Romanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Romanya Vize Başvurusu Gaziantep Vize

Gaziantep’ te Romanya Vizesi Merkezi

Romanya vizesine ihtiyacı olan herkese Gaziantep’ te vize merkezimiz de hizmet vermekteyiz. Vize merkezimiz aracılığı ile sorun yaşamadan vize sahibi olabilirsiniz.

Romanya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Romanya vizesine ihtiyacı olan kişiler vize merkezimizi ziyaret ederek vize başvurusunda bulunabilir. Romanya vizesi için seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Daha sonra seyahat amacınıza uygun bir şekilde istenilen belgeleri sunmalısınız. Ülkeye tıbbi, ticari, eğitim vb. sebepler ile giriş yapabilirsiniz. Ancak bunun için vize türlerine başvuru yapmalısınız. Aşağıda vize türleri yer almaktadır. Seyahat amacınıza göre birine başvuru yapılması zorunludur.

  • Romanya Öğrenci Vizesi
  • Romanya Turistik Vizesi
  • Romanya Ticari Vizesi
  • Romanya Öğrenci Vizesi
  • Romanya Transit Vizesi
  • Romanya Erasmus Vizesi

Eğer seyahat amacınıza uygun hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız Gaziantep’ te hizmet veren vize merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Romanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi
Romanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Romanya’ ya Seyahat Tarihinizi Netleştirin!

Romanya’ ya hangi tarihler arasında seyahat edeceğinizi belirlemelisiniz. Aynı zamanda Gaziantep’ te hizmet sunan vize merkezimize sunacağınız belgeler de vize tarihiniz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Romanya konsolosluğuna yazacağınız dilekçede de seyahat tarihlerinizden bahsetmeniz gerekmektedir.

Biyometrik Verilerinizi Tekrar Vermeniz Gerekebilir!

Romanya’ ya seyahat başvuru sürecinde biyometrik verileriniz yeniden istenebilir. Daha önceden vermiş olduğunuz bu bilgi bazı nedenlerden dolayı kayıt altına alınmamış olabiliyor.

Bu durum sadece biyometrik verilerinizin okunmaması ile ilgilidir. Bu nedenle Romanya konsolosluğuna giderek biyometrik parmak izi verilerinizi yeniden vermeniz istenebilir. Bu vize için gerekli bir bilgidir.

Vize Başvuru Süresince Romanya Konsolosluğu Sizi Arayabilir!

Romanya vizesi başvuru yapan kişilerin bilgilerini teyit etmek adına Romanya konsolosluğu her an arayabilir. Eğer böyle bir durum olur ise Gaziantep’ te hizmet veren vize merkezimize konsolosluk tarafından arandığınızın bilgisini arayarak ya da e-posta göndererek belirtmeniz gerekmektedir.

Romanya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Romanya vizesi 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ancak bu öngörülen bir tarihtir. Başvuru sahibinin eksik ya da hatalı belge sunması nedeni ile bu süre uzayabilir. Bu nedenle sizden istenilen belgeleri eksiksiz ve tam olarak sunmanız gerekmektedir.

Romanya Vize Merkezi, Gaziantep

Romanya Vize Merkezi, Gaziantep ili sınırları içerisinde Romanya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen her başvuru sahibine gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş kurumdur.

Bunun yanı sıra sadece Gaziantep ili içerisinde ikamet etmekte olan değil, aynı zamanda Gaziantep ilinin çevre illerinde ikamet eden ve Romanya vize başvurusuna bulunacak olan kişiler için de gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile yükümlü kurumdur.

Romanya Vize İstiyor Mu? – Gaziantep

Bir Avrupa Birliği sınırları içerisinde yer alan Romanya, başvuru yapacak olan kişilerden vize talep etmektedir. Romanya sınırları içerisine seyahat edecek olan vatandaşlardan yetkili konsolosluk makamına müracaatta bulunarak vize talep etmesini istemektedir. Başvuru sahibi seyahat etmesinin amacına ve seyahat süresine bağlı olaraktan Romanya vizesine başvuruda bulunabilir ve Romanya seyahati için planlamış olduğu yolculuğu da bu şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Ancak bazı pasaport kategorileri 90 güne kadar yapılacak olan seyahatler nedeni ile vize başvurusunda muaf tutulmaktadırlar, bazı pasaport sahipleri de 90 güne kadar ve daha fazla seyahatler için vize işlemine tabi tutulmaktadır. Bu pasaport sahipleri ise şu şekilde ayrılmaktadır:

  • Umuma Mahsus (Bordo) pasaport kategorisi kapsamı içerisinde yer alan başvuru sahipleri, 180 günlük süre içerisinde 90 güne kadar yapacak olduğu seyahatler nedeni ile vize başvuru işlemlerine tabi tutulmaktadırlar.
  • Diplomatik, Hizmet ve Hususi bir pasaport kategorisi kapsamı içerisinde bu türlere sahip olan vatandaşlar ise 180 günlük süre içerisinde 90 güne kadar yapılacak olan seyahat ve konaklamalarda Romanya vize başvuru işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Ayrıca sadece Romanya vize başvurusundan değil, Romanya vize ücretinden de muaf tutulmaktadırlar.

Romanya Vizesi Schengen Mi? – Gaziantep

Romanya vizesi, Schengen prosedürü kapsamı içerisinde yer almamaktadır. Avrupa Birliği sınırları içerisinde yer alan Romanya, başvuruda bulunacak olan kişilerden Schengen vizesi talep etmemektedir. Ancak, Schengen vizesine sahip olan bir vatandaş seyahat süresi boyunca Romanya ülkesi sınırları içerisine de giriş yaparak seyahat edebilmektedir. Fakat, Schengen vizesinin çok girişli olması gerekmektedir.

Romanya Vize Merkezi Gaziantep

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Romanya vizesi için Gaziantep veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Romanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

Romanya Şuan Vize Veriyor Mu?

Romanya vize işlemleri halen gerçeklişiyor.

Romanya Vizesi Kolay Alınır Mı?

Romanya vize hizmeti istenilen işlemlerde sorun olmazsa, kolaylıkla alınır.

Romanya Vizesi İle Avrupa’ya Gidilir Mi?

Romanya vizesi ile Avrupa’da bulunan ülkelere ziyaret gerçekleşir.

Romanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×