Romanya Vizesi Adana Vize Merkezi

Romanya Vizesi Adana Vize Merkezi

Romanya Vize Merkezi, Adana

Romanya Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan her başvuru sahibine Romanya vize işlem süresi kapsamı içerisinde her türlü desteği ve hizmeti sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sadece Adana ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil, aynı zamanda da Adana ili çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için de gereken hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? – Adana

Adana ili sınırları içerisinde ve Adana ili çevre illerde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerinin yapacak olduğu Romanya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi 5 ila 15 takvim günü içerisinde karara bağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra Romanya vizesinin kararı hakkında yetki sahibi olan tek resmi makam Romanya Konsolosluğu’dur. Bu nedenden dolayı vize başvuru merkezleri veyahut vize başvurusu için akredite edilen seyahat acenteleri vize başvuru sürecinin karara bağlanma aşamasında herhangi bir yetkisi söz konusu değildir. Bunun yanı sıra sadece karara bağlanma aşamasında da değil, karara da müdahale etme hakkında sahip değildir. Başvuruda bulunan kişinin bu gibi ince detaylar hakkında bilgi sahibi olmasında da fayda vardır.

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? – Adana

Romanya vize başvuru evrakları, Konsolosluk makamının talep etmiş olduğu güncel evraklardır. Bu evraklar ise konsolosluk tarafından başvuru sahibi için şu şekilde sıralanmıştır:

·         Pasaport

Başvuru sahibinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıllık olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, başvuru sırasında faal gösterecek olan mevcut pasaportun da en az 2 adet sayfasının Romanya vizesinin işlenebilir olması bakımından boş bulundurulması zorunludur.

·         Biyometrik Fotoğraf

Başvuru sahibi, gerekli evrak dosyası içerisine talep edilen ölçülerde ve en son 6 ay içerisinde çekilen güncel 2 adet biyometrik fotoğrafını da yetkili resmi makam beyan etmesi gerekmektedir.

·         Rezervasyon Bilgileri

Romanya sınırları içerisinde konaklama yapılacak olan yerin ve uçak biletinin rezervasyon bilgilerinin bir çıktı halinde konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Konsolosluğun gerekli görmesi halinde satın alma işlemi yapılabilmektedir.

·         Romanya Vize Başvuru Formu

Romanya vize başvuru formu belgesinde beyan edilecek olan bilgilerin kesinlikle tutarlı ve eksiksiz olması gerekmektedir.

 

Romanya Vize Merkezi Adana

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Romanya vizesi için Adana veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Romanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye