Romanya Vize Başvuru Formu İşlemleri - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Romanya Vize Başvuru Formu 2023

Romanya Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Romanya vize başvuru formu ilgili ülkenin Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Romanya vizesi almak isteyenler bu formu doldurmak zorundadır.

Romanya Vize Dilekçe

Romanya vize başvuru formu doldurmak için ilk önce vize formunu indirmelisiniz. Formu indirmek için Romanya Konsolosluğu`nun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda vize firmanızdan elde edebilirsiniz. Vize şirketinizle iletişime geçerek başvuru formunu temin edebilirsiniz.

Başvuru formunda tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Ayrıca bilgilerin hatasız ve doğru olması gereklidir. Formda geçen bilgiler evraktaki bilgiler ile uyumlu olmalıdır. Aksi halde başvuru talebiniz reddedilecektir.

Vize formu Konsolosluk yetkileri tarafından titizlikle incelenmektedir. Çünkü ülkeyi ziyaret edecek kişi hakkında gerekli bilgilere form sayesinde ulaşılmaktadır.

Romanya vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/romanya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Romanya Vize Başvuru Formu İşlemleri
Romanya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Romanya vize başvuru formu İngiliz veya Türk dilinde yazılmalıdır. Formu doldurma işleminde mutlaka tükenmez kalem kullanılmalıdır. Ayrıca tüm yazılar başvuru sahibinin el yazısı ile yazılmalıdır.

Başvuru formundaki bilgilerin evraklar ile desteklenmesi gereklidir. Aynı zamanda form belgesine fotoğrafınızı eklemelisiniz. Formda belirlenen kısma 35×45 mm ebatlarındaki fotoğrafınızı eklemelisiniz.

Form belgesine fotoğrafınızı ekledikten sonra en alt kısma imza atmalısınız. Atacağınız imzanın pasaportunuzda yer alan imza ile aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı olmayan imza formun reddedilmesine sebep olacaktır. Bu nedenle aynı imza kullanmaya özen göstermelisiniz.

Romanya başvuru formu İngiliz ve Türk dilinde doldurulabilir. Fakat Türk dili ile doldurmayı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Form belgesini Türk dilinde doldurarak kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz.

Romanya Başvuru Formu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Romanya başvuru formu gerçek bilgiler ile doldurulmalıdır. Form belgesinde başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi verilmelidir.

Vize başvuru formu uluslararası derecede kullanılan resmi evraktır. Bu nedenle belgenin titizlikle doldurulması gereklidir. Ayrıca formda sadece resmi dil kullanılmalıdır. Vize formu ziyaret sebebine uygun biçimde hazırlanmalıdır. Hiçbir şekilde sahte bilgi içermemelidir.

Form belgesinde sahte bilgi aşikar edildiği zaman ceza işlemi uygulanacaktır. Romanya başvuru formu usulsüzlük sebebiyle de reddedilebilir. Bu gibi durumlarda başvurunuzun yanması ile beraber ülkeye girişiniz zorlaşacaktır. Aynı zamanda para cezasına vb. cezalar ile karşılaşacaksanız.

Romanya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Romanya Konsolosluğu’nda vize başvuru formu doldurularak, vize başvurusu yapılır.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Romanya konsolosluğu, istenilen doğrultuda evraklar hazırlanırsa vize verir.

Romanya Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Romanya vizesi için bankada bulunması gereken miktar 20.000 TL.

Romanya Vize Başvuru Formu İşlemleri Video;

✅Romanya Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Romanya Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Romanya Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×