Romanya Vizesi Adana Vize Merkezi - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vizesi Adana Vize Merkezi

Romanya Vize Başvurusu Adana Vize Merkezleri 2023

Adana’ da Romanya Vizesi Merkezii

Adana da hizmet veren vize merkezimiz aracılığı ile Romanya vizesine sorunsuz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Romanya vizesi Adana merkezimizde siz değerli ziyaretçilerimize vize hizmeti vermekteyiz. Aynı zamanda sitemizde yer alan vize başvuru belgelerine ulaşarak hangi belgeleri sunmadığınız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Vize merkezimizde hizmet veren danışmanlarımız aracılığı ile Romanya vizesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca vize için en önemlisi başvuru formunu doldurmuş olmanızdır. Öngörülen başvuru süresi 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre yaşanan bazı durumlardan dolayı uzayabilir.

Romanya’ ya Seyahat Amacına Göre Vize Başvurusu Yapmak

Romanya’ ya seyahat etmeye karar verdiğiniz de hangi amaçla seyahat edeceğinizin bilgisini vize merkezimize bildirmeniz gerekmektedir. Çünkü hangi amaçla ülkeye seyahat edeceğinizi ilgili kurumlar bilmek ister.

Bu doğrultuda Romanya konsolosluğuna da seyahat amacınızı belirten bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Örneğin; ülkeye okumak için gidecek kişilerin öğrenci vizesine başvuru yapması gerekir. Bu şekilde seyahat amacına bağlı olarak aşağıda yer alan vize türlerinden birine başvuru yapmalısınız.
Romanya Vizesi Adana Vize Merkezi
Romanya Vizesi Adana Vize Merkezi
 • Romanya Ticari Vizesi
 • Romanya Erasmus Vizesi
 • Romanya Turistik Vizesi
 • Romanya Transit Vizesi
 • Romanya Aile ve Arkadaş Vizesi
 • Romanya Öğrenci Vizesi
 • Romanya Şoför Vizesi

Romanya Vizesi İçin Seyahat Tarihlerinizi Netleştirin!

Romanya vizesi için gidiş-dönüş tarihlerinizi belirtmek zorundasınız. Yetkili kişiler ülkeye hangi tarihte giriş-çıkış yapacağınızı bilmek ister. Bu nedenle Adana da hizmet veren ize merkezimize de Romanya vizesi başvurusu içi sunacağınız belge de seyahat tarihinize yer vermelisiniz.

Romanya’ ya Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu Yaptırmalısınız!

Romanya’ ya seyahat etmeyi planlıyorsanız öncesinde otel ve uçak bileti rezervasyon kanıtını Adana vize merkezimize sunmanız gerekmektedir. Eğer seyahat öncesinde uçak biletini satın alırsanız vize başvurunuzu olumsuz yönden etkileyebilir. Bu nedenle uçak ve otel rezervasyonunuzu kanıt olarak sunmanız gerekmektedir.

Romanya Vizesi İçin Randevu Alabilirsiniz!

Romanya vizesine başvuru yapacak kişilerin vakti olmaması nedeni ile randevu sistemi ile hizmet sunuyoruz. Gerekli belgeleri randevu tarihinde ve saatine geç kalmamanız gerekir. Ayrıca sunmanız gereken belgeleri randevuya gelirken getirmeniz gerekmektedir. Sizden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde Adana da hizmet veren vize merkezimize sunmalısınız.

Romanya Vizesi almak için en önemli işlemler arasında eksiksiz düzenlenmiş ve gerekli belgelerin dosyaya konulmuş olmasıdır. Randevu zamanında talep edilecek olan belgeler hakkında sizlere danışmanlık sağlıyoruz.

Romanya Vize Evrakları

Romanya’ya gidişinizde sorun olmaması adına sahip olmanız gereken evraklardan eksik olmamalıdır.

Evraklar;

 • Romanya vize başvuru formu
 • İngilizce hazırlanmış vize talep dilekçesi
 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Banka hesap dökümü
 • Gelir belgelerinin tümü
 • Nüfus kayıt örneği
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Rezervasyon bilgilerini gösteren belgeler
 • Sağlık sigortası
 • Romanya vize ücreti dekontu

Bu evrakların nasıl olacağı hakkında sizlere ön bilgi vereceğiz. Daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu

Başvuru formunu online olarak tedarik edebilirsiniz ve eksiksiz olarak doğru doldurmanız sonucunda randevunuzu alabilirsiniz. Başvuruda ilk aşama olan evrak form işlemidir.

İngilizce Hazırlanmış Vize Talep Dilekçesi

Romanya’da yapacağınız tüm işlemler hakkında detaylı bilgiyi İngilizce olarak düzenlenmiş halde hazırlamanız gerekir. Bu konuda danışmanlık hizmetlerimiz doğrultusunda yardımcı oluyoruz.

Pasaport, Biyometrik Fotoğraf, Banka Hesap Dökümü

Vize almak için pasaport gereklidir. Pasaport geçerlilik süresi olarak minimum 6 ay olması ve 2 sayfa kadar alanın boş olması gerekir. 2 adet biyometrik resim, işçi ya da diğer vizeler için 3 aylık banka hesap dökümü diğer talep edilen evraklar arasındadır.

Gelir Belgelerinin Tümü

Türkiye’de yer alan tüm varlıklarınızı gösteren gelir belgenizi sunmanız önemlidir. Kira geliri, maaş geliri ve diğer gelirler belgelendirilmelidir.

Nüfus Kayıt Örneği, Kimlik Kartı Fotokopisi

İkametgâh ve aile bilgilerini içeren kayıt örneğine e-devlet üzerinden ulaşılabiliyor. Kimliğinizin ön ve arka fotokopisi istenen evraklar arasındadır.

Rezervasyon Bilgilerini Gösteren Belgeler ve Romanya Vize Ücreti Dekontu

Uçuş, konaklama ya da rezervasyonlarınız var ise bunlar hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon belge fotokopisi gereklidir. Son vize ücretlerinin yatırıldığına dair dekont da evraklara eklenmelidir.

Sağlık Sigortası

Sağlık sigortasının olması yurtdışı seyahatler için önemlidir. Sağlık sigortası için danışmanlık hizmeti gereği en doğru yönlendirmeleri yapabiliyoruz. Bu konuda kendinize en uygun seçenekleri siz de belirleyerek sağlık sigortasını da evraklarınızın arasında koyuyorsunuz.

Romanya Şuan Vize Veriyor Mu?

Romanya’nın vizeden muaf tuttuğu ülkeler bulunur. Bu ülkeler dışında vize verir.

Romanya Vizesi Almak Kolay Mı?

Romanya vizesi almak kolay bir işlemdir. Fakat evraklar istenilen doğrultuda hazırlanmazsa zorlayıcı olabilir.

Romanya Vizesi İle Avrupa’ya Gidilir Mi?

Romanya vizesi ile Avrupa’ya gidilir. Fakat Avrupa’daki her ülke için vize geçerli olmaz.

Romanya Vizesi Adana Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×