Romanya Vizesi Ankara Vize Merkezi - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Romanya Vize Başvurusu Ankara Vize Merkezi 2023

Ankara’ da Romanya Vizesi Merkezi

Ankara da hizmet veren Romanya vizesi merkezimizi tüm Romanya vizesine ihtiyacı olan Dünya vatandaşları başvuruda bulunabilir.

Romanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Romanya vizesi için hizmet veren Ankara vize merkezimizi ziyaret ederek kısa süre içerisinde hiçbir sorun yaşamadan vize sahibi olabilirsiniz. Romanya’ ya seyahat amacınızı belirledikten sonra hangi vize türüne başvuru yapacağınızı belirlemelisiniz. Örneğin; ülkeye iş için seyahat edecekseniz ticari vizesine ihtiyacınız olacaktır. Bu doğrultuda ticari vizesi için Ankara da hizmet veren vize merkezimize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vize merkezimizi ziyaret ettikten sonra uzman danışmanlarımız vize süreci hakkında hem genel bilgilendirme yapar hem de sunmanız gereken belgelerin listesini verir. Böylece vize işlem sürecini başlamış olacaktır.

Ankara’ da Romanya Vizesi İçin Randevu

Romanya vizesi merkezi Ankara da siz değerli ziyaretçilerimize vize randevu vererek kısa sürede başvurunuzu gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Merkezimizde hizmet veren danışmanlarımız ile görüşme yaparak Romanya vizesi için başvurunuzu gerekli belgeleri sunarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için vize merkezimizi arayarak randevu oluşturmanız gerekecektir.

Romanya’ ya Seyahat Amacınızı Netleştirin!

Romanya’ ya hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Vize başvuru sürecinde ülkeye seyahat amacınızı Romanya konsolosluğuna dilekçe yazarak belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca seyahat amacınıza göre vize türüne başvuru yapmalısınız.

Örneğin; Romanya’ ya aile ve arkadaşınızı ziyaret için gidecekseniz ülkede ikamet eden aileniz veya arkadaşınız tarafından davetiye mektubu gönderilmesi gerekir. Siz de vize merkezimiz aracılığı ile Romanya vizesi için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Romanya Vizesi Ankara Vize Merkezi
Romanya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Biyometrik Verileriniz Yeniden İstenebilir!

Daha önce herhangi bir vize için vermiş odluğunuz biyometrik parmak izi verileriniz yeniden istenebilir. İhtiyaç olduğu zaman Romanya konsolosluğu yetkilileri sizinle iletişime geçerek biyometrik verilerinizi tekrar vermenizi talep edebilir. Romanya vizesi için bu bilgiyi vermeniz zorunludur. Aksi halde vize başvurunuzun onaylanmaz ve reddedilebilir.

Vize İşlem Süresi Nedir?

Romanya’ ya seyahat edecek kişilerin merak ettiği bir sorudur. Ülkeye seyahat etmek için vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Bu başvuru süreci 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Ancak bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Örneğin; vize başvurusu için eksik ya da hatalı belge sunmanız durumunda vize başvuru süreci uzayacaktır.

Romanya Vize Merkezi, Ankara

Romanya Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde yapılacak olan vize müracaatları için gerekli talep edilen tüm desteği ve hizmeti vize başvuru sahibine sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, sadece Ankara ili sınırları içerisinde değil, çevre illerde de ikamet etmekte olan vatandaşlara da gereken hizmeti ve desteği sunmak ile yükümlü bir kurumdur.

Romanya Seyahati İçin Vize Almak Gerekiyor Mu? – Ankara

Avrupa Birliği’ne üye ülkeler içerisinde yer alan Romanya, yapılacak olan her türden seyahatler için vize talep etmektedir. T.C. sınırları içerisine ait olan vatandaşlar da Romanya ülkesine yapacak oldukları seyahat için vize işlemine tabi tutulmaktadırlar.

Başvuru sahibinin sahip olduğu pasaport kategorisine göre belirlenen Romanya vizesi, genel itibari ile kısa süreli ve beraberinde de uzun süreli olacak şekilde iki farklı kategori kapsamı içerisinde ayrılmaktadır.
  • Umuma Mahsus (Bordo) pasaport kategorisine sahip olan vatandaşlar Romanya sınırları içerisine tek girişli ya da çok girişli fark etmeksizin seyahatler için vize işlemlerine tabi tutulmaktadırlar.
  • Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport kategorisi kapsamı içerisinde bir pasaport türüne sahip olan vize başvuru sahipleri ise 180 günlük periyot içerisinde 90 güne kadar yapılacak olan seyahatlerde/konaklamalarda vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Bunun yanı sıra sadece vize işlemlerinden değil, aynı zamanda da vize harç ücretinden de muaf bir şekilde tutulmaktadırlar.

Romanya Vize Müracaatı Nasıl Yapılmaktadır? – Ankara

Romanya sınırları içerisine seyahat etmek amacı ile başvuru yapacak olan kişiler, sisteme kayıtlı bir şekilde geçmek amacı ile parmak izi beyanında bulunmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, ilgili ülkenin konsolosluk makamına parmak izi beyanında bulunulabilmesi için muhakkak randevu alınması gerekmektedir. Aksi takdirde randevusuz işlemler kabul edilmemektedir.

Ancak, yukarıda belirtilen biyometrik bilgi beyanı hakkında en önemli detay ise başvuru sahibi son 5 yıl içerisinde herhangi bir ülkeye seyahat etmek amacı ile parmak izi beyanında bulunmuş ise tekrardan randevu alarak ilgili ülkenin konsolosluğuna parmak izi beyanında bulunmasına gerek yoktur. Başvuru sahibi, başvuruda bulunmadan önce bu gibi ayrıntılılara dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.

İnsanların seyahat ederken bazı şartları yerine getirmeleri istenebilir. Bu şartların yerine getirilmesinin daha çok arandığı seyahatler ve yolculukları ülkeler arası yapılan yolculuklardır. Bu tarz yolculuk yapmak istediğinizde gitmek istediğiniz ülke için vizenizin veya pasaportunuzun olması gerekir. Ancak bu sayede gitmek istediğiniz ülkeye rahatlıkla gidebilirsiniz. Biz de Ankara’da Romanya yolculuğu yapmak isteyen yolcular için gerekli olan vize işlemlerini yapıyoruz.

Romanya Vizesi ve Randevu

Romanya da tıpkı diğer ülkeler gibi giriş çıkış için vize isteyen ve bunun için de yolculardan gerekli olan vize işlemlerinin yapılmasını ve pasaportlarının hazır olmasını isteyen ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkeye gitmek için gerekli olan evrakların hepsini hazırladıktan sonra siz de vize merkezimize gelerek buradan rahatlıkla uçuşunuz için işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Ankara’da bulunan şubemizi ziyaret etmenizdir.

Romanya Çalışma İzni Vize İşlemleri

Gitmek istediğiniz ülkeye neden gittiğiniz önemlidir. Çünkü vizenizin buna göre hazırlanması ve yetkililerin gelme nedeninizi bilmesi önemlidir. Yine çalışma izni için de gerekli olan vize işlemlerinizi firmamızın alanında uzman çalışanları ile halledebilirsiniz.

Romanya Vize Evrakları

Yurt dışı seyahatleriniz için hazırlanmanız gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar olmadan uçuş yapmanız ve söz konusu bu ülkelerin sınırlarından giriş yapmanız çok da mümkün değildir. Bunun için de vize merkezimize gelmeniz gerekecektir.

Gerekli olan evraklar arasında;

  • Bütün bu işlemlerinizden önce vize randevusu,
  • Pasaportunuz,
  • Ülke giriş çıkış sayfalarının kopyası, gibi evraklarınızın hazır olması gerekiyor.

Bütün bunları da vize merkezimizden rahatlıkla hazırlayabilir ve bu işlemlerin sonucunda istediğiniz ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Romanya Vize Ücreti

Vize ücretleri her sene değişkenlik gösterebilir. Bunun nedeni de bu sektörün değişken ve esnek yapısı neden olarak gösterilebilir. Ülkelere yapılan giriş çıkışlarda gereken vize işlemlerinin toplam tutarlarını hava yolu şirketleri ile beraber devlet de düzenleyebiliyor. Bu nedenle de her geçen yıl söz konusu olan bu vize ücretleri birbirinden farklı olabiliyor. Firmamızın da bu konuda her sene değişkenlik gösteren fiyat grafiğini takip ettiğini rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

Romanya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Romanya Konsolosluğu, muaf dışındaki ülkelere vize verir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

2 hafta içerisinde Romanya vizesi alınabilir.

Romanya Vizesi İçin Randevu Nasıl Alınır?

Romanya vize merkezi ya da Büyükelçiliklere başvuru yapılıp, ardından randevu alınabilir.

Romanya Vizesi Ankara Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×