Romanya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Romanya Vize Başvurusu Kahramanmaraş Vize Merkezleri

Kahramanmaraş’ ta Romanya Vizesi Merkezi

Kahramanmaraş’ ta Romanya vizesi hizmeti sunan vize merkezimize gelerek vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Romanya’ ya seyahat etmeyi planlıyorsanız Kahramanmaraş’ ta hizmet verdiğimiz vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda vize başvuru belgelerinizi kargo şirketi aracılığı ile göndererek uzaktan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizde yer alan vize işlem kısmını inceleyerek vize süreci hakkında tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan vize başvuru formunu ve vize takip formunu inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi
Romanya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Romanya vizesine ihtiyacı olan kişilerin hangi nedenle ülkeye seyahat edeceğini belirtmesi gerekmektedir. Örneğin; Romanya’ ya aile ve arkadaşını görmek için seyahat etmeyi planlıyor ise Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.

Romanya Vizesi İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Romanya’ ya seyahat edecek kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Ancak vize sahipleri ne kadar sürede vize sahibi olacağını merak ediyor. Öngörülere göre bu süre 7-15 gün arasında değişmektedir.

Ancak bazen vize sahibinden kaynaklanan durumlardan dolayı başvuru süresi uzayabiliyor. Örneğin; vize sahibinin sunduğu belgelerde eksiklik ya da hata tespit edilmesi ile vize başvuru süresi ya uzar ya da vize reddedilir. Bu nedenle vize sahibinin ülkeye seyahat amacına uygun bir şekilde vize için gerekli belgeleri sunması gerekir.

Romanya Vizesi İçin Seyahat Tarihlerinizi Belirtin!

Romanya vizesi için başvuru yaparken sunacağınız belgede seyahat tarihinizi belirtmelisiniz. Hangi tarihlerde ülkeye giriş ve çıkış yapacağınızı yetkili kişilere belge olarak sunmanız istenmektedir. Aynı zamanda uçak rezervasyon belgenizi bu süreçte kanıt olarak sunabilirsiniz.

Romanya Vizesi Türleri Nelerdir?

Romanya vizesine başvuru yaparken hangi sebepten ülkeye seyahat edeceğinizi belirtmelisiniz. Buna göre vize türü seçerek başvuru yapmalısınız. Aşağıda Romanya vize türleri yer almaktadır. Seyahat amacınıza uygun birine başvuru yapmalısınız.

  • Romanya Öğrenci Vizesi
  • Romanya Turistik Vizesi
  • Romanya Ticari Vizesi
  • Romanya Öğrenci Vizesi
  • Romanya Transit Vizesi
  • Romanya Erasmus Vizesi

Seyahat amacınıza göre hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız Kahramanmaraş’ ta hizmet veren vize merkezimiz danışmanlarımız aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin en kapsamlı vize danışmanlık hizmeti olarak sizleri bu sefer Romanya’ya gönderiyoruz. Romanya’nın güzel şehirlerini gezebilir, tarihi dokusunu hissedebilir, nakliye ve lojistik işlemlerinizi, iş seyahatlerinizi yapabilirsiniz. Her talebinize uygun olarak vizelerin olduğu Romanya vize çeşitleri ile başvurunuz hemen onaylanıyor.

Romanya 2021 Vize Başvurusu

Her yıl fazla değişiklik yapılmadan konsolosluk tarafından gerekli belge ve işlemler hakkında güncel bilgi alıyoruz. Ülkeler arası gerçekleşen siyasi politikalardan vatandaşların bilgisi olmayabilir. Biz danışmanlık firması olarak güncel gelişmeleri takip ediyoruz.

Romanya vize işlemlerinin gerçekleştiği konsolosluklar;

  • Ankara Romanya Büyükelçiliği
  • İzmir Romanya Konsolosluğu
  • İstanbul Romanya Başkonsolosluğu
Bulunduğunuz yere göre hangi birime başvurmanız gerektiği konusunda farklılık olabiliyor. Günlük koşturmanızda tüm bu bilgilere ulaşamayabilirsiniz. Bu nedenle sizlere danışmanlık hizmeti vererek, işlemlerinizi kısa sürede halletmenizi sağlıyoruz.

Romanya Konsolosluk Başvuru İşlemleri

Romanya Konsolosluğu’na başvuru işlemlerini yapmak için online olarak düzenlenen başvuru formu doldurulur. Başvuru formu oldukça kapsamlıdır. Uzman danışmanlarımız tarafından online başvuru sürecinden itibaren, vize alımına kadar sizlerin yanınızda oluyoruz. Başvuru formu eksiksiz yüklenmelidir. Bu başvurunun ilk sürecidir.

Romanya Konsolosluk Vizesi ve Randevu

Romanya Konsolosluğu online formu doldurmanız halinde gerekli ilk işlem yapılır. Daha sonra ise konsolosluk tarafından randevu günü verilir. Randevu kişi talebine göre değil, konsolosluk tarafından verilir. Randevu tarihi itibari ile evraklarınızın eksiksiz tamam olması gerekir. Dilerseniz tüm evrakların hazırlanması sonrasında da randevu alınabilir. Parmak izi randevu zamanında alınır. 2014 yılı sonrası parmak iziniz vize işlemlerinde alındı ise tekrar alınmaz. Konsolosluğun inisiyatifine göre tekrar parmak izi talep edilebilir.

Romanya Konsolosluk Vizesi Görüşmeleri

Konsolosluğa gitmeniz halinde sizlere bazı sorular sorulur. Tanıdığınız kişilerin varlığı, sorulara karşı bulunduğunuz tutum, amacınız gibi bazı sorular sorulur. Vize işlemlerinizde bu sorulara verdiğiniz yanıtlar değerlendirmeye alınır. Belgelerin kontrol edilmesi sonrası eksik tespit edilmez ise Konsolosluk tarafından onay verilir. Vizenizi alarak seyahatinizi dilediğiniz amaçla yapabilirsiniz. Tüm bu işlem süreçlerinde ilk kez Romanya vizesi alan vatandaşlarımız için süreç hakkında detaylı bilgi veriyoruz, bu nedenle yabancılık çekmiyorsunuz.

Romanya Vizesi İle Avrupa’ya Gidilir Mi?

Romanya vizesi, Avrupa’da bulunan belirli ülkeler için vize sağlar.

Romanya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Romanya’da bulunma amacı doğrultusunda, Romanya Konsolosluğundan vize alınabilir.

Romanya Vizesi Almak Kolay Mı?

Romanya Konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklarda sorun olmazsa, Romanya vizesi almak oldukça kolaydır.

Romanya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×