Romanya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Romanya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Romanya Vize Merkezi, Ankara

Romanya Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde yapılacak olan vize müracaatları için gerekli talep edilen tüm desteği ve hizmeti vize başvuru sahibine sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, sadece Ankara ili sınırları içerisinde değil, çevre illerde de ikamet etmekte olan vatandaşlara da gereken hizmeti ve desteği sunmak ile yükümlü bir kurumdur.

Romanya Seyahati İçin Vize Almak Gerekiyor Mu? – Ankara

Avrupa Birliği’ne üye ülkeler içerisinde yer alan Romanya, yapılacak olan her türden seyahatler için vize talep etmektedir. T.C. sınırları içerisine ait olan vatandaşlar da Romanya ülkesine yapacak oldukları seyahat için vize işlemine tabi tutulmaktadırlar. Başvuru sahibinin sahip olduğu pasaport kategorisine göre belirlenen Romanya vizesi, genel itibari ile kısa süreli ve beraberinde de uzun süreli olacak şekilde iki farklı kategori kapsamı içerisinde ayrılmaktadır.

  • Umuma Mahsus (Bordo) pasaport kategorisine sahip olan vatandaşlar Romanya sınırları içerisine tek girişli ya da çok girişli fark etmeksizin seyahatler için vize işlemlerine tabi tutulmaktadırlar.
  • Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport kategorisi kapsamı içerisinde bir pasaport türüne sahip olan vize başvuru sahipleri ise 180 günlük periyot içerisinde 90 güne kadar yapılacak olan seyahatlerde/konaklamalarda vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Bunun yanı sıra sadece vize işlemlerinden değil, aynı zamanda da vize harç ücretinden de muaf bir şekilde tutulmaktadırlar.

Romanya Vize Müracaatı Nasıl Yapılmaktadır? – Ankara

Romanya sınırları içerisine seyahat etmek amacı ile başvuru yapacak olan kişiler, sisteme kayıtlı bir şekilde geçmek amacı ile parmak izi beyanında bulunmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, ilgili ülkenin konsolosluk makamına parmak izi beyanında bulunulabilmesi için muhakkak randevu alınması gerekmektedir. Aksi takdirde randevusuz işlemler kabul edilmemektedir.

Ancak, yukarıda belirtilen biyometrik bilgi beyanı hakkında en önemli detay ise başvuru sahibi son 5 yıl içerisinde herhangi bir ülkeye seyahat etmek amacı ile parmak izi beyanında bulunmuş ise tekrardan randevu alarak ilgili ülkenin konsolosluğuna parmak izi beyanında bulunmasına gerek yoktur. Başvuru sahibi, başvuruda bulunmadan önce bu gibi ayrıntılılara dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.

Romanya Vize Merkezi Ankara

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Romanya vizesi için Ankara veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Romanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye