Malta Vize Reddi

Malta Vize Reddi

    Malta’ya gitmek amacıyla yapılan vize başvurusu Malta Konsolosluğu tarafından değerlendirilir ve eğer uygun görülürse başvurunuz onaylanır. Malta Konsolosluğu ayrıca vize başvurusuna ret verme hakkına da sahiptir. Başvuruda eksiklik vs. gibi birçok sebepten dolayı vize reddi alabilirsiniz ancak bu bir daha vize başvurusu yapamayacağınız anlamı taşımamaktadır. Malta’ya gidebilmek için yapılacak olan kısa süreli vize başvurusu 10 gün içerisinde, uzun süreli vize başvuruları ise 2 ay kadar sonra açıklanmaktadır. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ve vize işlemlerinde profesyonel destek alarak, evrak işlemlerini eksiksiz ve doğru olarak tamamlayabilirsiniz.

Malta Vize Reddi Sebepleri

     Malta Konsolosluğu yapılan başvuruları ve başvuru yapan kişilerin profillerini, özelliklerini ve daha birçok bilgisini inceleyerek detaylı araştırmalar ile vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Bu değerlendirme sonucu bazı zamanlar da ret olabilmektedir. Bunun birçok sebepten kaynaklanan nedeni vardır.

  • Malta vize başvuru sırasında konsolosluğa teslim edilen evraklarda ve evraklardaki formlarda eksiklik,
  • Malta’ya yapılacak olan seyahat amacı açıkça bildirilmemesi veyahut kanıtlanamaması,
  • Seyahat boyunca masrafların karşılanacağı kadar maddiyata sahip olunamaması,
  • Banka hesaplarında istenen kadar maddiyata sahip olunmaması,
  • Malta vize bitişinin sonunda ülkeye dönüleceğini kanıtlayamamak, vize reddi alınmasına sebep olmaktadır.

Malta Vize Reddine İtiraz

     Malta Konsolosluğu tarafından vize reddi verildiği zaman vize başvurunuzla ilgili işlemleriniz bitmiş olmuyor. Vize reddine itiraz etmek hakkına da sahipsiniz. Vize sonuçları mektupla bildiriliyor ve bu mektup içerisinde ret alma sebebi de açıkça yazılmıştır. Bunu dikkatli incelemeli ve hafta içerisinde resmi yazılı bir belge halinde, eksik belgeleri de tamamlayarak vs. vize başvurunuzu tekrarlayabilirsiniz. İtirazlar resmi olduğu için Konsolosluğa direkt olarak yapılmaktadır. 

  • Vize reddi sonucuyla karşılaşıldığı zaman, vize için yatırılan vize ücretleri iade edilmez.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye