Romanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

  Romanya Vizesi Gaziantep, Romanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

  Romanya Vize Merkezi, Gaziantep

  Romanya Vize Merkezi, Gaziantep ili sınırları içerisinde Romanya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen her başvuru sahibine gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş kurumdur.

  Bunun yanı sıra sadece Gaziantep ili içerisinde ikamet etmekte olan değil, aynı zamanda Gaziantep ilinin çevre illerinde ikamet eden ve Romanya vize başvurusuna bulunacak olan kişiler için de gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile yükümlü kurumdur.

  Romanya Vize İstiyor Mu? – Gaziantep

  Bir Avrupa Birliği sınırları içerisinde yer alan Romanya, başvuru yapacak olan kişilerden vize talep etmektedir. Romanya sınırları içerisine seyahat edecek olan vatandaşlardan yetkili konsolosluk makamına müracaatta bulunarak vize talep etmesini istemektedir. Başvuru sahibi seyahat etmesinin amacına ve seyahat süresine bağlı olaraktan Romanya vizesine başvuruda bulunabilir ve Romanya seyahati için planlamış olduğu yolculuğu da bu şekilde gerçekleştirebilmektedir.

  Ancak bazı pasaport kategorileri 90 güne kadar yapılacak olan seyahatler nedeni ile vize başvurusunda muaf tutulmaktadırlar, bazı pasaport sahipleri de 90 güne kadar ve daha fazla seyahatler için vize işlemine tabi tutulmaktadır. Bu pasaport sahipleri ise şu şekilde ayrılmaktadır:

  • Umuma Mahsus (Bordo) pasaport kategorisi kapsamı içerisinde yer alan başvuru sahipleri, 180 günlük süre içerisinde 90 güne kadar yapacak olduğu seyahatler nedeni ile vize başvuru işlemlerine tabi tutulmaktadırlar.
  • Diplomatik, Hizmet ve Hususi bir pasaport kategorisi kapsamı içerisinde bu türlere sahip olan vatandaşlar ise 180 günlük süre içerisinde 90 güne kadar yapılacak olan seyahat ve konaklamalarda Romanya vize başvuru işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Ayrıca sadece Romanya vize başvurusundan değil, Romanya vize ücretinden de muaf tutulmaktadırlar.

  Romanya Vizesi Schengen Mi? – Gaziantep

  Romanya vizesi, Schengen prosedürü kapsamı içerisinde yer almamaktadır. Avrupa Birliği sınırları içerisinde yer alan Romanya, başvuruda bulunacak olan kişilerden Schengen vizesi talep etmemektedir. Ancak, Schengen vizesine sahip olan bir vatandaş seyahat süresi boyunca Romanya ülkesi sınırları içerisine de giriş yaparak seyahat edebilmektedir. Fakat, Schengen vizesinin çok girişli olması gerekmektedir.

   

  Romanya Vize Merkezi Gaziantep

  Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

  Romanya vizesi için Gaziantep veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

  Romanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir