vizesi; tüm belgelerin eksiksiz ve doğru tamamlanmasıyla birlikte ortalama 5 ila 15 gün içinde sonuçlanır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğu, ek belge talebi dolayısıyla değişebilir.

Almanya Şu An Vize Veriyor mu?

şu an pandemiden dolayı kontrollü şekilde vize işlemleri gerçekleştiriliyor.

Almanya’da Misafir Olarak Ne Kadar Kalınır?

Almanya’da misafir olarak belediyeden onaylanmış şekilde davetiye alarak gidilir. Belediye tarafından onaylanmış davetiye süreleri, 6 ay geçerliliktedir.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurunuzu tamamlamanızın ardından ortalama 8 ila 15 iş günü içerisinde vize sonucunuz size ulaşır.

Almanya Şu An Vize Veriyor Mu?

Umuma mahsus pasaportu bulunan kişiler ve 90 günden daha uzun süre seyahat gerçekleştirecek olan kişiler Almanya Konsolosluğu’ndan vize almalıdır.

Gaziantep'te Alman Konsolosluğu Var Mı?

Evet, konsolosluk Gazimuhtarpaşa bulvarı, 52076 sk. No:7 adresinde yer alıyor. Konsolosluğun telefon numarası ise 0342 606 06 39 şeklindedir.

Almanya Vizesi: Konya Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×