Yunanistan Vize Reddi - Schengenvize.net
Yunanistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan Vize Reddi Nedenleri

Yunanistan Vize Reddi Hakkında

Yunanistan vize başvurusu yapan kişilerin, teslim ettiği evraklar ya da bilgilerde sorun çıkması halinde karşılaşılan Yunanistan Vize Reddi durumunda ne yapılması gerekir?

Yunanistan Vize Ücreti

Turistik gezi, iş ve çalışma ya da eğitim gibi durumlar nedeniyle Yunanistan’a seyahat etmek isteyen vatandaşların vize başvurusu yapması gerekiyor. Yapılan vize başvurularında Yunanistan Konsoloslukları tarafından kişiden istenilen bilgilerde bir eksiklik ya da çelişki olması durumunda Yunanistan vize reddi durumu ile karşılaşmak mümkündür.

Vize başvurusu sırasında kişinin kimlik, iletişim ve eğitim düzeyi ile ilgili bilgi ve evrakları teslim etmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin yanı sıra kişinin seyahat masraflarını karşılayabilecek maddi düzeyde olduğunu belirten evrakları da başvuru formu ile birlikte göstermesi gerekiyor.

Harcamaların yapılacağı kredi kartı bilgileri ya da banka hesabındaki bakiyeyi gösteren bilgilerin de form ile birlikte verilmesi, başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.

Planlanan seyahatin giderlerini karşılayacak maddi yeterliliğe sahip olmayan kişilerin başvuruları Yunanistan Konsolosluğu tarafından reddedilmektedir. Yunanistan Vize Reddi yapılan başvurulardaki hata ve eksiklere göre çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadır.

Yapılan vize başvurusunun, seyahat amacına uymaması gibi durumlarda da yapılan başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor. 90 günden daha az sürecek seyahat planları için kişinin Schengen vizesi için başvuru yapması gerekirken, 90 günden daha uzun seyahatler için yapılacak seyahatin türüne göre farklı vizelere başvuru yapılması gerekiyor.

Yunanistan vize reddi ile karşılaşan kişinin, 28 gün içerisinde ret kararına itiraz hakkı bulunmaktadır. Vize başvurusu reddedilen kişinin konsolosluğa yaptığı itirazın kabul edilmesi durumunda, kişi 28 günlük süre içerisinde vize kararının reddedilmesine yol açan evrakları düzenlemeli ve yeniden başvuru yapmalıdır.

Yunanistan Vize Reddi
Yunanistan Vize Reddi

Vize reddi ile karşılaşan ve 28 gün içerisinde itiraz etmeyen kişilerin ise vize alabilmek için tekrar başvuru yapması gerekiyor. Vize başvurusu reddedilen kişiye, başvuru ücretleri geri ödenmediği için yeniden yapılacak başvurularda da kişinin başvuru ücretini de yeniden ödemesi gerekiyor. Vize başvurularında onaylanma süresini kısaltmak ve ihtimalini arttırmak için vize ve vatandaşlık başvuruları üzerine profesyonel hizmet veren kurum ve şirketlerden de hizmet alınabiliyor.

Yunanistan vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/yunanistan-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Vermiyor Mu?

Yunanistan’ın vize vermeme durumu, yasal olmayan işlemlerin gerçekleştirilmesinden kaynaklanır. Bunun dışında vize verir.

Yunanistan Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Yunanistan vize işlemleri, seyahat planından yakışık bir ya da bir buçuk ay önce tamamlanmalıdır.

Yunanistan Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Yunanistan vize başvuruları, Yunanistan ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlar için başlamıştır.

Yunanistan Vize Reddi Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×