Romanya Konsolosluk Bilgileri - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Konsolosluk Bilgileri

Romanya Konsolosluk Hakkında

Romanya Konsolosluk Bilgileri Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde yer alan Romanya Konsolosluğu, Romanya Devleti tarafından görevlendirilen resmi bir kurumdur. Ancak konsolosluğun diplomatik bir yetki sahipliği bulunmamaktadır. Türkiye sınırları içerisinde bağlı bulunduğu ülkesinin menfaatlerini korumakta ve bu menfaatlerin ilerletilmesini sağlayan, aynı zamanda çeşitli resmi süreçlerinde idamesini gerçekleştirmekte olan resmi bir kurumdur.

Romanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Romanya Konsolosluğunun Görevleri

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde görev yapan Romanya Konsolosluğunun görev tanımı, bazı antlaşma ve nizamnamelerle tasarlanmış bulunmaktadır. Konsolosluğun en genel amacı ise, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde, Romanya Devletinin ticari menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi, Romanya vatandaşlarının pasaport yenileme işlemlerinin gerçekleştirilmesi, Türkiye’ye tıbbi, eğitim ve kanuni alanlarda destekte bulunulması, doğum, ölüm, dünyevi ve ayrılık olaylarıyla ilgilenmektir.

Romanya Konsolosluğu Üzerinden Gerçekleştirilebilecek İşlemler

Romanya Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilecek işlemlerin en başında vize süreçleri gelmektedir. Romanya vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, visacenter.com kuruluşumuz aracılığıyla Romanya vizelerini rahat bir şekilde alabilmektedir.

Kuruluşumuza Romanya vizesi almak için yapacağınız müracaatın ardından, gerekli olan tüm işlem adımlarında sizlere tam destek sunmaktayız. Böylelikle sorunsuz bir Romanya vizesi alma süreci gerçekleştirmiş olacaksınız.

Romanya Konsolosluğu aracılığıyla ve bizlerin destekleriyle yapabileceğiniz diğer işlemler ise şunlardır:

Romanya Konsolosluk Bilgileri
Romanya Konsolosluk Bilgileri
  • Pasaport yenileme işlemleri,
  • Konsolosluk kayıtları,
  • Doğum, evlilik ve ölüm kayıtları,
  • Sertifikalar,
  • Askerlik kayıtları,
  • Cirolar,
  • Belge tasdikleri ve yasallaşma süreçleri.

Vize başta olmak üzere, Romanya Konsolosluğuyla ilgili tüm diğer işlemlerinizde visacenter.com olarak hizmetinizdeyiz.

Romanya Vize Başvuru İşlemleri

Romanya vize başvurusu gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları, vize başvurularında gerçekleştirecekleri tüm işlemleri, visacenter.com güvencesiyle yapabilirler.

Ekibimiz içerisinde yer alan ve vize başvuru işlemlerinde uzman olan danışmanlarımız sayesinde, vize için bizlere yapacağınız ilk müracaatınızın ardından, tüm gerekli işlemleri uzman ekiplerimizin desteğiyle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Romanya Vize Başvuru Formu Hazırlama İşlemleri

Romanya vizesi için bizlere başvurduğunuz anda hazırlamanız gereken belgeleri sizlere ücretsiz bir şekilde iletiyoruz. Vize başvuru belgeleri içerisinde hazırlanması gereken en önemli evrak, vize başvuru formudur. Vize başvuru formunu hazırlayabilmeniz için, vize başvurusu yapacak kişi tarafından, eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlanmalıdır. Vize başvuru belgenizi hazırlayacağınız sırada uzman ekiplerimizden destek almanız, başarılı bir vize süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

Romanya Konsolosluğu Ne Zaman Açılır?

Romanya konsolosluğu pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri açık olarak hizmet verir.

Romanya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Romanya konsolosluğu vize türlerine göre vize hizmeti sağlar.

Romanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Romanya’da bulunma amacına göre Romanya vize randevusu, konsolosluktan alınır.

Romanya Konsolosluk Bilgileri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×