Finlandiya Vize Reddi - Schengenvize.net
Finlandiya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Finlandiya Vize Reddi

Finlandiya Vize Reddi Nedenleri

Finlandiya’ya gidebilmek için gerekli olan vize işlemlerini tamamlayıp başvuru gerçekleştirdikten ortalama 10 gün sonra vize başvurusu sonuçlanmaktadır. Finlandiya vizesi alıp almamak Finlandiya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından karar verilen bir durumdur ve bu yetkiye tabi ki sahipler

Finlandiya Vize Ücreti 2021

Yani Finlandiya Konsolosluğu, vize başvurusunda bulunan kişinin başvurusunu kabul etmeyebilir ve vize reddi verebilir.

Belgelerde eksiklik, istenilen şartları sağlamama, belgelerde hata vs. gibi birçok farklı ret sebebi vardır.

Finlandiya Vize Ret Alma Sebepleri

Finlandiya vize reddi alınabilmesi için birçok farklı neden bulunmaktadır.

  • Seyahat amacının açıkça bildirilmemesi ya da kanıtlanamaması,
  • Belgelerde eksiklik ya da sahtecilik,
  • Pasaport geçerlilik süresinin geçmiş olması,
  • Finlandiya tarafından daha önce sınır dışı kararı alınmış olması ve Finlandiya kamu düzeni bakımından tehlike oluşturması,
  • Vize bitiminde ülkeye dönüşü kanıtlayan belge eksikliği.
Finlandiya Vize Reddi
Finlandiya Vize Reddi

Finlandiya vize reddi alınması demek bir daha Finlandiya ile ilgili adım atamamak anlamına gelmemektedir. Ret almak demek Finlandiya seyahatine engel çıkması demektir. Vize reddine itiraz etme hakkına sahipsiniz ve gerekli olan evrakları tamamlayıp ya da düzenleyip yeniden başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Vize reddi sonucunda vize için yatırdığınız paranız iade edilmez. Yani vize reddi yemek hem zaman hem de maddi kayıp demektir.

Bu nedenle de schengenvize.net ile iletişime geçin ve Finlandiya vize başvurusu için profesyonel destek alarak başvurularda kendinize kolaylıklar sağlayın.

Finlandiya Vize Reddine İtiraz

 Öncelikle vize ret raporunu dikkatli okumalısınız ve buna göre bir gidişat izlemelisiniz. Daha sonra ret hakkınızı kullanabilir ve eksik ya da yanlış belge varsa tamamlayarak Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne ret alan vizenin yeniden değerlendirilebilmesi için talep dilekçesi iletmelisiniz. Profesyonel destek almak ve bir kere daha ret yememek için schengenvize.net ile iletişim kurabilir ya da online randevu imkanı ile vize işlemlerini devredebilirsiniz.

Finlandiya Turistik ve Ticari vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/finlandiya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Schengen Ülkesi Mi?

Finlandiya, Schengen ülkeleri arasında yer alan bir ülkedir. Finlandiya vizesi ile diğer Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirilebilir.

Turkiye Schengen Ülkesi Mi?

Türkiye Schengen ülkeleri içerisinde yer almıyor. Bu nedenle Schengen ülkelerine gerçekleştirilecek seyahatlerde vize alınması zorunludur.

Finlandiya Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Finlandiya çalışma izni için infofinland.fi adresinde bulunan, durumunuza en uygun olan formu seçerek başvuru oluşturmanız gerekiyor.

Finlandiya Vize Reddi Video;

 

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×