Almanya Aile & Arkadaş Ziyaret Vizesi Nasıl Çıkartılır?
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Aile & Arkadaş Ziyaret Vizesi Nasıl Çıkartılır?

Almanya aile ve arkadaş ziyaret vizesi için gerekli olan tüm bilgilerin yer aldığı kesin rehber yayımlanmıştır.

Bu rehberde aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Almanya Aile & Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya Aile Ziyareti VizesiAlmanya’da yaşayan akrabalarınızdan gelen davetiye mektubu üzerine, Almanya’ya ziyarete gitmek istiyorsanız, Aile ziyaret vizesi almanız gerekmektedir.

Almanya aile ziyareti vizesi evrakları, Schengen vize ayrıcalığı ile güncel liste olarak birazdan sizler ile olacak. Almanya korona sonrasında, Almanya aile ziyareti vizesi için gerekli evrakları 2023 yılından sonra değiştirmiştir.

Almanya aile ziyareti vizesi ekşi sözlükte yazılıp çizilenlerin aksine, belirli rutin ve standartlarda ilerlemektedir. Almanya aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar? Gibi sorulara ise, sözlüklerde verilen cevaplar yanlıştır. Sorunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Schengen vize olarak sizler için Almanya aile ziyareti vizesi evrakları listelemesi yaptık.

 • Çok yakın bir tarihte çekilmiş, dış görünüşünüzde herhangi bir değişme olmamış, biyometrik fotoğraflar, gereken evrakların başında yer almaktadır.
 • Almanya aile vizesi fiyatı, harç ücreti ve de danışmanlık ücreti olarak ikiye ayrılmakta olup, ödediğiniz harç ücretinin makbuzu da vermeniz gereken evraklar arasında yer almalıdır.
 • Seyahatinizin temel amacının, aile ziyareti olduğunu ispatlayan belgeler de verilmesi gereken evraklar arasında bulunmaktadır.
 • Sizlere gelen davetiyenin (aile bireyleriniz, akrabalığınız bulunduğu kişilerden) Almanya aile ziyareti vizesi evrakları arasında bulunması gerekmektedir.
 • Uçak biletinin, yani uçuş tarihinizin önceden rezerve edilmiş olması da bir diğer gereklilik arasında yer almaktadır. Çünkü rezervasyon bilgileriniz de eklemeniz gereken evraklar arasında yer alacaktır.
 • Ailenizin evinin açık ve tam adresini (Almanya’da ikamet etmekte olan) bildirmeniz gerekmektedir.
 • Almanya aile ziyareti başvuru formu da eksiksiz ve tamamen doğru bir şekilde sizlerin vereceği bilgiler üzerine doldurulmalıdır. Bu konuda yapılması gerekenlerin başında, kaliteli bir danışmanlık hizmeti almanın sizlere ne kadar fayda sağlayabileceğini bilmeniz gerekiyor. Schengen vize olarak bizlerden danışmanlık alırsanız sizlerin, Almanya aile ziyareti vizesi işlemleriniz boyunca sizlere destek vermek adına yanınızda olacağımıza emin olabilirsiniz.
 • Ailesinin yanına gidecek olan kişi vize başvurusu yaparken, sahip olduğu pasaportunun çok eski olmamasına ve başvuru tarihinden sonra istenilen süre kadar kullanım hakkına sahip olduğunu ispatlamalıdır. Pasaportun geçerlilik süresi istenilen süre zarfını karşılamıyorsa, yeniden pasaport almak için başvuruda bulunabilirsiniz. En az 6 ay geçerlilik, şart koşulan süredir.
 • Kişiye ait gelir belgeleri de, Almanya aile ziyareti vizesi evrakları arasında olup, evraklar arasında olma nedeni, kişinin Almanya’da bulunduğu süre boyunca herhangi bir geçim sıkıntısı yaşamayacağını ispatlama zorunluluğundan kaynaklanmaktadır.
 • Vize başvurusu yaparken vermeniz gereken bir diğer belge ise, Almanya aile ziyareti vizesinin dilekçesidir. Bu dilekçeyi yazarken sizlere tavsiyemiz, uzman veya bilirkişiler tarafından yardım alarak yazmanızdır. Dilekçe veya formda oluşabilecek en ufak hata veya sıkıntılar doğrudan Almanya vizenizin reddine sebebiyet vermektedir.
 • 18 yaşını doldurmamış kişilerden muvaffakatname, sizlerin anlayabileceği şekliyle ebeveyn onayı istenilmektedir.
 • Memur ve çalışanlardan ise ekstra olarak, çalıştığı işi ispatlar nitelikte belge, SGK kayıt dökümleri ve de vize başvurusunun işveren veya kurum müdürleri tarafından onaylandığına dair belge istenilmektedir.
 • Firma sahibi (işveren) kimseler için ise, Ticaret ve Sanayi Odası’nda ki kayıtları, vergi levhaları ve de Ticaret Sicil Gazetesi gibi ek isteklerde bulunulmaktadır.
 • Çiftçiler için, Almanya aile birleşimi vizesi için ekstra olarak sadece, Ziraat Odası’nda bağlı bulundukları çiftçilik belgesinin alınması gerekmektedir.
 • Emekliler için, emeklilik belgesi ve emekli maaşlarının yattığı bankanın hesap dökümü, Almanya aile ziyareti vizesi için gerekenler arasında yer almaktadır.
 • Almanya aile ve arkadaş ziyareti standart temel evraklar

Almanya aile ziyareti vizesi davetiye örneği metnimizin sonunda yer almaktadır. Okuma işlemini bitirip, bilgilendiğinizde metnimizin sonunda bulunacak olan örneklerin incelemesini yapmanızı tavsiye ederiz.

Almanya Aile & Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti

Almanya Aile Ziyareti Vizesi ÜcretiAlmanya’da aile, arkadaş veya akraba ziyaretine gitmek isteyen kişiler belirli bir harç ücreti ödemelidirler. Almanya aile ziyareti vizesi ücreti genel olarak sürekli değişmektedir. Bunun temel nedenlerinin başında ise, dünya genelinde yaşanan kur değişimleri vardır.

Kur değişimleri sebebiyle ülkelerin parası, değer kaybedip, değer kazanabilirken, bu tarz harç ücretleri de o artan veya azalan değere bağlı olarak, yükselir veya düşer. Sizlerden ricamız sizlere vereceğimiz fiyatların haricinde, yeni bir güncelleme olup, olmadığını sorgulamak için şirketimizin web sitesinden bizlere ulaşarak, doğrudan bu konu ile ilgili soruyu bizlere yöneltmeniz.

 • Almanya aile ziyareti vizesi ücreti, yalnızca harç ücreti olarak yaklaşık 80 ila 100 Euro arasında değişkenlik göstermektedir.
 • Almanya aile ziyareti için danışmanlık almak istiyorsanız, çağrı merkezimizden bizlere ulaşarak isteğinizi belirtebilirsiniz. Harç ücreti içerisine, danışmanlık ücretlerimiz dâhil değildir.
 • Almanya aile ziyareti için ödeyeceğiniz tutar, vize reddinden sonra kesinlikle geri verilebilecek bir tutar değildir.
 • Vize için ödediğiniz harç ücreti, başvuruyu yaptıktan sonra, Almanya Konsolosluğu ve Almanya Elçiliğine ait bir paradır. Geri alınamaz, geri alınma talepleri de olumlu sonuçlanmaz. Yani vereceğiniz harç ücreti yapacağınız en ufak hatada sizlerin cebine geri dönmeyebilir ve vizeniz reddedilebilir.
 • Bu tarz işlemlerde, profesyonel danışmanlık alarak, vizenizin onaylanmasının şansını yükseltebilirsiniz. Hataları minimuma düşüreceğinizden dolayı da, vizenizin reddedilme oranı düşecektir.

Almanya Aile & Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Başvuru FormuAlmanya’da aile ziyaretine giderken doldurmanız gereken formdur. Form doldurulacağı sırada, kişinin hata yapmaması adına oldukça özenli ve titiz olması gerekmektedir. Almanya aile ziyareti vizesi başvuru formu doldurulurken, uzman desteği alarak, form içerisinde ki en ufak hatayı bile önceden tespit etme şansı yakalayabilirsiniz.

Schengen vize olarak, her türden Schngen vizesi almak için bizlere müracaat edebilirsiniz. Müracaatlarınızın sonucunda, uzman desteğini yanınızda bulacak işlemleri ve başvuruyu yaparken daha özgüvenli hissedeceksiniz. Almanya aile ziyaret vize başvuru formu ilk 10 maddesi tamamen sizlerin kimlik bilgileriyle ilgilidir.

Daha sonraki maddeler ise, Almanya Başkonsolosluğu’nda çalışan kimselerin teyit edeceği önemli konular ile ilgilidir. Başvuru belgenizi doldururken, uzman güvenliği ve kontrolü altında işlem yapmak için, web sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Almanya Aile & Arkadaş Ziyareti Dilekçesi

Almanya Aile Ziyareti DilekçesiAlmanya aile ziyareti vize dilekçe örneği metnimizin sonunda yer almaktadır. Alt başlığımızı okuduktan sonra gidip, örneklere bir göz gezdirmeniz, sizler adına faydalı olacaktır. Almanya aile ziyareti dilekçesi örneğinden de anlayabileceğiniz üzere, dilekçe yazımı uzmanlık isteyen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aile ziyareti için vize başvurusu yaparken, Almanya Büyükelçiliği’ne veya Almanya Başkonsolosluğu yetkililerine hitaben yazdığınız bu dilekçe, sizlerin ziyareti ile ilgili detaylı bilgileri içermek zorundadır. Dilekçenin içerisine, gideceğiniz yerin adresini, sizlere gelen davetiyenin hangi yakınlıktaki aile bireylerinize ait olduğunu ve de kalacağınız süre ile birlikte, var ise gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonları gibi bilgileri eklemeniz sizler için faydalı olacaktır.

Bu bilgileri dilekçe içerisine geçirirken, yazım kurallarına uygun ve üsluba aykırı olmaması oldukça önemli olup, üsluba uygun dilekçeler için bizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Almanya’ya giderken vize alma süreci ve dilekçelerin doğru yazımı konusunda uzman desteğini bizler tarafından alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizim ile doğru bir irtibat kurup, istediğiniz hizmet hakkında doğru bilgi almanızdır. Almanya aile ziyareti dilekçe örneği için sayfamızın (metnin sonunda yer alan) son kısmına bakmanız yeterli olacaktır.

Almanya aile ziyareti dilekçesi, Alman anadilinde doldurulmalıdır. Almanca doldurulacak olan, Almanya aile ziyareti vizesi dilekçe örneklerini metnimizin sonunda inceleyerek, danışmanlık almanızın ne kadar da doğru bir tercih olduğunu görebilirsiniz.

Almanya aile ziyareti için yazacağınız dilekçelerinizde dikkat etmeniz gereken konular ise şöyle;

 • Dilekçe içeriği, sizler hakkında doğrudan bilgi sağlamalı ve gideceğiniz aile bireyleri hakkında da bilgiler içermelidir.
 • Dilekçeyi yazarken veya yazdırırken, gideceğiniz yerin tam adresini yazdırmalısınız.
 • Bir diğer konu da ne kadar süre orada kalmayı planladığınız ve planınıza uygun rezervasyon bilgilerinizin de dilekçe içerisinde yer almasıdır. Planınıza uygun rezervasyon bilgileriniz dilekçe içerisinde yer alırsa, bu size tamamen olumlu yönde geri dönüş sağlayacaktır.
 • Almanya aile ziyareti dilekçesi içerisine yazmanız veya yazdırmanız gereken bir diğer konuda, kaç giriş çıkış hakkı istediğinizdir.

Almanya Aile & Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?Almanya da aileniz yanına gitmek için heyecan duyuyor ve gerekli işlemlerden sonra, ne zaman onay veya ret haberi alacağınızı bekliyorsanız, bu alt başlığımız tamamen sizlerin okuması için.

Öncelikle Almanya aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna net bir cevap veren kimse, kesinlikle bilgisizdir. Çünkü vizelerin onay veya ret işlemleri konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak, genelde 7-15 gün arası bir süreci kapsamaktadır. Bu sürenin artması da mümkündür, yoğunluğa bağlı olarak azalması da.

Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Konsolosluk Soruları

Davetiye İle Almanya’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Evrakların derlenme aşamasında başvuru formunu edinerek ilk adımı atmalısınız. Hangi tür vizeye başvuracağınıza bağlı olarak kullanmanız gereken başvuru formu değişim arz edecektir.

Almanya Davetiye İle Çalışma

Davetiye ile çalışma fırsatını elde etmek için iş başvurunuzun Almanya’dan vize talep etmeden önce yanıtlanması gerekmektedir. Davetiye ile vize alma sizin için normal koşullardan çok daha kolay ve sorunsuz olacaktır.

Almanya Davetiye Örneği Nasıl Hazırlanır?

Davetiye örneği hazırlama aşamasında kişilerin hangi firma tarafından hangi koşullara bağlı olarak davet edildiği konusunda bilgilendirme yer almalıdır. Kurumsal firmaların davet mektuplarının onay alma olasılığı çok daha yüksektir.

Almanya Davetiye Süresi Belirtilmeli Mi?

Firmaların davetiyelerinin geçerlilik süreleri kısıtlıdır. Bu süre içerisinde vize başvuru adımlarının eksiksiz tamamlanması gerekir. Aksi takdirde vize davetiyesi geçerliliğini kaybedecektir.

Davetiye İle Almanya’ya Gitmek

Almanya Türk vatandaşlarından Bordo pasaportlu olanlar için vize uygulaması yapmaktadır. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 gün kadar Almanya’da bulunabilirler. Almanya için turist vizesi, ticari vize, çalışma ve oturum izni gibi vize türleri bulunur. Davetiye ile Almanyaya gitmek için bir iş yerinden ya da aile, arkadaştan davet mektubu gelmelidir.

Davetiye ile vize almak kolay mı?

Davetiye ile vize almak kolay mı, davet edilen işe ve davet edilenin yetkinliğine göre vize alımı kolaylaşabilir ya da zorlaşabilir. Örneğin davet edilen kişi yazılım, bilişim sektöründe ya da mühendislik dallarından birisinde mesleki tecrübeye sahipse o zaman davetiye ile vize alınırken red edilme olasılığı daha düşük olacaktır.

Davetiye ile vize nasıl alınır?

Davetiye ile vize nasıl alınır? Davetiye mektubu başvuru sahibine firma tarafından iletildikten sonra başvuru sahibi Almanya konsolosluğuna başvurarak vize işlemlerini başlatacaktır. Davetiye mektubunun orijinali ile birlikte pasaport, kimlik, biyometrik fotoğraf, banka hesap bilgileri, Almanya’ya gelindiği zaman kalınacak yer, nerede çalışılacağına dair detaylı bilgilerin olduğu belgeler bulunmalıdır.

Almanya’da akrabam var nasıl giderim?

Almanya’da akrabam var nasıl giderim sorusu birçok Türk vatandaşı tarafından araştırılan bir sorudur. Akraba ve arkadaş ziyareti yapmak için de davet mektubu gereklidir. Bunun için Almanya’da bulunan kişiler davet etmek istediği kişiyi hangi tarihler arası misafir edeceğinin, evin kira ya da kendilerine ait olduğunun, misafirin nerede kalacağının belirtildiği ayrıntılı bir davet mektubu yazmalıdır. Sonrasında bu davet mektubunun orijinali ile birlikte başvuru sahibi Almanya Konsolosluğuna diğer evraklar ile birlikte vize başvurusu yapması gerekir.

Almanya davetiye süresi ne kadar?

Almanya davetiye süresi eğer aile ve arkadaş ziyareti üzerine alınmış ise o zaman 6 ay boyunca geçerliliği vardır. Daha uzun bir süre Almanya’da kalma planı olduğunda vizenin uzatılması için tekrar başvuruda bulunmak gerekir.

Davetiye ile Almanya’ya gitmek için gerekli evraklar?

Davetiye ile Almanya’ya gitmek için gerekli evraklar da aslında turist vizesi esnasında istenen evraklardır. Ancak buna ek olarak davetiye istenmektedir. Nerede kalacaksanız bunu da belgelemeniz şarttır. Otel rezervasyonu olmak zorunda değildir ancak ev tutulduysa o ev veya kiminle kalacaksanız onun evi dosyada belgelenmelidir.

Almanya’dan davet almak için birden fazla alternatif vardır. Bu bir çalışma vizesi olabileceği gibi aynı zamanda ticari bir amaç ile de mümkündür. Bu nedenle davet mektubu da çeşitlidir. Davet mektupları buna ek olarak yakın aile üyesinden veya bir arkadaştan da gelebilmektedir. Bu bir fuar daveti de olabilmektedir. Burada pek çok çeşit vardır ve arttırılmaya da uygundur.

Almanya davetiye veya mektup nedir öncelikle bunu açıklamak gerekmektedir. Bu davetiye Almanya’dan bir firmadan, bir kuruluştan veya bizzat bir kişiden gelmesi gereken onaylı bir belgedir. Bu belge dosyaya eklenmelidir ki bunun sayesinde vize alınmalıdır. Almanya davet mektubu konusunda oldukça titizdir. Her davet mektuplu vize onaylanacak demek değildir. Burada birtakım ayrıntılar daha dikkatli bir biçimde incelenmelidir.

Davet mektupları çeşitlidir. Bunlardan en bilineni çalışma izni için gönderilen davet mektubudur. Kişi girdiği iş yerinden bir davet mektubu alır ve bunu dosyaya ekler. Kişinin işine ve konumuna bağlı olarak bu onaylanacaktır. Bunun dışında ticari bir faaliyet için de davet mektubu gerekir. Bu aşamada kısa süreli vize verilecektir. Ticari vize olarak bilinmektedir. Ticari vize ile ortak veya ortaklar arası ticari anlaşma görüşülecek ve gerekirse imzalanacaktır. Bunun dışında eğitim seçeneği de söz konusudur. Eğitim alan bir öğrenci eğer Almanya’da bir okula başlayacak ise okuldan bir kabul mektubu ve davetiye gelmelidir. Almanya’dan davet mektubu geldiği takdirde bu vizelerin alınması mümkündür.

Almanya davet mektubu bu kadar çeşide ayrılırken davet mektubunun nasıl yazıldığı da önemlidir. Mektup ayrıntılı ve resmi bir dile sahip olmalıdır. Resmi ve bir el imzası gerekmektedir. Ancak bu sayede onaylanacaktır. Bu nedenle prosedürün bilinmesi önem arz etmektedir.

Almanya davetiye ile çalışma izni alınabilmektedir. Çalışma izni uzun süreli bir izindir ve orada çalışmanız durumunda uzatılabilmektedir. Aynı zamanda işten ayrılsanız bile bu süreçte yeni bir iş bulmanız durumunda uzatmak yine mümkündür.

Almanya’ya davetiye ile gitmek aslında davetiyenin önemini göstermektedir. Almanya’ya hangi sebeple giderseniz gidin orada bir çalışma veya eğitim gibi süreçlerde bulunacaksanız bu durumda davetiye şarttır.

Almanya davetiye ile gitmek arasında bir diğer seçenek de ailedir. Aile üyeleri tarafından bizzat davet edilmek de mümkün olmaktadır. Bu oldukça avantajlı bir durumdur. Bu nedenle birçok kişi yakınlarını kısa süreli davet edebilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×