Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Vize Formu Bilgileri

Almanya Vize Formu Hakkında 

Çeşitli sebeplerle Almanya seyahati planlayan kişilerin Almanya vize formu ve kendisinden istenilen diğer evraklar ile birlikte konsolosluklara vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, başvuru yapmadan önce seyahat amacını ve süresini detaylı olarak planlaması gerekiyor. Vize başvurusundan önce seyahat detaylarını içeren ve direkt olarak Almanya Konsolosluğu adına yazılmış dilekçe ile vize başvurusu için randevu alınmalıdır.

Kişilerin randevu tarihine kadar kendisinden istenilen Almanya vize formu ve diğer evrakları eksiksiz olarak hazırlaması ve randevu tarihinde başvuru yapması gerekiyor. Randevu alınmadan konsolosluklar tarafından vize başvurusu kabul edilmemektedir.Vize başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç farklı detay bulunuyor.

Almanya vize formu ve başvuru ile birlikte verilecek resmi evrakların tamamının Türkçe orijinallerinin yanı sıra yeminli tercüman tarafından Almanca tercümelerinin de evraklar arasına eklenmesi gerekiyor. Tercümesi yapılan evraklar üzerinde; tercümeyi yapan kişinin iletişim, adres ve kimlik bilgilerinin yanı sıra tercüme tarihi ve tercümanın imzası da bulunmalıdır. Tercüme ne kadar doğru olsa da yeminli tercüman tarafından yapılmaması halinde konsolosluk tarafından kabul edilmiyor.

Teslim edilen evrakların, birbiri ile çelişen bilgiler içermemesi de dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta. Kişinin teslim ettiği evraklar üzerinde eksik bilgiler olması gibi durumlarda yapılan vize başvurusu da reddedilebiliyor. Almanya vize formu ve çeşitli evrak hataları nedeniyle başvurusu reddedilen kişinin, vize alabilmek için ret kararına itiraz etmesi ya da yeniden vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Ret kararına itirazlar, itiraz mektubunun adrese ulaşmasının ardından 28 gündür. 28 günlük bu süre içerisinde itiraz edilmesi halinde, kişiden ret kararına neden olan evrakları yeniden düzenlemesi talep edilir. Yapılan düzenlemelerden sonra, kişiye verilen yeni randevu tarihinde kişinin başvurusu tekrar alınır.

Ancak itiraz süresi içerisinde itiraz etmeyen kişilerin vize alabilmek için yeniden başvuru yapması gerekiyor. Reddedilen vize başvuruları için vize harç ücreti ve diğer ücretler ödenmediği için, yeniden başvuru yapılırken bu ücretlerin tekrar ödenmesi gerekiyor. Vize başvurusunu ilk kez yapacak kişilerin vize reddi gibi durumlarla karşılaşmamak için profesyonel firmalardan destek almasında da fayda var.

Almanya vize başvuruları için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/almanya-vize-dilekcesi sayfasından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×