Meksika Vize Merkezi, Hatay

Meksika Vize Merkezi, Hatay şehri ve çevresinde bulunan mevcut şehirlerin içerisinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri adına Meksika vize başvuru süreci boyunca gerekli olan tüm desteği sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kişinin vize başvuru süreci ile merak ettiği tüm sorulara da şeffaf bir şekilde yanıt vermektedir.

Meksika Vize Başvuru Adımları

Meksika vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan vatandaşların ilk önce vize başvuru nedenini ve seyahat etme amacını vize başvuru merkezinin yetkili temsilcileri ile paylaşması gerekmektedir.

Vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan başvuru sahiplerinin ilk adım olarak muhakkak Meksika’ya yapacak oldukları seyahat etme nedenini doğru bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.

1.    Adım

Başvuruda bulunacak olan başvuru sahibi, Meksika ülkesine yapacak olduğu seyahatin amacını araştırarak doğru bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezi ile iletişim kurarak, seyahat amacı doğrultusunda görevli kişilerden vize başvuru evraklarının listesini talep etmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Vize başvuru merkezi içerisindeki yetkili kişiler, vize başvurusunda bulunmak isteyen kişinin güncel ve aktif bir şekilde kullandığı e-posta adresine seyahat nedeni doğrultusunda gerekli olan vize başvuru evraklarının güncel listesini iletmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibine, vize başvuru merkezinin yetkili görevlileri tarafından vize başvuru evrak listesi e-posta aracılığı sayesinde gönderilmektedir. Vize başvuru sahibi ise gönderilmiş olan bu vize başvuru evrak listesini hazırlayarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.

4.    Adım

Vize başvuru merkezi, başvuruda bulunmak isteyen kişinin e-posta adresine göndermiş olduğu evrak listesinin yanı sıra bir bilgilendirme formu da göndermektedir. Başvuru sahibi güncel evrak listesini bir başvuru dosyası haline getirmeden önce kesinlikle bilgilendirme formu içerisindeki önemli bilgiler ışığında hazırlaması tavsiye edilmektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibi, vize başvuru evraklarını hazır bir hale getirdikten daha sonra vize başvuru merkezine ulaştırması gerekmektedir. Dosya merkeze ulaştıktan daha sonra gerekli kontrollerden de geçerek vize süreci başlamış olacaktır.

6.    Adım

Başvuru sahibi vize ile ilgili en güncel bilgileri öğrenmek amacı ile vize merkezi ile iletişime geçebilir, pasaportunu işlem sonunda yine vize merkezinden temin etmesi gerekmektedir. Pasaport kurye ve kargo aracılığı ile de başvuru sahibine merkez tarafından gönderim sağlanabilmektedir.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye