Gaziantep Romanya Vize İşlemleri - Schengen Vize
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Romanya Vize İşlemleri

Gaziantep Romanya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Romanya Fahri Konsolosluğu, Romanya vatandaşlarının resmi işlemleri için hizmet veren bir kurumdur. Bu yüzden T.C. vatandaşlarının Romanya vizesi başvurularında bu kurumdan hizmet almaları mümkün değildir. Gaziantep Romanya vize merkezimiz ile vatandaşlarımızın vize taleplerine yönelik hizmetlerimiz mevcuttur. Merkezimize yapılan başvurular ile online vize işlemleri için ilk adım atılmış olmaktadır. Bunun sonrasında da vize başvurusu ve başvurunun yanıtlanması aşaması da Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizin denetiminde gerçekleştirmektedir.

Gaziantep Romanya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Romanya vize merkezimizden online Romanya vizesi başvurusu yapılabiliyor. Başvuru sonrasında Romanya Konsolosluğu tarafından belirlenen belgelerin ibraz edilmesi aşamasına geliniyor. Daha evvel vize başvurusu yapan kişiler işlemlerine konsolosluk şubelerine gitmeden devam edebilirken bu işlemi ilk kez yapanlar için konsolosluk randevusu almak şart koşuluyor.

Biyometrik verilerin iletilmesi için İzmir, İstanbul ve Ankara illerimizde bulunan konsolosluk şubelerine başvuru yapılabilmektedir. Gerekli belgelerin ibraz edilmesinden sonra da vize başvuru işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu konu hakkında gerekli bilgileri almak için Gaziantep vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Gaziantep Romanya Vizesi Hakkında

Gaziantep Romanya vize merkezimiz vasıtası ile vize işlemlerinizi başlatabilir ve takibini yapabilirsiniz. Romanya için vize işlemlerinin sonuçlanması 7 ila 10 gün süre zarfındadır. Bu zaman diliminde vize başvurusunda bulunan taraflara olumlu ya da olumsuz yanıt verilmektedir.

Vize işlemleri süresince Romanya Konsolosluğu tarafından talep edilen ekstra evraklar için de vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Gaziantep vize merkezimiz vasıtası ile vizenizin takibini yapabilirsiniz. Romanya vizesi için seyahat planınızdan yaklaşık 1 ay önce başvuru yapmanız faydalı olacaktır.

Romanya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/romanya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Romanya Vize Çeşitleri

Gaziantep Romanya vize merkezimiz, her türlü Romanya vizesi için gerekli başvuru ve takip hizmetlerini sunmaktadır. Romanya için talep edilen vizelerin başında ise Schengen Vizesi geliyor.

  • Romanya Schengen Vizesi ile turistik amaçlı ya da ticari amaçlı bir Romanya seyahati planlayabilirsiniz. Kısa süreli olan bu vize ile ülkede 90 güne kadar konaklama hakkına sahipsiniz.
  • Romanya için oturma ve çalışma vizeleri de mevcuttur. Bu vize çeşitleri uzun süreli vizeler arasında yer aldığından prosedürleri Schengen Vizesi’ne oranla daha farklı işler. Uzun süreli vizelerde Romanya Hükümeti tarafından belirlenen kurallar ve maddeler dikkate alınmaktadır.

Gaziantep Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Romanya vize merkezimiz tarafından gerekli olan evrakların listesi tarafınıza sunulacaktır. Bu listede Schengen Vizesi için talep edilen standart belgeler ve Romanya seyahatinin çeşidine göre talep edilebilen ekstra belgeler de yer almaktadır.

Romanya vizesi için istenilen belgeler vize çeşidine göre de farklılık gösterebiliyor. Örneğin eğitim vizesi talebinde bulunan birinin öğrenci belgesi, transkript ya da okul tarafından verilen davet mektubu gibi belgeleri ibraz etmesi bekleniyor.

Romanya Schengen Vizesi için istenilen standart belgelerin başında da pasaport, kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, konaklama ve uçak rezervasyonlarını kanıtlayan belgeler ve vize başvuru harcının ödendiğine dair banka dekontu gibi belgeler geliyor.

Romanya Vize Ücretleri:

  • Romanya Schengen Vizesi Ücreti: 60 Euro
  • Romanya Uzun Süreli Vize Ücreti: Romanya Hükümeti tarafından belirleniyor ve dönemden döneme farklılık gösterebiliyor.

Romanya vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/romanya-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Romanya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Romanya vize merkezimiz aracılığı ile online Romanya vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Romanya Konsolosluğu vasıtası ile vize talebinde bulunmak için de öncelikli olarak konsolosluktan randevu alınması gerekmektedir. Konsolosluk vize randevusu işlemleriniz ile ilgili Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz sizlere memnuniyetle hizmet verecektir.

Romanya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Romanya için vize başvuruları bazı sebeplerden dolayı olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda Gaziantep Romanya vize merkezimiz tarafından sonucun hususunda bir yetkisi bulunmamaktadır. Gaziantep vize merkezimiz, Romanya vizesi başvuru sürecinin başlatılması ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için hizmet vermektedir.

Romanya; vize işlemlerini gerçekleştirdiğimiz ve her yıl oldukça fazla kişinin ülkeye farklı amaçlarla gitmesi konusunda destek olduğumuz ülkeler arasında yer almaktadır. Romanya vize işlemlerini yürütürken; güncel gelişmeler, konsolosluk gerekleri, harç, vize ücreti ve diğer konularda ayrıntılı bilgi sunuyoruz.

Romanya Vizesi Mesleki Belgeler

Romanya seyahatini iş amaçlı yapmanız gerekebilir. Bu durumda bazı evrakların amaca uygun hazırlanmış olması, Romanya Konsolosluğu tarafından onay verilmesi adına önem taşır. Mesleki evraklar öncelikle çalıştığınız ve belirli bir gelir düzeyine sahip olduğunuz konusunu kapsıyor.

Romanya Vize Özel Ücretli Çalışan Evrakları

Özel sektörde çalışmanız halinde hazırlayacağınız evraklar diğerlerinden farklıdır. İşveren ya da ücretli olarak çalışmanız halinde sigorta hizmet dökümünüzü ona uygun olarak sunabilirsiniz.

Bunlar;

  • Ticaret sicil gazetesi
  • Vergi levhası
  • İmza sirküsü
  • 4A ve 4B hizmet dökümü
  • Faaliyet belgesi

Bu evraklar özel sektörde yer alan kişiler için geçerli evraklarıdır. Hizmet dökümleri gerçek kişi ya da tüzel kişi firma sahiplerinin bulunduğu sigorta niteliğinde olmalıdır.

Romanya Vize Memur Çalışan Evrakları

Romanya’ya gitmek isteyen devlet memurları için farklı evraklar gerekiyor. Kurumdan görevlendirme, izin belgesi almanız halinde, görevlendirme adına verilen görevli kimlik kartınızın fotokopisi, maaş bordrosu evraklar ile sunulması gerekmektedir.

Romanya Vize Öğrenci Evrakları

Romanya’ya öğrenci belgesi ile gitmek isteyen kişilerin öncelikle son döneme ait bir öğrenci belgesine ihtiyacı olur. 18 yaş altı öğrencilerin eğitimlerini tamamlamaları adına noterden aile izni gerekmektedir. Ülke genelinde hizmet veren, emekliliğe hak kazanmış olan kişilerin de emekli maaşına ait cüzdan fotokopisi, emekli kartı fotokopisi ve emekli olunan kurumun yazısı evraklara eklenmelidir.

Romanya’da bulunma amacınıza uygun olarak sürenin uzatılması gerekebilir. Biz daha uzun sürede vize alabilmeniz adına gerekli işlemleri yürütüyoruz. Bu şekilde sorunsuz olarak Romanya’ya çalışma izni ile yaşamaya devamlılığınız sağlanabiliyor. Aynı zamanda dil ve diğer eğitimler adına giriş yapan öğrencilerin ise eğitim dönemi bitimine kadar kalma hakları bulunmaktadır.

Her zaman yanınızda olarak sizlerin dilediğiniz ülkeye girişinizin önündeki engelleri kaldırıyoruz. Uzman danışmanlarımız ile tüm sorunlarınızı çözüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×