romanya-ticari-vize-evraklari-ucreti

Romanya Ticari Vize İşlemleri

Romanya Ticari Vize

Romanya için ticari vize başvurusu online olarak gerçekleşir. E-Vize portalı üzerinden Romanya ticari vize formu doldurularak vize başvurusu yapılır. ‘ Apply for a visa2 bölümünden giriş yapılarak vize başvuru formu doldurulur. Bu bölüm için mail adresi istenir. Romanya ticari vize işlemleri için vize başvuru formunda gerekli bilgiler kısmı eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır. Başvuru gerçekleştikten sonra randevu işlemleri yapılır. İmzalanmış formun ve çıktısı alınan evrakların teslimi sırasında vize ücreti ödenir.

Romanya ticari vizesi çıkış tarihi için mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Sistem tarafından verilen işlem numarası ile vize işlemlerinin hangi aşamaya geldiği kontrol edilir. Kısa süreli olarak alınacak olan Romanya ticari vizesi ek ücret alınmadan 1 gün içinde dahi işlenebilir. Ticaret Odası üyelerine ait olan Referans Mektubu beyanı ile Romanya, TC vatandaşlarına uzun süreli ticari vize vermektedir.

Başvuru için gerekli evrakların başında standart vize evrakları yer alır. Pasaport, başvuru dilekçesi, biometrik bilgiler Romanya ticari vize başvurusu sırasında da istenir. Bunların yanı sıra ticari vize alımını en fazla etkileyen konulardan birisi finansal surum belgeleridir. Ülke sınırları içinde her kalış günü için 50 Euro teminat istemektedir. En az seviyede toplam 500 Euro günlük kalış bakiyesi hesabınızda bulunmalıdır. Ticari vize için davetiye de oldukça etkilidir. Başvuran kişiyi davet eden Romanyalı kurum ya da şirket konu ile ilgili açık belgeler ve bilgiler sunmalıdır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye