Almanya Vize Formu Bilgileri - Schengen Vize
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Vize Formu Bilgileri

Almanya Vize Başvuru Formu Bilgileri

Almanya Vize Formu Hakkında 

Çeşitli sebeplerle Almanya seyahati planlayan kişilerin Almanya vize formu ve kendisinden istenilen diğer evraklar ile birlikte konsolosluklara vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Almanya Vize Dilekçesi

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, başvuru yapmadan önce seyahat amacını ve süresini detaylı olarak planlaması gerekiyor. Vize başvurusundan önce seyahat detaylarını içeren ve direkt olarak Almanya Konsolosluğu adına yazılmış dilekçe ile vize başvurusu için randevu alınmalıdır.

Almanya Turist Vizesi Veriyor Mu?

Almanya turist vizesi kısa süreli vize türü olan Schengen vize türüdür. Turistik amaçlı seyahateler için Schengen vizesine başvuru yapılmalıdır.

Almanya Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Almanya seyahatlerinde vize başvurusu yapmak için aranan ilk koşul başvuru formudur. Vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile Almanca ve Türkçe doldurulur.

Almanya D Tipi Vize Nasıl Alınır?

Almanya D tipi vizesi uzun süreli vize türüdür ve iDATA aracılığı ile alınmaktadır. Vize başvurusu için tek yetkili kurumdur.

Kişilerin randevu tarihine kadar kendisinden istenilen Almanya vize formu ve diğer evrakları eksiksiz olarak hazırlaması ve randevu tarihinde başvuru yapması gerekiyor. Randevu alınmadan konsolosluklar tarafından vize başvurusu kabul edilmemektedir. Vize başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç farklı detay bulunuyor.

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvurusunda ki en önemli belge olan başvuru formu hem Almanca hem de Türkçe olmak üzere 2 dilde hazırlanmak zorundadır.

Almanya Turist Vizesi?

Schengen ülkesi olan Almanya’da turistik vize Schengen vizesi özelliği taşır dolayısı ile turistik vize alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya ile birlikte tüm Schengen ülkelerine vize başvurusu yapmak zorunda değildir.

İdata Ya Nasıl Ulaşabilirim?

İdata’ya resmi internet sitesi üzerinden ve Mobil Çağrı merkezini arayarak ulaşmak mümkündür. iDATA çağrı merkezi numarasını arayan vatandaşlar istedikleri her türlü bilgiye ulaşabilir.

Almanya vize formu ve başvuru ile birlikte verilecek resmi evrakların tamamının Türkçe orijinallerinin yanı sıra yeminli tercüman tarafından Almanca tercümelerinin de evraklar arasına eklenmesi gerekiyor.

Tercümesi yapılan evraklar üzerinde; tercümeyi yapan kişinin iletişim, adres ve kimlik bilgilerinin yanı sıra tercüme tarihi ve tercümanın imzası da bulunmalıdır. Tercüme ne kadar doğru olsa da yeminli tercüman tarafından yapılmaması halinde konsolosluk tarafından kabul edilmiyor.

Almanya Vize Formu Bilgileri
Almanya Vize Formu Bilgileri
Teslim edilen evrakların, birbiri ile çelişen bilgiler içermemesi de dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta. Kişinin teslim ettiği evraklar üzerinde eksik bilgiler olması gibi durumlarda yapılan vize başvurusu da reddedilebiliyor.

Almanya vize formu ve çeşitli evrak hataları nedeniyle başvurusu reddedilen kişinin, vize alabilmek için ret kararına itiraz etmesi ya da yeniden vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Ret kararına itirazlar, itiraz mektubunun adrese ulaşmasının ardından 28 gündür. 28 günlük bu süre içerisinde itiraz edilmesi halinde, kişiden ret kararına neden olan evrakları yeniden düzenlemesi talep edilir. Yapılan düzenlemelerden sonra, kişiye verilen yeni randevu tarihinde kişinin başvurusu tekrar alınır.

Ancak itiraz süresi içerisinde itiraz etmeyen kişilerin vize alabilmek için yeniden başvuru yapması gerekiyor. Reddedilen vize başvuruları için vize harç ücreti ve diğer ücretler ödenmediği için, yeniden başvuru yapılırken bu ücretlerin tekrar ödenmesi gerekiyor. Vize başvurusunu ilk kez yapacak kişilerin vize reddi gibi durumlarla karşılaşmamak için profesyonel firmalardan destek almasında da fayda var.

Almanya vize başvuruları için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/almanya-vize-dilekcesi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Formu Bilgileri Video;

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Almanya vize için gerekli evraklar 2021 senesinde hangi başvuru formu üzerinden toplanmalıdır? Konsoloslukların vize türlerine dair vermiş oldukları farklı başvuru formları bulunuyor. Hangisini kullanacağımı bilemiyorum.

  2. Almanya vize başvurusu 2021 senesinde hangi tarihler arasında başlayacak ve geçerli olacak? Pandemi koşulları sonrasında ülkelerin vize verme planlamaları ile alakalı değişikliklerin ne yönde olacağını merak ediyorum.

  3. Almanya vizeleri ne zaman açılacak 2021 senesinde turist alımı için uygun prosedürler nedir? Bu noktada aşı pasaportunun geçerli olacağı düşünülüyor. Konu ile alakalı yapılan resmi bir açıklama var mı? Ülkeye girmek için hangi Covid 19 aşısının yapılması gerekiyor?

  4. Almanya vize başvurusu sırasında kişilerin kısa süreli bir seyahat planlamaları durumunda kesinlikle uçak gidiş dönüş biletlerini de eklemeleri gerekiyor. Bu şekilde ülkeden tahmini olarak ne zaman çıkış yapılacağına dair biri bilgi vermiş olursunuz.

  5. Almanya vizesi gerekli evraklar hazırlanırken başvuru formunu doğru şekilde temin ettiğinizden emin olmalısınız. Her vize türü için farklı bir başvuru formu hazırlanmıştır. Konsolosluğun ilgili sayfasında sizin vize türünüz için hangi başvuru formunun iletildiğine dair bilgilendirme eksiksiz yapılmaktadır. Konsolosluğun duyurular kısmının aktif şekilde takip edilmesi gerekir. Bu şekilde pandemiye dair net tür değişimlerin meydana geldiğine dair incelemede bulunabilirsiniz.

  6. Almanya vize ücreti kredi kartı ile ödenebiliyor. Fakat bu noktada başvuru yapacak olan arkadaşlara asıl tavsiyem ödeme adımlarının tamamlanmasının hemen sonrasında makbuzlarını saklamaları. Ödeme aşamasında harç olarak yatırılan tutarın kişilerin vize taleplerinin reddedilmesi durumunda iade edilmesine imkan bulunmamaktadır. Bu konu bazı şikayetlere sebebiyet verse de durum Almanya’ya özel değildir.

  7. Almanya vize reddi itiraz yaparken konsolosluğun belirtmiş olduğu özel günlere dikkat etmeyi unutmayın. Haftanın sadece belirli günleri itiraz adımının kabul edilmesi için uygun bulunmaktadır. Randevu almadan vize redd için başvuruda bulunmasına imkan tanınmayacaktır.

  8. Almanya vize evrakları kapsamında pasaportun geçerlilik süresi ne olmalı? Pasaportumun geçerliliği 2 ay sonra sona eriyor vize başvurusu yapmadan önce pasaportumu yenilemeli miyim?

  9. Almanya vize veriyor mu 2021 senesinde pandemi koşulları süreci olumsuz yönde etkiledi mi? Pandemi koşullarına göre konsoloslukların çalışma saatlerine dair hangi bilgiler güncel?

  10. Almanya vize şartları 2021 senesinde değişime uğradı mı? Son başvurumda sunmamız gereken fotoğrafları başvuru formuna yapıştırmamız gerekiyordu. Ayrı ayrı mı sunmak gerekiyor başvuru formuna yapıştırarak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×