Romanya Vizesi Hatay Vize Merkezi - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Romanya Vize Başvurusu Hatay Vize Merkezleri

Hatay’ da Romanya Vizesi Merkezi

Romanya vizesine ihtiyacı olan kişiler Hatay da hizmet veren vize merkezimiz aracılığı ile vize sahibi olabilir.

Romanya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Romanya vizesi Hatay’ da hizmet veren vize merkezimizi ziyaret ederek vize için başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Ancak bunun için sunmanız gereken belgeleri öğrenmelisiniz. Ülkeye seyahat amacınıza göre vize türüne başvuru yapmalısınız. Dolayısı ile seyahat amacınıza uygun vize türü için gerekli belgeleri sunmanız gerekecektir. Bu konu hakkında bilgi almak için vize merkezimizi arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz.

Vize merkezimizde hizmet veren danışmanlarımız aracılığı ile Romanya vizesi başvuru süreci hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Ülkeye seyahat amacınıza göre hangi vize türüne başvuracağınızı bilmiyorsanız danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Romanya vize türleri aşağıda yer almaktadır.

Romanya Vizesi Hatay Vize Merkezi
Romanya Vizesi Hatay Vize Merkezi
  • Romanya Ticari Vizesi
  • Romanya Öğrenci Vizesi
  • Romanya Erasmus Vizesi
  • Romanya Turistik Vizesi
  • Romanya Transit Vizesi
  • Romanya Şoför Vizesi

Romanya Vizesi İçin Hatay Vize Merkezimizden Randevu Almalısınız!

Romanya vizesi için başvuru yapacak kişiler Hatay’ da hizmet veren vize merkezimizden randevu alarak başvuru yapması gerekir. Vakit kaybı yaşamadan vize merkezimiz aracılığı ile randevu oluşturarak bir an önce Romanya vizesi için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru da sunacağınız belgelerin yanınızda olması gerekir. Ayrıca sunmanız gereken belgelerden birini düzenleyemediyseniz bunun nedenini belirtmeniz ve alternatif belge sunmanız gerekmektedir.

Romanya Vizesi İçin Biyometrik Verilerinizi Yeniden Sunmanız İstenebilir!

Romanya vizesi başvurusunda daha önce biyometrik verilerinizi vermiş olabilirsiniz. Ancak bazı durumlardan dolayı parmak izninizin kaydı oluşturulmayabilir. Bu nedenle Romanya konsolosluğu sizi arayarak yeniden biyometrik parmak izi verinizi vermenizi isteyebilir. Bu bilgi Romanya vizesi başvurusunda gereklidir. Kısa süre içerisinde Romanya konsolosluğuna giderek bu bilgiyi yeniden vermelisiniz.

Vize İşlem Süresi Nedir?

Romanya vizesi başvuru süreci 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ancak vize sahibine eksik ya da hatalı sunduğu belgelerden kaynaklı bu süreç uzayabilir. Bu sebeple vize başvurusu için sunmanız gereken belgeler hakkında başvuru yapmadan önce bilgi edinmenizi önermekteyiz. Dilerseniz vize merkezimizi arayarak seyahat amacınıza bağlı olarak hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu öğrenebilirsiniz.

Romanya vizesi için gerekli evrakların hazırlanması bazen karışık gelebilir. Tek vize türünün işlemlerinize uygun olmaması, sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle öncelikle sizlere detay olarak sunduğumuz vize türünü belirlemeniz ya da bu konuda sizlere yardımcı olmamız gerekmektedir. Romanya’ya hangi amaçla giderseniz gidin bu güzel ülkeye tekrar gitmek isteyeceksiniz.

Romanya Ticari Vize İşlemleri

Romanya’ya iş seyahati için gitmek istemeniz durumunda ticari vize ihtiyacınız olacaktır. Ticari vize alırken öncelikle alma amacınızın uygunluğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Ticari vize işlemlerinde;

  • İş toplantısı
  • İş gezisi
  • İş konferansı
  • Fuar katılımı

Bu durumlarda ticari vize almanız mümkündür. Bunun yanı sıra fuar katılımı gösterecekseniz katılım belgesi ya da fuara katılım adına belge sunmanız önemlidir. Romanya’ya gitme amacınızı tam olarak belirtmiş olmanız onay için önemlidir.

Romanya Nakliye Vize İşlemleri

Romanya’ya mal ya da eşya taşıma adına karayolunu kullanmak isteyen vatandaşların nakliye vize işlemlerini halletmesi gerekir. Tır şoförlerinin tercih ettiği bu vize için firmaya mal götürülüyorsa, firma davetiyesi ile başvuru yapılmalıdır.

Romanya Spor Faaliyetleri Vize İşlemleri

Romanya’ya spor faaliyeti amaçlı gitmek isteyen öğrencilerin öncelikle turnuvalara katılım ya da başarı belgesi ile başvuru yapması gerekir. Romanya’da düzenlenecek olan bir turnuva için katılıma dair belgeyi sunmanız önemlidir.

Romanya Kültürel, Kısa Süreli Tedavi ve Eğitim Vize İşlemleri

Romanya’da kültürel faaliyet, tedavi, eğitim ya da etkinlik amaçlı bulunmak istediğinizi belirterek evraklara sunmanız önemlidir. Öğrenci olarak giden kişilerin öğrenci vizesi alması gerekir. Dil eğitimi adına gidecek öğrencilerin evrakları eksiksiz tamamlamaları önemlidir.

Romanya D Tipi Vize İşlemleri

Romanya’da 3 ay gibi uzun bir süre kalma hakkına sahip olmak için D tipi vize almanız önemlidir. Romanya Erasmus vize işlemleri olarak bilinmektedir. İş amaçlı Romanya’ya gelen kişiler de çalışma izni öncesi bu vizeden yararlanabilir.

Romanya E-Vize İşlemleri

Romanya’ya gitmeniz için online olarak başvurularınızı yapıyoruz. Tüm evrakların sistem üzerinden yüklenmesi sonucunda verilen randevuya yüz yüze gitmeniz yeterli olacaktır. Sizlere tüm vize işlemlerinin yanı sıra e-vize konusunda da danışmanlık yapmaktan mutluluk duyarız.

Romanya Vizesi İle Avrupa’ya Gidilir Mi?

Romanya, Avrupa birliği ülkesidir. Avrupa’da bulunan belirli Schengen ülkelerine, Romanya vizesi ile gidilebilir.

Romanya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Romanya Konsolosluğu, vize türlerine ya da Romanya’da bulunma amacına göre vize verir.

Romanya D Tipi Vize Kaç Günde Çıkar?

Uzun süreli Romanya ziyareti gerçekleştirecek olan kişiler D tipi vize tercih etmeli. D tipi vize, herhangi bir problem olmazsa 2 hafta içinde çıkar.

Romanya Vizesi Hatay Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×