Meksika Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
Meksika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Meksika Vize Merkezi, İstanbul

Meksika Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvuru

Meksika Vizesi İstanbul Şubesi

Meksika Vize Merkezi, İstanbul ili ve çevresinde bulunan mevcut illerin içerisinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için Meksika ülkesi vize başvuru süreci boyunca gerekli olan tüm desteği sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kişinin vize başvuru süreci ile merak ettiği tüm sorulara da şeffaf bir şekilde yanıt vermektedir.

Meksika Vize Başvurusu

Meksika vize başvurusunda bulunacak olan bireylerin ilk önce vize başvuru nedenini ve seyahat etme amacını vize başvuru merkezinin yetkili temsilcileri ile paylaşması gerekmektedir.

Vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahiplerinin ilk adım olarak muhakkak Meksika’ya yapacak oldukları seyahat etme nedenini doğru bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.
Meksika Vize Merkezi, İstanbul
Meksika Vize Merkezi, İstanbul
  1. Başvuruda bulunacak olan vatandaş, Meksika’ya yapacak olduğu seyahatin amacını araştırarak doğru bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezi ile iletişim kurarak, seyahat amacı doğrultusunda görevli kişilerden vize başvuru evraklarının listesini talep etmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezi içerisindeki yetkili kişiler, vize başvurusunda bulunmak isteyen kişinin güncel ve aktif bir şekilde kullandığı e-posta adresine seyahat nedeni doğrultusunda gerekli olan vize başvuru evraklarının güncel listesini iletmektedir.
  2. Başvuru sahibine, vize merkezinin yetkili görevlileri tarafından vize başvuru evrak listesi e-posta olarak gönderilmektedir. Vize başvuru sahibi ise gönderilmiş  vize başvuru evrak listesini hazırlayarak bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Vize merkezi, başvuruda bulunmak isteyen kişinin e-posta adresine göndermiş olduğu evrak listesine ek olarak bir bilgilendirme formu da göndermektedir. Başvuru sahibi güncel evrak listesini bir başvuru dosyası haline getirmeden önce muhakkak bilgilendirme formu içerisindeki önemli bilgiler ışığında hazırlaması tavsiye edilmektedir.
  4. Başvuru sahibi, vize başvuru belgelerini hazır bir hale getirdikten daha sonra vize başvuru merkezine ulaştırması gerekmektedir. Dosya merkeze ulaştıktan daha sonra gerekli kontrollerden de geçerek vize süreci başlatılacaktır.

  5. Başvuru sahibi Meksika vizesi ile ilgili en güncel bilgileri öğrenmek amacı ile vize başvuru merkezi ile iletişime geçebilir, pasaportunu işlem sonunda yine vize merkezinden temin etmesi gerekir. Pasaport kurye ve kargo aracılığı ile  başvuru sahibine merkez tarafından iletilebilmektedir.

Meksika Elektronik Vize Nasıl Alınır?

Web sitemizi kullanarak elektronik vize için anında başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

İstanbul Meksika Başkonsolosluğu’ndan randevu alınarak randevuda vize başvuru belgelerinin teslim edilmesi gerekir. Konsolosluk değerlendirme yaparak vizenizi size iletir.

Meksika Vize Ücreti Ne Kadar?

Meksika vize ücreti temel harç olarak 44 USD olarak belirlenmiştir. Ancak bu ücrete hizmet, KDV ve ek hizmetler dahil değildir.

Meksika Vize Merkezi, İstanbul Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×