İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere Yerleşim Vizesi Hakkında

İngiltere Yerleşim Vizesi bir Britanya (İngiliz) vatandaşı veya Birleşik Krallık’ta (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler) İkamet eden bir kişinin eşinin, bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının veya ebeveynlerinin Birleşik Krallık’a yerleşmelerine izin veren bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere yerleşim vizesi başvurusunda bulunan eşe ilk olarak 2 buçuk yıl vize verilir. 2 buçuk yıl dolmasına en fazla 28 gün kala ikinci bir 2 buçuk yıl vize başvurusunda bulunmak gerekir. Toplamda 5 yıl (60 ay) sorunsuz şekilde tamamlandığında başvuru sahibi eş süresiz oturum iznine başvuru yapabilir. Süresiz oturum izni verildikten 1 yıl sonra da İngiliz vatandaşlığına başvuru yapılabilir.

Başvuru sahibi eş ile birlikte çocuklar da İngiltere yerleşim vizesi başvurusunda bulunabilirler. Başvuru sahibi eşe İngiltere yerleşim vizesi verilmesi durumunda çocuklar da bu haktan yararlanabileceklerdir. Başvuru sahibi eşinin Dil şartını karşılaması yeterli olacaktır. 18 yaşından büyük çocukların iyi bir eğitim seviyesinde olması ve iyi para kazanabileceği bir mesleğinin olması vize alma şansını artıracaktır.

İngiltere yerleşim vizesi için minimum gelir şartı

Birleşik Krallıkta yaşayan kişinin, eşi Birleşik Krallık’a yerleştiğin zaman tüm masraflarını karşılayabilecek gelire sahip olması gerekir. Çocuk sayısına göre bu miktar (gelir şartı) artmaktadır.

Sadece Eşi için Yıllık en az 18,600 £
Eşi + 1 Çocuk Yıllık en az 22,400 £
Eşi + 2 Çocuk Yıllık en az 24,800 £
Eşi + 3 Çocuk Yıllık en az 27,200 £
Eşi + 3’ten fazla Çocuk Yıllık en az 27,200 £

 

İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularınız için bize 0212 227 00 51 veya 0507 505 86 55 no.lu telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları ile ilgili olarak vize memurunun durumunuzu iyi şekilde analiz edebilmesi için Türkçe evraklarınızın İngilizceye yeminli tercüme edilmesi gerekmektedir.

İngiltere Yerleşim Vizesi ile ilgili şartlar

  1. İngiltere yerleşim vizesine başvurmak için eşlerden birinin Birleşik Krallık vatandaşı olması veya Birleşik Krallık’ta (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler) ikamet ediyor olması gerekmektedir.
  2. Birleşik Krallık’taki eşin devlet yardımı (public funds) almaması gerekmektedir.
  3. Eşi Birleşik Krallık’a yerleştiğinde tüm masrafları karşılayabilecek düzenli gelire veya birikime sahip olması gerekir (yıllık brüt 18,600 £ olup çocuk sayısına göre artış göstermektedir.)
  4. Eşlerin reşit olması gerekir (18 yaşına girmiş) İngiltere yerleşim vizesi Başvurusu yapıldığı tarihte 18 yaşını doldurmamış çocuklar karar açıklanana kadar 18 yaşını dolduracak olsalar bile 18 yaşın altında olarak değerlendirilir.
  5. Resmi nikahlı olunması gerekmektedir.
  6.  1. dereceden akraba olmalıdırlar.
  7. Birleşik Krallık’taki eşin Ulusal Sağlık Servisi’ne (NHS) borcu bulunmamalıdır.
  8. Başvuru sahibi eşin başvurudan önceki 2 yıl içerisinde herhangi bir suç  işlememiş olması gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×