Meksika Vizesi | Schengen Vize
Meksika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Meksika Vizesi

Kuzey Amerika’nın yüzölçümü büyük olan ülkelerinden bir tanesi olan Meksika farklı kültürel özellikleri ve lezzetleri ile dikkat çekmektedir. Denizin en güzel halini yaşayabileceğiniz ülkelerden bir tanesi olan Meksika güzel bir tatil için tercih edilebilir. Her ne kadar Türkiye’ye uzak olsa da harika bir tatil için uzun yollar çekilmeye değer. Elbette Meksika’ya gidebilmeniz için de vize almanız gerekecektir.

Tek girişli ve 6 ay geçerliliğe sahip olarak alınabilen Meksika vizesi turistik, ticari ve eğitim amaçlı alınabilmektedir. Seyahat amacınıza uygun şekilde hazırlığınızı yaptıktan sonra başvuruya dair ayrıntıları çözümleyebilirsiniz. Başvuru dosyanızı eksiksiz şekilde hazırlayıp dosyayı teslim etmeniz ile birlikte 2 – 3 iş günü içerisinde onay alabilirsiniz.

Çok kısa sürede vizenin alınabildiği ülkelerden olduğu için de planlamanıza uygun şekilde hareket etmeniz mümkündür. Tabi dikkatli hareket etmek ve Meksika vize başvurusu esaslarına bire bir uygunluk sağlamak çok önemlidir.

Meksika’ya ticari ve eğitim amaçlı seyahat etmeniz durumunda davetiye edinmeniz gerekmektedir. Ticari amaçlı ise ilgili firmanın sizi davet ettiğine dair belge sunmanız gerekmektedir. Eğitim amacı ile gidilmesi durumunda da Meksika’da ki ilgili eğitim kurumu sizi kabul ettiğini beyan eden belge temini gerekmektedir. Orijinal olarak ibraz edilmesi zorunlu olduğu için bu hususa dikkat etmeniz gerekir.

Meksika Vize Evrakları

Meksika’ya hava yolu ile seyahat edecekler için elektronik vize uygulaması söz konusudur. Meksika elektronik vizesi ile işlemleriniz çok kısa sürede neticelendirilmektedir. Bazı başvuruların 1 gün içerisinde sonuçlanması mümkün kılınmaktadır. Meksika vize evrakları online başvurular için hazırlanmalıdır. Online olarak hazırlamanız gereken evraklar ise şunlardır;

  • Biyometrik fotoğraf güncel hali yansıtmalı ve arka fonu beyaz olmalıdır. Fotoğrafın renkli hali taranmış olmalıdır.
  • Hiçbir eksik bilgi içermeyecek şekilde hazırlanması gereken Meksika vize bilgi formu titizlikle doldurulmalıdır.
  • Başvuru sahibine ait pasaportun ilk ve son sayfaları taranmalıdır.
  • T.C. Nüfus Cüzdanının taranarak sunulması ve her iki yüzünün de aktarılması gerekir.
  • Geçerliliğinin en az 6 ay olması gereken pasaport,

Meksika Vize Ücreti

Meksika’ya seyahat gerçekleştirme noktasında vize türleri azdır. Vize türlerine göre değişkenlikler çok fazla söz konusu olmadığı için Meksika vize ücreti sabittir. Başvurunuzun kabul görebilmesi için ödemeyi eksiksiz yapmanız çok önemlidir. Tek bir başvuru için kullanılan vize ücreti ret durumunda iade edilmemektedir. Hatalı ödeme yapmamanız ve ödemeye dair bilgi edinmeniz vizeyi sorunsuz şekilde alabilmeniz açısından önemlidir.

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×