Meksika Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Meksika Vize İstiyor Mu?

Meksika 30 günü aşmamak kaydı ile ziyarette bulunacak olan kişilerin e- vize almasına imkan tanımaktadır. Bu noktada daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin ülkemizde yer alan temsilcilikler üzerinden her zamanki klasik yöntem ile vize başvuru adımlarını tamamlaması gerekmektedir. Vize başvuru adımları ve genel prosedürler ile bizzat uğraşmak istemeyen kişilerin vize danışmanlık firmaları tarafından süreci yönetmelerine de imkan verilmektedir.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika vize istiyor mu; vize başvuru aşamasında kişilerin güncel tarihli bir pasaport sunmaları istenir. Gerekli görülmesi durumunda geçmiş senelerde kullandığınız ve güncelliğini kaybetmiş olan pasaportlarınızı da sunmanıza imkan verilmektedir.

Meksika vizesi nasıl alınır; vize başvuru adımlarını tamamlarken e-vize imkanından da faydalanabilirsiniz. Hava yolu ile giriş yapmak kaydı ile ve 30 günden kısa kullanmak koşulu ile http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html linki üzerinden e-vize talep adımlarını tamamlamanıza imkan verilmektedir. E-vize işlemlerini terine getirmek sizin için süreci daha kolay ve pratik bir hale getirecektir. Oturum ya da çalışma gibi izinler talep edecek olan kişilerin e-vize imkanını değerlendirmesine onay verilmez.

Meksika Vize Ücreti Ne Kadar?

Meksika vize istiyor mu; vize başvuru sürecinde vize harcını ödeme adımını da atlamamalısınız. Vize harcını ödemiş olduğunuza dair gerekli olan dekontu da başvuru adımında sunmanız gerekmektedir. Başvuru adımında vize ücretinin yatırılmaması durumunda başvuru dikkate alınmayacaktır. Vize başvurusunun belirli sebepler ile reddedilmesi durumunda yatırmış olduğunuz vize harcının iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz.

Meksika vize ücreti ne kadar; vize başvurusu sırasında ödeme yapıldığı gibi pasaport talep adımlarında da ücret talep edilmektedir. Pasaport talep adımları sırasında özellikle defter bedeli ve vize harcı talep edilmektedir. Kişilerin vize almaktan vazgeçmeleri durumunda ödemiş oldukları hem defter bedeli hem de vize harcının iade edileceği bildirilmektedir.

Türkiye’den Meksika Nasıl Gidilir?

Meksika vize istiyor mu; vize başvuru aşamasının tamamlanmasının sonrasında 4 haftalık bir bekleme aşamasının akabinde tarafınıza onay verilip verilmediğine dair bilgilendirme sunulacaktır. Meksika vize başvuru adımlarında salgının da etkisi ile beraber sürede uzamalar söz konusu olabilmektedir. Türkiye’den Meksika nasıl gidilir; vize onayının alınması sürecinde sizden otel rezervasyon konfirmasyon bilgileri talep edilecektir. Bu bilgileri sağlamayan kişilerin vize başvuru adımlarının ret yanıtı alacağının da altı çizilmelidir.

Meksika Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika vize istiyor mu; vize başvuru sürecinde kişilerden istenen belgelerde eksiklik olması durumunda sizden eksik belgeleri temin etmeniz talep edilmeyecektir direkt olarak ret yanıtı verilecektir. Bu nedenle başvuru adımlarında kişilerin belgeleri eksiksiz bir biçimde temin ettiğinden emin olmaları gerekir. Turist vizesi başvurularında otel rezervasyonu, uçak bileti, güncel tarihli pasaport, vize harcının ödendiğine dair eksiksiz belge gönderilmesi gerekmektedir.

Bu noktada belgelerin yanı sıra son 6 aya ait olan biyometrik fotoğraf da talep edilebilir. Bu fotoğrafların arka fonunun kesinlikle beyaz olması ve yüz kısmının eksiksiz biçimde görünecek şekilde çekilmesi gerekir. Meksika turist vizesi kaç günde çıkar; ortalama 4 hafta içerisinde başvurunuzun sonuçlanması sağlanacaktır. Aile birleşimi gibi başvuru adımlarında ise bu bekleme süresinin 90 güne kadar çıkabildiği görülmektedir.

Meksika Vizesi Kaç Gün?

Meksika vize istiyor mu; vize başvuru adımlarının sonrasında bir aylık bir zaman dilimi içerisinde tamamlanması sağlanır. Başvuru aşamasının tamamlanabilmesi için belgelerin, istenen harç tutarının ödenmesi ve bu duruma dair belgelerin eksiksiz iletilmesine büyük önem vermeniz gerekir.

Meksika vizesi kaç gün; vize başvuru aşamasında bireylerin kendi başvuru durumlarını kontrol edebilmeleri için referans numarası üzerinden işlemleri yerine getirmeleri mümkündür. Vize başvurunuzun herhangi bir neden ile reddedilmesi durumunda konsolosluk aracılığı ile başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi adına reddi itiraz başvurusunu da iletebilirsiniz. Reddi itiraz başvurusu sayesinde vize başvurunuz yeniden gözden geçirilir. Ret yanıtı sonrasında bireylerin ödemiş oldukları vize harcı iade edilmez.

Ankara’daki Meksika Büyükelçiliği
Adres
Aziziye Mahallesi, Pak Sokak No. 1/110,Portakal Çiçeği Residence, Piso 31

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
embamex.sre.gob.mx/turquia

İstanbul’daki Meksika Büyükelçiliği
Adres
Levent Mahallesi, Lale Sokak. N° 23 Levent Beşiktaş, CP 34330

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
https://consulmex.sre.gob.mx/estambul/

Meksika vize başvurusu elektronik ortamda yapılabilir mi?

Vize başvurusunun kullanımı 30 günü aşmamak kaydı ile elektronik ortamda yapılmasına imkan verilmektedir.

Meksika aile birleşimi başvurusu nasıl yapılır?

Meksika aile birleşimi başvurusu yapabilmek için Meksika vatandaşı ile evli olduğunuzu yansıtan tüm bilgileri resmi olarak sunmanız gerekir.

Meksika vize harcı ödemek zorunlu mudur?

Meksika vizesi talep adımlarında vize harcı ödenmesi zorunlu kılınmıştır.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×