Gaziantep Romanya Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Romanya Vize İşlemleri

Gaziantep Romanya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Romanya Fahri Konsolosluğu, Romanya vatandaşlarının resmi işlemleri için hizmet veren bir kurumdur. Bu yüzden T.C. vatandaşlarının Romanya vizesi başvurularında bu kurumdan hizmet almaları mümkün değildir. Gaziantep Romanya vize merkezimiz ile vatandaşlarımızın vize taleplerine yönelik hizmetlerimiz mevcuttur. Merkezimize yapılan başvurular ile online vize işlemleri için ilk adım atılmış olmaktadır. Bunun sonrasında da vize başvurusu ve başvurunun yanıtlanması aşaması da Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizin denetiminde gerçekleştirmektedir.

Gaziantep Portekiz Vize İşlemleri

Gaziantep Romanya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Romanya vize merkezimizden online Romanya vizesi başvurusu yapılabiliyor. Başvuru sonrasında Romanya Konsolosluğu tarafından belirlenen belgelerin ibraz edilmesi aşamasına geliniyor. Daha evvel vize başvurusu yapan kişiler işlemlerine konsolosluk şubelerine gitmeden devam edebilirken bu işlemi ilk kez yapanlar için konsolosluk randevusu almak şart koşuluyor.

Biyometrik verilerin iletilmesi için İzmir, İstanbul ve Ankara illerimizde bulunan konsolosluk şubelerine başvuru yapılabilmektedir.

Gerekli belgelerin ibraz edilmesinden sonra da vize başvuru işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu konu hakkında gerekli bilgileri almak için Gaziantep vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Gaziantep Romanya Vize İşlemleri

Gaziantep Romanya vize merkezimiz vasıtası ile vize işlemlerinizi başlatabilir ve takibini yapabilirsiniz. Romanya için vize işlemlerinin sonuçlanması 7 ila 10 gün süre zarfındadır. Bu zaman diliminde vize başvurusunda bulunan taraflara olumlu ya da olumsuz yanıt verilmektedir.

Vize işlemleri süresince Romanya Konsolosluğu tarafından talep edilen ekstra evraklar için de vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Gaziantep vize merkezimiz vasıtası ile vizenizin takibini yapabilirsiniz. Romanya vizesi için seyahat planınızdan yaklaşık 1 ay önce başvuru yapmanız faydalı olacaktır.

Gaziantep Romanya Vize Çeşitleri

Gaziantep Romanya vize merkezimiz, her türlü Romanya vizesi için gerekli başvuru ve takip hizmetlerini sunmaktadır. Romanya için talep edilen vizelerin başında ise Schengen Vizesi geliyor.

  • Romanya Schengen Vizesi ile turistik amaçlı ya da ticari amaçlı bir Romanya seyahati planlayabilirsiniz. Kısa süreli olan bu vize ile ülkede 90 güne kadar konaklama hakkına sahipsiniz.
  • Romanya için oturma ve çalışma vizeleri de mevcuttur. Bu vize çeşitleri uzun süreli vizeler arasında yer aldığından prosedürleri Schengen Vizesi’ne oranla daha farklı işler. Uzun süreli vizelerde Romanya Hükümeti tarafından belirlenen kurallar ve maddeler dikkate alınmaktadır.

Gaziantep Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Romanya vize merkezimiz tarafından gerekli olan evrakların listesi tarafınıza sunulacaktır. Bu listede Schengen Vizesi için talep edilen standart belgeler ve Romanya seyahatinin çeşidine göre talep edilebilen ekstra belgeler de yer almaktadır.

Romanya vizesi için istenilen belgeler vize çeşidine göre de farklılık gösterebiliyor. Örneğin eğitim vizesi talebinde bulunan birinin öğrenci belgesi, transkript ya da okul tarafından verilen davet mektubu gibi belgeleri ibraz etmesi bekleniyor.

Romanya Schengen Vizesi için istenilen standart belgelerin başında da pasaport, kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, konaklama ve uçak rezervasyonlarını kanıtlayan belgeler ve vize başvuru harcının ödendiğine dair banka dekontu gibi belgeler geliyor.

Romanya Vize Ücretleri:

  • Romanya Schengen Vizesi Ücreti: 60 Euro
  • Romanya Uzun Süreli Vize Ücreti: Romanya Hükümeti tarafından belirleniyor ve dönemden döneme farklılık gösterebiliyor.

Romanya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Romanya vize merkezimiz aracılığı ile online Romanya vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Romanya Konsolosluğu vasıtası ile vize talebinde bulunmak için de öncelikli olarak konsolosluktan randevu alınması gerekmektedir. Konsolosluk vize randevusu işlemleriniz ile ilgili Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz sizlere memnuniyetle hizmet verecektir.

Romanya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Romanya için vize başvuruları bazı sebeplerden dolayı olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda Gaziantep Romanya vize merkezimiz tarafından sonucun hususunda bir yetkisi bulunmamaktadır. Gaziantep vize merkezimiz, Romanya vizesi başvuru sürecinin başlatılması ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için hizmet vermektedir.

Romanya Şuan Vize Veriyor Mu?

Türk vatandaşların, Romanya ziyareti yapabilmeli için vize verilir.

Romanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Kısa süreli Romanya vize ücreti, 60 Euro. Uzun süreli Romanya vize ücreti ise 120 Euro’dur.

Romanya D Tipi Vize Kaç Günde Çıkar?

Romanya D tipi vize, ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×