Almanya Vize Başvurusu ve Randevu - Schengenvize.net
Almanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Almanya Vize Başvurusu ve Randevu

Almanya Vize Randevu Başvurusu

Ekonomik güç seviyesi, çok önemli bir yere sahip olan. Yabancı uyruklu çok bilgisayarda insanın çalıştığı ülkede Türk nüfusu küçümsenmeyecek Türkçedir. Yüksek oranda türk nüfusu olmasında geçmiş dönemlerde iş hedefi ile gidenlerin oraya yerleşeceği sıradadır. Almanya’da gitmek isteyenlerin vize almaları. Almanya vizesi ayarlanabilir  Avrupa ülkesi gibi Schengen vizesinin şartlarına göre işlem görüyor. Bu nedenle de onu dilediğinizde yapabilirsiniz. 

Yunanistan Schengen Vize İşlemleri

Almanya Vizesi

Seyahat amacınıza göre değişebilen başvuruularda nasıl bir yol izlemenizde iyi bilmeniz gerekir. Amaca yönelik evrak temini söz konusu olduğu için öncelikli olan hangisini istediğinizi isteğiniz için. Almanya vizesi almak için giden bir pasaporta sahip olmanız gerekiyor. Pasaportunuz yoksa emniyete başvurup kısa sürede pasaport çıkartabilirsiniz.

Mevcut pasaportunuz var ise pasaportun uygunluğuna dikkat ederek yol haritası çizmelisiniz. Geçerlilik süresinin en az 6 ay önce ve içinde en az 2 sayfanın olduğu şekilde edin. 2 boş sayfa yeni vize de doldurulması için kullanılacağı için kontrollünün iyi yapılması gerekir.

Vizenizin sorunsuz şekilde çıkması için tüm evrakları hiç eksik olmayacak şekilde hazırlanırken güneşlenmek istersiniz. Başvuru formlarından tutunda fotoğrafa kadar tüm belgelerin istediği düzeye sahip olmak istersiniz.

Almanya Vize Başvurusu ve Randevu
Almanya Vize Başvurusu ve Randevu

Birbiri ile birlikte olanları evrakların nasıl hazırlanacağına dair bilgi edinmeniz sizin için çok daha iyi olacak. Aksi halde başvuruularda hem zaman kısıtlaması hem de para kaybı yaşamanız söz konusu olabilir. Zaman ve para kaybına ek olarak da  Almanya vizesi  için yapılması gerekenler cevabı almanız sonraki başvurularda karşınıza çıkacaktır. 

Bu durumun oluşması da diğer Schengen ülkeleriine başvurularda da sorununuzabilir. Bu tür aksiliklerle karşılaşmama koymak  Vize ofisi  size yol gösterici olacak. Kısa sürede çözüm üreterek sorunlarınız ortadan kaldırılıyor.

Almanya Ticari Vize

İş amacı ile Almanya’ya gitmek istediğinizde ticari vize almanız gerekecektir. Bu vize türüne C tipi vize ismi verilmekte olup, başvurularda sizden istenen belgeleri eksik olmayacak şekilde sunmanız gerekir. Almanya ticari vize başvurusunda istenilen evraklardan bazılarının orijinal sunulması istenmektedir. 

Orijinal istenen belgelerde herhangi şekilde eksiklik olmamasına ve fotokopi olmamasına dikkat etmelisiniz. Güncel olarak hazırladığınız evrakları Almanya Konsolosluğuna sunmanız gerekmektedir. Almanya ticari vize başvurusunda sunacağınız evraklardan standart olanlar tüm vize işlemlerinde geçerlidir. Standart olarak bulunması gereken evraklar ise biyometrik fotoğraf, başvuru formu, pasaport, banka hesap hareketleri, seyahat sağlık sigortası gibi evraklardır. 

Ticari amaçlı olanlar da ise çalışan ya da şirket sahibi olmanız durumunda vergi levhası, ticari sicil gazete fotokopisi, faaliyet belgesi gibi firmaya ait belgeler istenmektedir. Bazıları fotokopi olarak istenirken bazıları da ya orijinal ya da noter onaylı olması gerekir. Belgelerinizi hazırlamaya dair süreleri hesaba katarak yaklaşık 4 hafta önceden başvurmalısınız. Başvurunuzun değerlendirmesiyle alakalı incelemelerden ve resmi tatil günlerinden dolayı uzama olabilir.

Almanya Turistik Vize

Güzellikleri ve tarihi yapıları bünyesinde bulunduran Almanya turizm açısından da oldukça popüler ülkelerdendir. Almanya turistik vize alabilmeniz için temin edilmesi gereken evrak teminlerine dikkat etmeniz gerekir. Kısa süreli vize türlerinden bir tanesi olduğu için de başvurularda diğer vizelere göre daha kolaydır. Başvuru amacınıza göre hazır hale getirmeniz gereken evrakların temin edilerek Almanya konsolosluğuna sunulması gerekir. 

Zamanında vizenizi alabilmek ve herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için 1 ay önceden başvurunuzu sunmanız daha iyi olacaktır. 90 gün konaklama yapabileceğiniz bir vize olmasından dolayı kalacağınız süreye yetecek kadar geçerli pasaportunuz olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca son 5 yıl içerisinde sistemi girilmiş parmak izi yoksa parmak izi işlemini yapmanız gerekmektedir. 5 yıl sistem üzerinde kayıtlı duran parmak izi 5 yılın sonunda yenilenmesi gerekmektedir. Almanya turistik vize başvurusunda sunmanız gereken evraklar ise şunlardır;>> schengenvize.net/schengen-vizesi-gerekli-evraklar

 • Pasaport (Altı ay geçerliliğe sahip olmalı ve mutlaka 2 boş sayfası olmalıdır.)
 • Okunabilir arkalı önlü kimlik fotokopisi
 • Almanya vize başvuru formu (Bu formu konsolosluk sitesinden indirebilirsiniz. Ya da vize ofisi aracılığı ile temin edebilirsiniz. )
 • 2 adet beyaz fonlu Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus kayıt örneği

Almanya Aile Ziyareti Vizesi

Çok sayıda Türk’ün yaşadığı Almanya aile ziyaretleri konusunda oldukça aktif başvurular ile gündemdedir. Almanya aile ziyareti vizesi için davetiye olması çok önemlidir. Davetiye almadan bu vizeye başvurmanız doğru bir karar olmayacaktır. Davetiye sizin başvuruda ki referansınız olacağı için önemli bir parçadır. Başvuru formunuzu bu vize türüne göre doldurmanız gerekmektedir. Aile ziyareti vizesi belirli süreler dahilinde sonuçlanacağı için bu süre zarfında geri döneceğinizin ispatı da istenebilmektedir. 

Hızlı ve sorunsuz sonuç alabilmek için talep edilen evraklar konusunda dikkatli çalışma sergilemeniz gerekir. Birçok başvurunun olumsuz sonuçlanmasında yanlış doldurulan formlar ve sunulan yanlış evraklar etkilidir. Hatasız işlem için ise çok dikkatli olmanız gerektiği bilmeniz gerekir.

Uzman desteği almanız başvurunun olumlu sonuçlanmasında oldukça önemli rol üstlenmektedir. Yakınlarınızı ziyaret etmek amacı ile başvurduğunuz bu vize ile ticari faaliyetlerde bulunmak oldukça sakıncalı olacaktır.

Almanya Transit Vize

Aktarmalar için kullanılan transit vize türü geçici özelliğe sahiptir. Seyahatleriniz sırasında aktarma yapılması gereken durumlarda talep edilmektedir. Gitmek istediğiniz ülkeye geçi için aktarmalar söz konusu olabilmektedir. Bu aktarmalarda mutlaka başvurularda bulunmanız gerekmektedir. Almanya transit vize başvurusunda bulunmadan transit geçiş yapma şansınız bulunmaktadır. 

Talep ettiğiniz vizenin ise geçerliliği çok kısa olup, planladığınız tarihte geçmezseniz tekrar başvuru da bulunmanız gerekebilir. Bu durumda yeni başvuru süreci ve evrak temini can sıkıcı olacaktır. Uluslararası transit bölgesinden geçişlerde kullanılan bu tür vizede A tipi olması gerekmektedir. Burada dikkat edeceğiniz husus ise transit olarak kullanacağınız sürenin hesabını iyi yapmak ve planlamanıza uygun gelecek şekilde denk getirmektir.

Almanya Erasmus Vizesi

Alman üniversitelerinde bilim ve araştırmalar yapabilmek için Almanya Erasmus vizesi almanız gerekmektedir. Ulusal bir vize olma özelliğine sahip olan Erasmus programı için öğrencilerin şahsen başvuru yapmalıdır. Erasmus Avrupa birliği üniversite öğrencileri değişim programı anlamına gelmektedir. Almanya Erasmus vizesi öğrenci gelişimini ve eğitimi sürdürebilmesi adına önemlidir. 

Hem yabancı dil öğrenme açısından hem de eğitim hayatında çok önemli bilgiler edinmesi açısından artı yönleri ortaya koyuyor. Uluslar arası geçerli eğitim belgesi almanın da ilerleme açısından önemliliği artmaktadır. Başarılı öğrencilerin kendilerini göstermelerini etkileyen bu durumu ele alırken ayrıntıları iyi bilmek gerekir. Kısa sürede işleminizi yürütebilmeniz ve Almanya Erasmus vizesi alabilmeniz için başvuru da şu evrakları sunmalısınız;

 • Nüfus cüzdanının aslının bulunması ve fotokopisinin ibraz edilmesi gerekir.
 • Uzun süreli vize talebinde bulunacağınız form
 • Son 10 içerisinde alınmış olan pasaportun fotokopisi
 • Mezuniyet durumu varsa diploma
 • Eğitim bursunu belgeleyen teminat ve konaklama masrafları
 • Eğitim sürecinde masrafların nasıl karşılaşacağına dair teminat.
 • 18 yaşından küçük olan öğrenciler için ebeveyn imzalı muvafakat name

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Almanya’da yaşamını sürdüren eş ya da çocukların yanına yerleşmek istendiğinde Almanya aile birleşimi vizesi almanız gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’de yaşayan ve reşit olmayan çocuklarında Almanya’da ki ailesi ile yaşaması için D tipi kategorisinde ki bu vizeye başvurması gerekir.

 Almanya devleti tarafından bu başvuru sonucunda oturma hakkı verilmiş olur. Eşini ve çocuğunu yanına getirmek istediğinizde sizden istenen evraklarda değişikler söz konusu olabilir. Bu belgeleri sunarken eksik olmaması ve tam bilgi içermesine özen göstermelisiniz. Talep edilen evrakların ıslak imzalı şekilde sunulması ve mutlaka güncel olması gerekir. Evrakların geçerlilik süresi ile alakalı bilgi içerikleri evrak üzerlerinde genellikle yer almaktadır. 

Almanya aile birleşimi vizesi için belirlenen konsolosluklara ya da büyükelçiliklere başvuruların sunulması gerekmektedir. Uzun dönem vize türüne giren bu vize için İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan konsolosluğu ya da büyükelçiliğe başvurabilirsiniz. Vize ofisi bu konuda size her türlü desteği sunarak herhangi bir hata oluşumuna izin vermeyip işlemlerinizi yürütebilir.

Almanya aile birleşimi için yeni belirlenen şartlara >> schengenvize.net/almanya-aile-birlesimi adresinden ulaşabilmektesiniz.

Almanya Çalışma İzni

Gelişmiş ekonomisi ile çalışma hayatında yüksek maaşlar sunan Almanya çok sayıda çalışana sahiptir. Ülke dışından gelen işçilerin çalışma şartlarına göre başvuruları değerlendirmektedir. İşçi temini konusunda eski dönemlere göre daha az kabul görmesi işleri biraz zorlaştırmaktadır.

 Bu yüzden Almanya çalışma izni için Almanya’da bulunan bir firmadan davet almanız ya da kendi imkanlarınızla bulduğunuz iş için anlaşma yapmış olmanız gerekir. Anlaşma yaptığınıza ya da çalışma davetiyesi aldığınıza dair belgeler ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Almanya vatandaşlığınız ya da Avrupa birliği bünyesinde ki bir ülkede vatandaşlığınız yoksa üçüncü sınıf vatandaş muamelesi görürsünüz. Bu durum çalışma izni konusunda sizi ciddi anlamda zorlayacaktır. 

Fakat vatandaşlığınız olmasa da Almanya’da ki üniversitelerden birinden mezun olursanız işiniz daha kolaydır. Burada dikkat edeceğiniz husus ise mezun olduktan sonra 18 ay içinde iş bulmanızdır. Almanya çalışma izni bu sayede daha kolay alınacaktır. Aynı zamanda size oturma izni de verilecektir.

Almanya çalışma vizesi için yeni belirlenen koşular >> schengenvize.net/almanya-calisma-izni adresinde açıklanmıştır.

Almanya Oturum İzni

Hayatınızın bundan sonra ki bölümünde uzun yıllar yaşamak için Almanya’yı seçtiyseniz oturum izni almanız gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu alanda sunacakları evraklar çok önemlidir. Almanya oturum izni ile alakalı formları doldurmanız ve sizden istenen evrakları sunmanız gerekir. 

Bu noktada Almanya titiz şekilde incelemelerin yapıp son nihai kararı kendisi vermektedir. Güvenliği tehdit edebilecek faktörleri de göz önünde bulundurarak verilen bu karara herhangi bir şekilde dış etken müdahil olamaz. Oldukça uğraştırıcı olan Almanya oturum izni için bazı özellikler aranmaktadır. Bu özelliklere uygun olmanız durumunda aşamaları geçerek kalıcı oturma izni alabilirsiniz. 

Almanya’da belirli bir süre çalıştıktan sonra kalıcı olabilmek adına başvurularda bulunmanız gerekir. 5 yıllık oturum izninden sonra kalıcı olarak kalmanızın yolu açılmış olacaktır. Kalıcı olabilmek için de Almancaya hakim olma ve sabıka kaydı olmaması gibi detaylara bakılmaktadır. Almanya vatandaşlık işlemleri ile ilgili de talepleri değerlendirmektedir.

Almanya Vize Başvuru Formu

Vize başvurularında sunacağınız evraklar arasında olmazsa olmazlardan bir tanesi değil formudur. Bu form vize türüne göre değişmekte olup,, formu ile sun sunmanız mümkün değildir. Almanya vize  verilmesi formülü ve hatasız şekilde doldurulup sunulması. 

Sizin seyahat amacınızı ve kim olduğunuzunuzu anlatan bu formu onu tercih ettiğiniz. Formların açılması Almanca doldurulması bekleniyor, profesyonel yardım almak, daha doğru olacak. Ayrıca hangi tür formu dolduracağınıza dair net bilgiyi edinmeli ve arada karıştırmadan sunulması özen göstermelisiniz. Vize ofisi büyüklüğünü sağlamak, işlem yapabilmek. 

Ayrıca formların doldurulmasıyla da hizmet ediyor. İşlemlerin takibinde ve sunumunda hızlı sonuç almanızı doğrudan etkileyebiliyor. Almanya  Vize Fiyatları Fiyatı türüne göre değişmekte olup,, oldukça uygun fiyatlarla işlemlerinizi halledebilirsiniz. Her yıl gelecek fiyatlara göre de güncel bilgiler edinebilirsiniz.

Almanya güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/almanya-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Almanya Vizesi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Almanya vizesi alabilmek için Almanya Konsolosluğuna başvuru talebinde bulunulmalı.

Schengen Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Schengen bölgesinde bulunan üye ülkeler için başvuru zamanları değişebilir. Resmi tatil günleri dışında başvurular yapılır.

Öğrenci Vizesi Almanya Nasıl Alınır?

Almanya’da öğrenci olarak bulunacak kişiler, öğrenci vizesi ya da diğer bir ifade ile eğitim vizesi almalı. Almanya konsolosluğuna başvuruda bulunurken, eğitim amaçlı bir ziyaret olduğu belirtilirse evraklarda bu yönde hazırlanır.

 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Almanya Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu ve Randevu Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×