İngiltere Vizesi: Kesin Kılavuz 2021 - Schengenvize.net

İngiltere Vizesi: Kesin Kılavuz 2021

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Birleşik Krallık olarak bilinen birliğin en büyüğü ve merkez ülkesi olan İngiltere, Büyük Britanya Adası üzerinde ve Avrupa kıtasının kuzeybatısında yer almaktadır. Birleşik Krallığı oluşturan devletler arasında yer alan Galler, Kuzey İrlanda Cumhuriyeti ve İskoçya’ya nazaran İngiltere nüfus bakımından çok daha kalabalık bir ülke konumundadır.

Başkenti Londra olan İngiltere’nin en önemli turistik şehirleri arasında ise Liverpool, Nottingham, Manchester, Cambridge,  Brighton Hove, Bristol, Oxford ve Leeds yer alır. Birleşik Krallık içerisinde yer alan İngiltere’ye seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının umuma mahsus pasaport olan bordo pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2021?

İngiltere vizesi alırken; başkonsolosluk ya da büyükelçiliklere direkt olarak değil, vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapılır.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Konsolosluğun yoğunluğu ve ek belge taleplerinin olmasıyla birlikte ortalama 21 gün içinde vize sonuçlanır. Ek belgenin olmaması ve yoğun konsolosluk işlemleri olmazsa erken de sonuçlanır.

İngiltere Vizesi En Fazla Kaç Aylık?

İngiltere vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık olarak verilir. Bunun yanında yerleşim vizesi de bulunmaktadır.

İngiltere ülkesinin vize uygulamaları arasında, turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, öğrenci vizesi, transit vize, aile birleşimi vizesi, tıbbi tedaviye yönelik vize, evlilik veya yasal eş tescili vizesi, Tier 4 vizesi, Ankara Anlaşması vizesi, Ekspres vizesi, yerleşim vizesi ve çalışma vizeleri olmak üzere birçok çeşidi bulunmaktadır.  Bunlar içerisinden çalışma vizeleri ve yerleşim vizeleri de kendi içerisinde birçok alt dala ayrılmaktadır.

           İngiltere vizesi ekşi sözlük gibi bilgi amaçlı birçok sosyal platformda çeşitli başlıklar altında işlenmiş bir konudur. Fakat bu bilgiler kimi zaman güncel olmayan tarife ve uygulamaları içerebiliyor olmaktadır. İngiltere vizesi 2020 senesi güncel olarak istenilen belli başlı evraklar ve hali hazırda yürütülmekte olan güncel uygulamalar hakkında bilgi edinmek isteyenler sayfamızdan yararlanabilirler.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için gerekli evraklar tüm vize türlerinin istediği ortak evraklar olarak şu şekilde sıralanabilir;

 • Planlanan seyahatin bitiş süresinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olan ve son iki sayfası boş olan bir pasaport,
 • Eski pasaportlar,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi,
 • Başvuru formu,
 • Vize talep dilekçesi,
 • Konaklanacak yerin rezervasyonlarını ve gidiş dönüş biletlerini gösteren belgeler,
 • Vize ücretinin ödendiğini gösteren belgeler,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Banka hesabı ve maaş bordrolarını içeren finansal belgeler,
 • Ülkeye geri dönüleceğine dair belgeler,
 • Ziyaretler için davetiye,
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi gibi belgeler belli başlı belgeleri oluşturmaktadır.

            İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusuna verilecek yanıt ise, eğer istenilen evrakların tamamı eksiksiz bir şekilde hazırlanıp teslim edilirse İngiltere vizesi ortalama olarak 1 ile 3 hafta arası bir süre içerisinde çıkabilmektedir. İngiltere vizesi için randevu nasıl alınır sorusunun cevabı ise ilk olarak yapmanız gereken işlem visa4uk internet sitesi adresinden online başvuru formunu doldurmaktır.

Ardından gerekli evraklar hazırlandıktan sonra İngiltere Devleti’ne ait diplomatik temsilciliklerden randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere vize randevu değiştirme işlemlerinizi de yine bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

             İngiltere vize ücreti 2020 senesi için 6 aylık vize ücreti 130 Dolar, 2 yıllık vize ücreti 495 Dolar, 5 yıllık vize ücreti 896 Dolar, 10 senelik vize ücreti 1150 Dolar, yerleşim vizesi ücreti ise 1962 Dolar olarak tarifelendirilmektedir. İngiltere vizesi başvurusu yapılmasının ardından İngiltere vize sorgulama işlemlerinizi yine visa4uk web sitesi üzerinden gerçekleştirebilme imkanına sahipsiniz.

Eğer İngiltere vize başvuru işleminiz olumlu yönde sonuçlandı ise İngiltere vizeniz ile başta İngiltere olmak üzere Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda Cumhuriyetine seyahat edebilirsiniz. İngiltere vizesi ile Kuzey İrlanda Cumhuriyetine doğrudan giriş yapamasanız bile İngiltere üzerinden bu ülkeye seyahat etmek amacı ile geçiş izni sağlayabilme imkanına sahipsiniz.

İngiltere Schengen ülkeleri arasında yer almadığı için İngiltere vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat etme şansınız bulunmamaktadır. Eğer ki İngiltere’ye diğer Schengen ülkeleri üzerinden gitmeyi planlıyor iseniz bu ülkelerden Schengen transit geçiş vizesi almanız gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Kesin Kılavuz 2021
İngiltere Vizesi Kesin Kılavuz 2021

İngiltere Vizesi

Köklü bir tarihi olan İngiltere, Avrupa’ nın önemli turistik bölgeleri arasındadır. Birleşik Krallık’ ın en büyük ve merkezi yerleşim bölgesi İngiltere’ ye turizm başta olmak üzere ticari faaliyetler, eğitim, bilimsel ve araştırmaya dayanan ziyaretler nedeniyle yıl içinde çok sayıda yabancı turist giriş çıkışı yapılmaktadır. Bordo, gri ve yeşil pasaport sahipleri, İngiltere vizesi almak zorundadır. Siyah pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek İngiltere ziyaretleri için vizeden muaftır.

Birleşik Krallık ziyaretlerinde İngiltere vizesi alınır. İngiltere vizesi başvuruları önemli detayları olan ve başkonsolosluğun çok titiz hareket ettiği bir süreçtir. İngiltere vize başvurularında özellikle evrakların hazırlanması, başvuru formunun doldurulması ve randevunun alınması süreçlerini planlanan zamana uygun biçimde iyi yönetmek gerekmektedir. Bu süreçler, karmaşık bir özelliğe sahip
olabilmektedir.

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık ülkeleri olan İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ile Galler’ e giriş-çıkış izni verilir. Genel olarak kısa dönemli ve uzun dönemli şeklinde iki gruba ayrılır. Uzun dönemlivizeler, en fazla 6 ay ülkede kalış süresine sahiptir ve 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık için alınabilir. İngiltere vizesi işlemlerinde uzun dönemli vize başvurusu biraz daha zor ve yönetimi profesyonel destek isteyen bir süreçtir.

Özellikle ilk kez başvuru yapacak olanlar için karmaşık ve zor gelebilecek İngiltere vize başvuruları Schengen Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile kolaylaşıyor. Firmamız https://www.schengenvize.net sektörde yılların deneyimine sahiptir. Yıllarca vize başvurularında deneyim kazanan, profesyonel danışmanlarımız tarafından İngiltere vizesi başvurularınız titiz bir rehberlik hizmeti ile gerçekleştirilmektedir. Başvurunuz süresince bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren, durumunuz ve vize başvurusu sebebiniz değerlendirilerek evrak dosyanız titizlikle hazırlanmaktadır.

Başvuru formunuzun doldurulması ve randevu işlemleriniz ile randevu süreciniz tarafımızdan yüksek başarı oranı ile yönetilir. Müşteri memnuniyetini ve üst düzey ilişki ve iletişimi ön planda tutarak, sizlere profesyonel hizmet vermekteyiz. Seyahatlerinizde yalnız vize iş ve işlemleri ile başvuru süreciniz boyunca değil otel rezervasyonunuzdan otel ve konaklama işlemlerinize dek size seyahat sürecinizde gerekecek her tür desteği sunuyoruz.

Birleşik Krallık vize başvuruları son yıllarda zorlaşmıştır. İngiltere, ülkede kaçak kalınmasını önlemek için vize başvuru süreçlerinde oldukça titiz davranmakta, özellikle evrak sunumlarını başvuru sahibinin seyahat planını ve beyanını kanıtlar nitelikte istemektedir. İngiltere vize başvurularında işinizi şansa bırakmamak ve başvuru sürecinizin hatasız yönetilmesi için mutlaka profesyonel destek alın.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere, Schengen üye ülkeleri arasında değildir. Bu sebeple Schengen ile İngiltere’ ye giriş çıkış mümkün olmamaktadır. İngiltere vize başvurularında direkt olarak başkonsolosluk ya da büyükelçilikle şahsen müracaata geçilmemektedir. İngiltere vize başvuru işlemleri İngiltere Başkonsolosluğu’ nun tam yetki verdiği yasal partnerler aracılığı ile gerçekleştirilir. Yasal başvuru merkezleri tarafından randevunuz alınır ve randevu günü belgeleriniz ile birlikte parmak izinizi de alır.

İngiltere vizesi almak için öncelikle gereken tüm belgeler hazırlanarak konsolosluğun resmi başvuru formu doldurulur ve gereken ödeme yapıldıktan sonra randevu alınır. Randevu gününde tam saatinde başvuru merkezine parmak izi bırakılır ve pasaport teslim belgesi mutlaka alınır.

İngiltere vizesi başvurularında online formun doldurularak gereken ödemelerin online biçimde yapılması ve evrak dosyasının randevu gününe kadar güncel biçimde, eksiksiz, istenilen nitelikte hazırlanması önemlidir.

Bu sayfa içerisinde İngiltere  vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

İngiltere vize başvuruları, seyahat tarihiniz itibariyle 1 yıl önceden başlatılabilen bir süreçtir. Ancak belgelerin güncelliği, hazırlanması, randevu süreci gibi tüm süreç göz önünde tutulduğunda vize başvuru tarihinin seyahat tarihinden 3 ay önce başlatılması daha uygun olmaktadır.

İngiltere vize başvuruları, başkonsolosluğun tam yetki verdiği başvuru merkezleri aracılığı ile yapılır. Bu kurumlar yalnızca aracıdır ve başvurunun değerlendirilerek sonuca bağlanmasından sorumlu resmi kurum, İngiltere Başkonsolosluğu’ dur. İngiltere vize başvuruları evraklar hazırlandıktan sonra online başvurunun doldurulması ve randevu alınması, randevuya katılarak gereken biyometrik işlemlerin tamamlanması sürecini kapsar. Süreç sonunda vize başvuru sonuçları ancak pasaport alındıktan sonra öğrenilebilir.

İngiltere Vize Randevu

İngiltere vizesi başvurularında son ve önemli aşama, randevudur Randevu, onine formun doldurulmasının ardından sistem üzerinden alınır. İngiltere vizesi için randevu, başkonsolosluktan direkt alınmaz. Randevuyu veren acente, başkonsolosluk tarafından tanınan ve yetkilendirilmiş resmi partnerdir. Başvuru işlemi randevu alınmak suretiyle bu partner aracılığı ile gerçekleştirilir.

İngiltere vizesi başvurularında randevuya eksiksiz bir şekilde hazırlanmış evrak dosyanızla gitmeniz gerekir. Evrak dosyanızda başkonsolosluk için şüpheli bulunacak en küçük hata size zaman kaybettirecektir. O sebeple, online form doldurma, evrak dosyanızın titiz biçimde hazırlanması ve randevuya gitme aşamalarında uzman danışmanlarımızın desteği ile hareket edin, başarı şansınızı arttırın.

İngiltere Vize Sorgulama

Başvurularınızı firmamız aracılığıyla yaptığınız taktirde başvuru işlemlerinizin sonuçlarını takip ediyoruz. İngiltere vizesi başvuru işlemlerinizin sonuçları, başvurularınız sırasında bıraktığınız mail adresinize gönderilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken, mailler ‘vizeniz sonuçlandı ve pasaportunuz gönderildi’, ‘pasaportunuz 1 ile 3 gün içinde başvuru merkezinde olacaktır’ şeklinde gönderilir.

Maillerde başvuru işleminizin nasıl sonuçlandığı ile ilgili hiçbir bilgi verilmemektedir.İngiltere vizesi başvuru sonuçlarınızı ancak başvuru merkezinden pasaportunuzu aldığınız zaman görebilirsiniz. Bu konuda başkonsolosluğu ya da başvuru merkezini arayarak bilgi almanız mümkün değildir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvurularının kaç günce sonuçlanacağı başvuru yoğunluğuna bağlıdır. Ortalama olarak İngiltere başvurularının sonuçlanma zamanı 21 gündür. Yoğunluğun az olduğu dönemlerde 3 haftadan önce de başvurular neticelenebilmektedir.

İngiltere Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı İngiltere vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden İngiltere vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere Vizesi için gereken evraklar, başvuru sahibinin ülkeyi ziyaret amacına dolayısıyla da vize türüne göre önemli değişiklikler gösterir. Bununla birlikte İngiltere vizesi standart başvuru evrakları şunlardır:

 • Pasaport: İngiltere vize başvuruları için kullanacağınız pasaportun seyahat bitiş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerliliği bulunmalı ve en az son iki sayfası boş olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği: 18 yalından büyükler için e-devlet üzerinden barkodlu olarak çıkartılmış nüfus kayıt örneği, 18 yaşından küçükler için nüfus müdürlüğünden alınabilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi: Onaylı ve güncel kimlik fotokopisi İngiltere vizesi için başvuru dosyanızda olmalıdır.
 • İkametgah: İngiltere vizesi başvuru evrakları arasında bulunan ikametgah barkodlu olarak e-devlet üzerinden alınmalıdır.
 • Başvuru formu: İngiltere vize başvuru formu online sistem üzerinden doldurulan ve kimlik bilgileriniz ile seyahatinize dair her tür bilgiyi verdiğiniz resmi bir belgedir.
 • Ulaşım bilgileri: İngiltere başkonsolosluğu başvuru sahibinin seyahatini nasıl yapacağını görmek ister. Bu sebeple eğer seyahat özel araç ile yapılacaksa özel araç bilgisi, uçakla ulaşım sağlanacaksa uçak rezervasyonu başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Konaklama bilgileri: İngiltere başkonsolosluğuna bildirdiğiniz seyahat amacınızın beyanınıza uygun olduğunu belgelerle kanıtlamanız gerekir. Bu nedenle İngiltere vizesi başvuru evrakları arasında aile ve arkadaş vizesi için davetiye mektubu, turizm ya da ticari vize için otel rezervasyonu, tedavi ve tıbbi yardım için tedavi olunacak hastaneden gelecek olan davet mektubu da yer almaktadır.
 • Banka dökümü: İngiltere başkonsolosluğu ülkede bulunduğunuz süre zarfında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizi görmek ister. Son altı aylık banka dökümünüz, finansal durumunuzu gösterir evraklar, vize başvuru dosyanız içinde mutlaka yer almalıdır. Finansal bilgilere ilişkin belgeler, çalışıp çalışmama ya da emeklilik durumunuza göre değişiklik gösterir. Ayrıca sigortalı çalışanlar içinde finansal belgelerde bazı farklılıklar vardır.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar & Sorular

 • İngiltere Vizesi için Gerekli Belgeler  
 • İngiltere Vizesi Turistik
 • İngiltere Vizesi Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti
 • İngiltere Vizesi Ticari Vize ve Fuar
 • İngiltere Vizesi Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi
 • İngiltere Vizesi Eğitim ve Öğrenci Vizesi
 • İngiltere Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize
 • İngiltere Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular
 • İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?
 • İngiltere Vize Fiyatları, İngiltere Vize Ücreti
 • İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
 • İngiltere Vizesi En Kolay Alınır?
 • Uzun Süreli ve Çok Girişli 5 Yıllık İngiltere Vizesi Almanın Yolları
 • İngiltere Vizesini Kimler Alabilir?
 • İngiltere Vize Talep Dilekçesi ve Sponsorluk Dilekçesi Nasıl Yazılır?
 • İngiltere Şahsi, Ticari, Eğitim ve Etkinlik için Davetiye Mektubu Detayları
 • İngiltere Vize Reddi ve Redde İtiraz
 • İngiltere Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği

İngiltere Vize İşlemleri & Vize Türleri

İngiltere Vize İşlemleri

Birleşik Krallık ziyareti için alınması gereken İngiltere vizesi başvuru işlemleri, planlanan seyahat tarihi göz önünde tutularak iyi planlanmalıdır. Başvuru sürecinde zaman yönetimi önemlidir. İngiltere vizesi başvuru işlemlerinin genel olarak adımları şu şekildedir:

 • Gerekli evrakların hazırlanması
 • Başkonsolosluğun resmi sitesi üzerinden online başvuru formunun doldurularak randevu alınması
 • Başvuru belgelerinin konsolosluğun sistemine taratılarak yükletilmesi
 • Başkonsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezine randevuya gidilmesi
 • Randevu işlemlerinde parmak izi verilmesi
 • Randevu merkezinden pasaport teslim belgesinin alınması
 • Başvuru sürecinin sonuçlarının takibi
 • Randevu merkezinden pasaportun alınması

İngiltere vizesi başvurularında online sistem üzerinden yapılması gerekenler çok önemlidir. Online başvuru formunun doldurulmasına ek olarak tüm gereken belgeler, konsolosluğun sistemine taratılarak yükletilmelidir. İngiltere vizesi randevusu sonrası, başvuru merkezinden pasaportunuzu alabilmeniz için bir teslim evrağı verilir. Bu evrağı özenle saklamanız gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri evrakların hazırlanmasından randevuya gidilmesine dek, incelikleri olan ve titiz biçimde, başkonsolosluğun kuralları dahilinde yönetilmesi gereken bir süreçtir. Bu sebeple vize işlemlerinizi firmamızın profesyonel danışmanlık hizmetleri ile şansa bırakmadan gerçekleştirin.

İngiltere Vize Türleri

İngiltere vize türleri, ülkeye gidiş sebebine göre değişiklik gösterir. İngiltere vize türleri belli başlı dört kategori için şu şekildedir:

 • İngiltere turist vizesi: İngiltere’ ye gezme ve eğlence amaçlı, turistik faaliyet için gidecek kişilerin İngiltere vize başvurularını genel ziyaretçi vizesine olarak yapmaları gerekir.
 • İngiltere Ticari Vizesi: İngiltere’de ticari faaliyetler için ülkede en fazla 6 ay kalmak üzere uzun dönemli İngiltere İş Ziyaretçi Vizesi alınabilmektedir.
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi: İngiltere’ de yakın aile ve akrabalarını ziyaret etmek isteyenler aile ziyaretçi vizesi başvurusu yapmalıdır. Bu vize kısa dönemli bir vize olmakla birlikte ailesini sık ve uzun süreli ziyaret etme gerekçesini belgelendirenler, en fazla 6 ay içinde ülkeden ayrılmak koşuluyla uzun dönemli İngiltere aile ziyaretçi vizesi için başvuruda bulunabilirler.
 • İngiltere Öğrenci Vizesi: İngiltere öğrenci vizesi, dil eğitimi için 6 ay ile 11 ay arasında ülkede konaklama imkanı veren Student Visitor Vize bulunmaktadır. İngiltere’ de uzun dönemli lisans eğitimi gibi eğitim alacak öğrenciler için orta düzeyde İngilizce dil bilme koşulu bulunmaktadır ve bu öğrenciler, Tier 4 General Student Visa alabilirler.

Bu kategorilere ek olarak yatırımcı ve girişimcilerin İngiltere’ de çalışmalarına olanak tanıyacak Tier1, Tier, farklı eğitim kurumlarında öürenci olarak İngiltere’ de bulunmak isteyenler için Tier3 ve staj imkanı sağlayan Tier4 vizeleri bulunmaktadır. Bu vize türleri başvuru sahibinin eğitim durumuna göre kendi içinde de farklı kategorilere ayrılır.

Bizimle İletişime Geçin

İngiltere Vize Ücreti Tablosu

İngiltere vize ücretleri, vize döneminin kaç gün olacağına göre değişiklik gösterir. Altı aylık İngiltere vize ücreti 2020 için 130 Amerikan doları, iki yıllık İngiltere vizesi ücreti 495 Amerikan doları, beş yıllık İngiltere vizesi ücreti 896 Amerikan doları, on yıllık İngiltere vizesi başvurusu 1124 Amerikan dolarıdır.

İngiltere’ de altı aylık dil okulu için vize alacak olanların ödemesi gereken başvuru ücreti 133 Amerikan doları iken 11 ay için kısa süreli dil okulu vizesi almak isteyenler 254 Amerikan doları ödemelidir.

Vize Tipi Vize Harç Bedeli Randevu Ücreti schengenvize.net Vize Hizmet Bedeli Toplam
6 Aylık Ziyaretçi Vizesi 124 $ 55 £ 80 $ 280 $
2 Senelik Ziyaretçi Vizesi 470 $ 55 £ 80 $ 620 $
5 Senelik Ziyaretçi Vizesi 853 $ 55 £ 80 $ 1010 $
10 Senelik Ziyaretçi Vizesi 1070 $ 55 £ 80 $ 1230 $
6 Aylık Eğitim Vizesi (Dil okulu vb.) 126 $ 55 £ 80 $ 280 $
11 Aylık Eğitim Vizesi (Dil okulu vb.) 242 $ 55 £ 80 $ 400 $
11 Aylık Sağlık Vizesi 247 $ 55 £ 80 $ 410 $
12 Aya Kadar Akademik Vize 247 $ 55 £ 80 $ 410 $
Ek Hizmet Ücret
Evrak Tarama Ücreti (Zorunlu)(Bizimle çalışmanız halinde bunu ödemeniz gerekmez, bu ücret hizmet bedelimizin içindedir) 210 TL
Randevusuz Başvuru 530 TL
Erken Saat Başvurusu (07:30 – 10:00) 590 TL
Pasaport İadeli işlem 400 TL
24 Saatte Başvuru Sonuçlandırma 596 £
5 İş Gününde Başvuru Sonuçlandırma 220 £

İngiltere Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretlendirme Tablosu – Avrupa/Schengen Ülkeleri için

Gün Sayısı Ücretlendirme (0-80 Yaş) Ücretlendirme (81-90 Yaş)
1 – 16 Gün 10,00 € 20,00 €
1 Ay 20,00 € 40,00 €
3 Ay 30,00 € 60,00 €
6 Ay 40,00 € 80,00 €
1 Yıl 50,00 € 100,00 €

Not: Seyahat sağlık sigortası kayak amacıyla yapıldığında %25 ek prim uygulanır.

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı

vize-formu-nasil-doldurulur

İngiltere Vizesi Başvuru Formu – Türkçe – Yeni

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vizesi başvurularında en önemli detaylardan biri de vize başvuru formudur. İngiltere vizesi başvuru formu, online sistem üzerinden doldurulan ve kişisel bilgilerinizle birlikte seyahat planınızı da içeren bir formdur. Başvuru formu, özenle ve titiz biçimde, yabancı dil bilen bir kişinin rehberliğinde, yalnızca doğru beyanla doldurulmalıdır. Başvuru formunda istenildiği taktirde belge ile kanıtlanamayacak hiçbir bilgi sunulmamalıdır. Ayrıca başvuru formuna verilen bilgilerin başkonsolsoslukta titiz biçimde asıl belgelerle birlikte kontrol edileceği unutulmamalıdır. Başvuru formu, belgelerinizin aslına uygun doldurulmalıdır.

İngiltere vizesi başvuru formu, online bir formdur. Formda seyahat planınızın detaylarını da girmeniz gerekeceğinden formun seyahate yönelik tüm planlamalarınızı yaptıktan sonra doldurulması en uygunudur.

İngiltere Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

 

İngiltere Meslek Gruplarına Göre Hazırlanması Gereken Evrak Listesi

İşverenler için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay daha geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Şayet tur programı satın alınmışsa, tur satın aldığınız şirketten temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki konaklama hizmetini ve ulaşım hizmetini satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alma önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı; Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar bilgileri olmalı, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalıdır. (e-devletten aracılığı ile barkotlu alınır)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Firmanın son 3 aylık bakiyesi bulunan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka yetkili memurunun imza sirküleri alınmalı)
 • Vize başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel vadesiz banka hesabının hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatin masraflarını karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (ıslak imzalı, kaşeli ve banka yetkilisinin imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sigortalı Çalışanlar için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer bir tur programı satın alındıysa, tur satın alınan firmadan temin edilmiş vize kiti kaşeli ve imzalı olarak alınmalıdır.
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklama ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan bilet satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı Belgesi; Tam tekmil vukuatlı nüfus kaydı örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünmeli, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkotlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Avukat, Doktor ve Eczacılar için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Seyahat bitiminden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport aslı ve fotokopileri(varsa eski pasaportlar da verilmelidir.)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın ile İngiltere’ye gidilecekse, tur satın aldığınız firmadan alınmış vize kiti kaşeli ve imzalı olarak sunulmalıdır.
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklama yerlerinizi ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvuru işlemleri sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı; Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt belgesi; anne, baba, mevcutsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten üzerinden barkotlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Kamu Çalışanları için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen İngiltere vizesinin bitiş tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport aslı ve fotokopileri, varsa eski pasaportlar ve fotokopileri
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı ile Birleşik Krallık gezisi yapılacaksa, tur satın alınan firmadan temin edilmiş vize kiti kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklama yerlerinizi ve ulaşımın seçeneklerinizi satın aldıysanız biletleriniz veya rezervasyonlarınız (Vize başvurusu işlemleri sonuçlanmadan satın alma önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı hazırlamalıdır; Vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar hakkında bilgiler görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalıdır, e-devletten barkotlu alınır.
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

Emekliler için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilmiş vizenin sona eriş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport aslı ve varsa eski pasaportlar
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • İngiltere gezisi için tur programı satın alındıysa, İngiltere turu satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti bulunmalıdır, vize kiti imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Birleşik Krallıktaki konaklama yerlerinde rezervasyon yaptıysanız, ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvuru nihayetlenmeden satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı verilmelidir; Tam tekmil vukuatlı nüfus kaydı örneği; anne, baba, kardeşler varsa eş ve çocuklar görünmeli, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkotlu biçimde)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yatırıldığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri özeti (imzalı ve kaşeli, banka imza sirküleri alınmalıdır. Maaş PTT’ye yatırılıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalarla çalışılıyorsa o bankalardan alınmış, içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri özeti (imzalı kaşeli olmalı, banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Çiftçiler için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin son tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport aslı-fotokopisi, varsa eski pasaportlar da eklenmelidir.
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alımı yapıldıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti, imza ve kaşe ile verilmelidir.
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklama ve ulaşımınızı satın aldıysanız rezerve biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlandırmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı düzenlenmelidir; Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, kardeşler ve varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olacak, e-devletten barkotlu ve e-imzalı.
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sanatçılar için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Başvuru yapılan vizenin bitiş süresinden sonra en az 3 ay geçerli pasaportun aslı ve mevcutsa eski pasaportlar ve fotokopileri
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı vize başvuru sahibi tarafından satın alınmış ise, tur satın alınan firmadan temin edilmiş vize kiti imza ve kaşe ile vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki otel ve ulaşımınızı rezerve ettiyseniz biletleriniz (Vize başvurusu işlemlerini sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı; Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği düzenlenmelidir; anne, baba, varsa eş ve çocuklar bilgileri içermeli, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten ve barkotlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Freelance Çalışanlar için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen Birleşik Krallık vizesinin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport aslı, eski pasaportlar ve vizelerin fotokopileri
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı İngiltere için satın alındıysa, tur satın aldığınız tur şirketinden temin edilmiş vize kiti imzalı, kaşeli olarak alınmalı ve vize dosyasında bulunmalıdır.
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklama tesislerindeki yerinizi ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz verilmelidir. Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alma işlemi önermiyoruz.
 • Aile Toplum Kağıdı; Belge olarak tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği verilmelidir; anne, baba, varsa kardeşler, eş ve çocukların bilgileri gözükmeli, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olarak e-devletten barkotlu alınmalıdır.
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Öğrenciler için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklama yerleri ve ulaşımı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu kesinleşmeden satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibi 18 yaş altındaysa ve tek başına, ebeveynlerinden biri ile veya sadece yasal vasisiyle seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı muvafakatname alınmalıdır (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise veya velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı rezervasyon ile satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusunu sonuçlandırmadan satın alım önermiyoruz)
 • Mevcutsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketler özeti (imzalı, kaşeli, noter onaylı banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri özeti (maaşın yattığı bankadan alınmalıdır, imzalı kaşeli olmalıdır.)(banka imza sirküleri onaylı alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirketin vergi levhası, ticari oda kaydı/oda faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, ticari oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)

Sponsor İş Yeri Sahibi ise;

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel vadesiz banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalarda onaylı, imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri noter onaylı alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan şahsın şirketine ait vergi levhası, ticari oda kaydı/oda faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri (Bütün evraklar güncel olmalı, ticaret oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalıdır.)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor belge listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat veya eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da resmi kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları veya sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan belge listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kimsenin son 3 aylık bakiyesi olan yeni banka hareketleri dökümü verilmelidir. Şirkete ve şahsa ait bankalardan alınmalı, imzalı ve  kaşeli olmalıdır, banka imza sirküleri sunulmalıdır.)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin firmasının vergi levhası, bağlı olunan ticari odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, mevcutsa sicil gazetesi, onaylı imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Verilen evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalıdır.)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli aylığının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait vadesi banka hesabının hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli olmalıdır, banka imza sirküleri verilmelidir. Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı, kaşeli hesap özeti PTT’den alınmalıdır.)
 • Emekli maaşının yattığı banka dışında bankalar kullanılıyorsa o banka yetkilisinden alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ilişkin banka hesap hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli, yetkili memur banka imza sirküleri alınmalıdır.)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kimsenin son 3 aylık bakiyesi olan güncel vadesi banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka onaylı alınmalıdır)(imzalı ve kaşeli)(banka imza sirküleri ile birlikte alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelancer Çalışan ise;
 • Freelancer çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kimsenin freelancer çalışma ile gelir sağladığını kanıtlayan son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı-kaşeli, onaylı banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan şahsın sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi mevcut banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka yetkilisinin onaylı imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan şahsın son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri özeti (ıslak imzalı-kaşeli, noter onaylı banka imza sirküleri alınmalıdır.)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

Çocuklar (0-6 Yaş) için Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan şahsın son 3 aylık bakiyesi mevcut olan güncel banka hareketleri özeti (maaşın yattığı bankadan imza ve kaşe ile alınmalıdır)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Vize başvuru sahibine sponsor olmayı kabul eden kimsenin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri özeti verilmelidir. Firmaya ve şahsa ait bankalardan alınan imzalı kaşeli belge olmalıdır, banka imza sirküleri verilmelidir.
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

İngiltere Vizesi: Kesin Kılavuz 2021 Video;

İlginizi Çekebilir;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye