Norveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Norveç Vize Reddi Nedenleri

 

     Norveç’e gidebilmek için vize başvurusu yapılmalıdır ve bu başvuruların her biri Norveç Konsolosluğu tarafından değerlendirilerek eğer uygunsanız başvurunuz kabul edilir. Norveç Konsolosluğu ayrıca vize başvurularını ret etme hakkına da sahiptir. Uygun görmediği kişilerin başvurularını reddedebilir ancak bir daha başvuru yapılamayacağı anlamına gelmemektedir.

 Vize reddi birçok farklı sebeple olabilmektedir. Ret bir mektupla size iletilir ve sizin bu mektubu dikkatli okuyarak problemi öğrenip yeniden başvuru yapabilirsiniz. Kısa süreli vize başvurularınız 10 gün içerisinde, uzun süreli olanlar ise iki ay civarında açıklanmaktadır. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek alarak işlemlerini eksiksiz bir şekilde hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vize Reddi Sebepleri

     Norveç konsolosluğu tarafından yapılan başvuruların ve başvuruları yapan kişilerin araştırılması işlemleri, detaylı araştırmalar sonrasında vize başvurularına sonuçlar vermektedir. Bu yapılan değerlendirme sonucunda bazı başvurular ret ile sonuçlanabiliyor. Bunun da birçok farklı sebebi vardır.

  • Norveç vize başvurusu sırasında Konsolosluk kontrol etsin diye vize merkezlerine iletilen evraklarda ya da formlarda eksiklikler veya yanlışlıklar,
  • Seyahat amacının açıkça belirtilmemesi veya yapılma sebebinin kanıtlanamaması,
  • Seyahat süresince geçinilebilecek kadar maddiyata sahip olamamak,
  • Banka hesapları içerisinde yeteri kadar maddiyat olmaması,
  • Norveç vize bitiş tarihi sonrasında ülkeye dönecek olmayı kanıtlayamamak; vize reddi alınmasının sebepleri arasındadır.

Norveç Vize Reddine İtiraz

     Norveç Konsolosluğu tarafından vize reddi alındığı zaman, vize başvuru işlemleri bitmiş olmamaktadır. Vize reddine itiraz edilme hakkı vardır ve bunun için öncelikle vize sonucu yazan mektupta sebebi doğru bir şekilde öğrenebilmektir. Bu belge dikkatle incelenmeli ve 4 hafta içerisinde resmi yazılı belge olarak, eksik belgeleri tamamlayarak vs. problemi çözerek yeniden başvuru yapma hakkınız vardır. İtirazların her biri Norveç Konsolosluk üzerinden gerçekleştirilir ve resmi bir mektup ile yapmalısınız.

  • Vize reddi ile karşılaşıldığında, vize başvuruları sırasında ödenen hiçbir tutar iade edilmeyecektir.

 

Norveç vizesi en kolay şekilde nasıl alınır; >> schengenvize.net/norvec-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×