Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Romanya Vize Başvurusu İstanbul Vize Merkezi 2023

İstanbul’ da Romanya Vizesi Merkezi

İstanbul da Romanya vizesi için hizmet veren merkezimizi ziyaret ederek vize sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ülkeye seyahat edebilmek için gerekli koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Romanya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Romanya vizesi için İstanbul’ da başvurularını gerçekleştirecek kişilerin hazırlanmış bir içeriktir. Vize merkezimizde başvurusunu gerçekleştirecek kişilerin mesai saatleri içerisinde kendinize uygun bir zamanında merkezimizi ziyaret etmenizi önermekteyiz. Zamanı olmayan başvuru sahipleri vize merkezimizden randevu oluşturabilir. Böylece vakit kaybı yaşamadan Romanya vizesi için başvurusunu oluşturabilir.

Romanya vizesi hakkında siz değerli misafirlerimize vize merkezimizde gerekli tüm bilgileri vermekteyiz. Romanya vizesi için hizmet veren merkezimiz hem Türkiye genelinde hem de Dünya genelinde vize hizmeti vermektedir.

Romanya konsolosluğu’ nun belirlemiş olduğu gerekli evrakların listesini sizlere e-posta aracılığı ile gönderiyoruz. Kısa süre içerisinde gerekli belgeleri İstanbul da hizmet veren vize merkezimize bizzat getirmeli veya kargo şirketi ile göndermeniz gerekmektedir.

İstanbul’ da Bulunan Vize Merkezine Romanya Vizesi İçin Başvuru Yapabilirsiniz!

İstanbul da Romanya vizesi hizmeti sunan vize merkezimiz de mesai saatleri içerisinde hizmet vermekteyiz. Vize merkezimizi ziyaret eden kişilere öncelikle Romanya vizesi hakkında gerekli tüm bilgileri uzman danışmanlarımız vermektedir.

Vize başvurusu yapmadan hangi vize türüne başvuru yapacağınızı öğrenmenizde fayda var. Çünkü bazı kişiler yanlış vize türüne başvuru yaptığında vizesi’ nin reddedilmesi ile karşı karşıya gelebiliyor. Bu durumda seyahat etmek istediğiniz tarih de ülkeye giriş yapılamıyor.

Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi
Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Vize Başvurusu İçin Randevu Alın!

Romanya vizesi başvurusu için vize merkezimizden randevu alarak vakit kaybı yaşamadan başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun için gerekli belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde vize merkezimize sunmanız gerekir.

Vize başvuru süreci 7-15 gün arasında değişmektedir. Ancak bu süre öngörülen bir süredir. Randevunuzu aldığınızda kısa süre içerisinde tüm koşulları sağlıyorsanız Romanya vizesine sahip olabilirsiniz.

Uçak ve Otel Rezervasyonunuzu Yaptırın!

Romanya’ ya seyahat edece kişilerin ikamet ettikleri ülkeye geri döneceğini kanıtlamak için uçak bileti rezervasyonuna ihtiyacı vardır. Aynı zamanda ülkeye girişte nerede kalacağınızı belgelemek için otel rezervasyon kanıtınızı vize başvurusu sırasında sunmuş olmanız gerekmektedir.

Dünyayı gezmek görmek, iş bulmak ve iş geliştirmek amaçlı gezenler uluslararası antlaşmalar doğrultusunda vize almak zorundadır.

Romanya Vizesi İşlemleri 2021

Romanya ülkesine yapılacak seyahatlerde vize işlemleri için bu alanda öncü, kaliteli, hızlı, güvenilir ve hizmet memnuniyeti açısından en iyi firmalar ile çalışmak gerekir. Biz bu alanda vizyon ve misyonumuzla yıllardır hizmet veririz.

Romanya Vizesi ve Randevu

Ülkenin her yerinden online veya şahsen başvuru imkanı sunan Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi olarak sitemizde yayınladığımız kılavuz sayesinde haklar, yapılması gerekenler, belgeler ve pek çok bilgi hakkında ön destek olmaktayız.

Firmamız ile yapılan görüşme sonrası diğer ayrıntılar için randevu oluşturarak şahsınıza bildiren firmamız randevu tarihinde vize alanında deneyimli personelimiz ile size hizmet verir.

Romanya Turistik Vize İşlemleri

Farklı farklı nedenlerle yapılan yurt dışı seyahatlarında her seyahatin amacına uygun vize çıkartılır. Romanya turistik vize işlemleri gibi daha pek çok vize çeşidi için firmamızdan gerekli desteği görebilir, yurt dışında bulunurken hak ve hukukunuzun bu alanda neler olduğunu öğrenirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Romanya’ya yapılacak seyahatlerde zorunlu alınması gereken vizeler;

 • Turistik amaçlı vize mi?
 • Ticari amaçlı vize mi?
 • Aile ziyareti vizesi mi?
 • Transit geçiş vizesi için mi?
 • Çalışma vizesi mi?
 • Aile birleşimi mi?
 • Vatandaşlık vizesi mi?

– Eğitim öğretim vizesi mi gibi kategorilerde değerlendirilir. Firmamız bu konulardan hangisi için talep te bulunulmuş ise o yönde hizmet sunar.

Romanya Vize Evrakları

Şahsi olarak Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi aracılığı ile yapılacak müracaatta bulunacak kişilerden istenilen evraklar;

 • Süresi Dolmamış Pasaport,
 • Romanya’ya Seyahat İçin Vize Başvuru Formu,
 • Önlü Arkalı Kimlik Fotokopisi,
 • Fotoğraf, (2 ad)
 • Başvuru Sahibince Talep Edilecek Vize Dilekçesi
 • Sağlık Sigortası,
 • Nerede Konaklanacağına Dair Rezervasyon Bilgileri
 • Ulaşım, Gidiş – Geliş
 • Ekonomik Durum Belgesi ve gerekli görülebilecek diğer evraklar

Romanya Vize Ücreti

Avrupa ülkeleri arasında yer alan Romanya için vize ücreti Euro üzerinden tahsil edilir. Vize ücreti Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi ile yapılan görüşmelerde ilgiliye belirtilmektedir.

Romanya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Romanya Konsolosluğu, vize verir. Vizeden muaf tuttuğu ülkeler değişkenlik göz edebilir.

Romanya Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Romanya Konsolosluğu, Türkiye’de belirli şehirlerde açık olarak hizmet gösterir. Konsolosluğun kapalı ya da açık olduğu durumlarla ilgili detaylı bilgi, yetkili müdürlüklerle iletişime geçerek öğrenilir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Romanya vizesinin ortalama sonuçlanma süresi, 5 ila 15 gün içerisinde değişir.

Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×