Romanya Vize Reddi

Romanya Vize Reddi

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuruları değerlendiren konsolosluk tüm evrakları titizlikle incelemekte ve bilgi teyidi yapmaktadır. Vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığını kurumlara sorarak karşılaştırma yapmaktadır. Birçok farklı incelemenin söz konusu olmasından dolayı da vizenin onay süresi değişebilmektedir. Ayrıca resmi tatil günleri ve başvuru yoğunluğu da süreyi etkilemektedir. Eksiksiz şekilde Romanya vize başvurusu yaptığınızda 7 – 10 iş günü içerisinde sonuç alabilmeniz mümkündür. İşlerin uzaması ve farklı sebeplerin araya girmesi gibi etkenleri düşünerek en az 30 gün öncesinden başvuru dosyanızı sunmanız gerekir. Romanya vizesi seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuruları kabul ettiği için belge temini için uzun süreniz olacaktır. Riske girmeden erkenden evraklarınızı teslim ederseniz planladığınız tarihte seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu

Başvuru formunun düzenli ve esaslara uygun şekilde doldurulması vize onayı almada önemlidir. Romanya vize başvuru formu doldurulurken hata yapmamak adına destek almak gerekir. Vize Ofisi aracılığı ile işlerinizi yürütmeniz ve vizeye dair ayrıntıları öğrenmeniz mümkündür. Hangi vize türüne göre hangi formun doldurulması gerektiği hususunda destek vermektedirler. Ayrıca form teminleri konusunda da uzman kadrosu ile size hizmet sunacaktır. Başvuru formu kişinin hangi amaçla ve hangi vize türü ile gitmek istediğini gösterdiği için ayrıntılı hazırlanmalıdır. Ayrıca formda mutlaka doğru bilgiler verilmelidir. Değerlendirme komisyonu başvuru sahibinin vermiş olduğu tüm bilgileri sorgulatmaktadır. Doğru olan bilgi tüm incelemelerde ve sorgu da ortaya çıkmaktadır. Bilinçli ya da bilinçsiz şekilde verilen yanlış bilgi sizin başvurunun ret edilmesine sebep olacaktır. Ret almanız durumunda da bir sonraki başvuru da süreç daha zorlu olacaktır.

Romanya Vize Reddi Sebepleri

Vize başvurularının ret edilmesi ile ilgili birçok farklı sebep söz konusu olsa da çoğunlukla belirlenen şartların eksik olması daha fazla etki etmektedir. Romanya vizesi ret edilmesi ile alakalı en sık karşılaşılan konu başvuru formlarının yanlış dolduruluşundandır. Formların yanlış doldurulması vizenin ret edilmesini sebep olan en önemli faktördür. Bir diğer ret sebebi ise başvuru sahibinin ekonomik durumu ile ilgili yetersizliktir. Bu yetersizlik kalış süresi ile doğru orantılı olarak hesaplandığı için bu hesabı iyi yapmanız gerekir. Başvuruların ret edilmesine sebep olan faktörler arasında geri dönüş garantisinin görülmeme durumudur. Romanya’ya gitmek için başvuruda bulunan kişinin geri Türkiye’ye dönmeyeceğini düşündürecek hallere dikkat edilmelidir. Bu noktada gayrimenkuller ya da mesleki durum belgeleri önemli yer edinmektedir. Romanya vize reddine sebep olabilecek diğer faktörler ise şunlardır;

l Yanlış vize türüne ödenen vize harcı,

l Seyahat amacına göre hazırlanması gereken evrakların başka vize türüne göre hazırlanması

l Otel ve konaklama konusunda çelişkili hallerin olması,

l Davetiyenin orijinal sunulmaması.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye