Romanya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Romanya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Romanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Romanya Vize Merkezi, Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Romanya ülkesini seyahat etmek amacı ile vize başvurusunda bulunacak olan vize başvuru sahiplerine gereken tüm bilgiyi aktarmaktadır. Ardından talep edilen bütün desteği ve hizmeti bilgi birikimine sahip bir şekilde sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra sadece Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil, Kahramanmaraş iline yakın çevre illerde ikamet etmekte olan ve Romanya sınırları içerisini seyahat etmek amacı il vize müracaatında bulunacak olan başvuru sahiplerine de gereken tüm hizmeti ve desteği profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Kahramanmaraş

Romanya sınırlarını seyahati için müracaat sahibinin ihtiyacı olan Romanya vize müracaatında başvuru sahibinin biyometrik beyanında bulunması şarttır. Parmak izi verilerinin ibrazında bulunmak için başvuru sahibinin ilgili ülkenin konsolosluğundan randevu talep etmesi zorunludur.

Bunun yanı sıra, başvuruda bulunacak kişi son 5 yıl içerisinde bir biyometrik veri beyanında bulunmuş ise tekrardan biyometrik bilgilerini beyan etmek durumunda değildir. Bunun nedeni ise, biyometrik bilgilerin VIS veri tabanı içerisinde kayıt altında tutulmasıdır.

Romanya Vizesi Schengen Mi? – Kahramanmaraş

Avrupa Birliği’ne üyeliği mevcut olan Romanya ülkesi, Schengen sınırları kapsamı içerisinde yer almamaktadır. Bu nedenden dolayı Romanya vizesi Schengen prosedürü dahili içerisinde yer almamaktadır.

Bilinmesi gereken en önemli nokta ise başvuru sahibi Schengen vizesi ile seyahat etmek amacı doğrultusunda Romanya sınırları içerisine giriş yapabilmektedir. Ancak bilinmesi gereken bir diğer husus ise vizenin kategorisidir. Çok girişli bir Schengen vizesi ile Romanya’ya giriş yapılabilir iken, tek girişli Schengen vizesi ile Romanya sınırları içerisine giriş yapılamamaktadır.

Romanya Vizesinin Sonuçlanma Süresi – Kahramanmaraş

Romanya vize başvurusu için müracaatta bulunan ve vize müracaatının Kahramanmaraş ile sınırları içerisinde tamamlayan başvuru sahiplerinin beyan ettikleri evrakların tam bir şekilde olmasının yanı sıra içerisinde de beyan edilen bilgilerin tutarlı olması durumunda 5 ila 15 takvim günü içerisinde yetkili makamlar tarafından karara bağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra başvuru sahiplerinin sağlıklı ve daha hızlı vize başvurusunu yapabilmesi adına en az 1 ay öncesinden başvuruda bulunmaları yetkili vize merkezi profesyonel danışmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

 

Romanya Vize Merkezi Kahramanmaraş

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Romanya vizesi için Kahramanmaraş veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Romanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye