İngiltere Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

İngiltere Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

İngiltere Vize Merkezi, Şanlıurfa

İngiltere Vize Merkezi, Şanlıurfa ili sınırları içerisinde İngiltere vize başvurusunda bulunmak isteyen kişileri doğru yönlendirerek, sürecin eksiksiz ve en sağlıklı gerçekleşmesi adına gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak ile yükümlü olan aracı bir kurum niteliği taşımaktadır.

Tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra, sadece Şanlıurfa ili sınırları içerisinde ikamet eden değil, Şanlıurfa ili çevresinde de ikamet eden ve İngiltere ülkesi için vize müracaatında bulunmak isteyen kişiler için gerekli tüm desteği ve hizmeti profesyonel bir kadro ile sağlamaktadır.

İngiltere Vize Merkezi Şanlıurfa Çalışma Saatleri

İngiltere Vize Merkezi Şanlıurfa ofisinin çalışma saatleri ise şu şekildedir;

Hafta içleri 08.00 ila 18.00 arasında, hafta sonu ise sadece cumartesi günleri 10.00 ila 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce, başvuruda bulunacak olan kişilerin çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olmasında fayda vardır.

İngiltere Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? – Şanlıurfa

İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar içerisinde en önemli olan evrak, başvuruda bulunacak olan kişinin mevcut pasaportudur. Başvuru sahibinin mevcut pasaportunun 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra pasaportun da deforme ve yırtık olmaması mecburidir. Deforme ve yıpranmış pasaportlar ile yapılacak olan işlemler ne yazık ki merkez tarafından kabul edilmemektedir.

Bunun yanı sıra, başvuruda bulunacak olan kişinin pasaportunun da içerisinde en az 2 adet sayfanın vize işlenmesi açısından boş bulundurulması gerekmektedir. Diğer önemli evrakların içerisinde yer alan belge ise başvuru formudur.

Başvuruda bulunacak vatandaş, form içerisinde beyan edecek olduğu bilgileri eksiksiz ve tutarlı bir şekilde belirtmesi gerekmektedir. Bu form, konsolosluğun başvuruda bulunan kişiyi daha detaylı bir şekilde tanıyabilmesi amacı ile mecburi tutulmuştur.

Diğer evraklar ise seyahat sağlık sigortası, maaş bordrosu, öğrenci belgesi, randevu bilgilerinin çıktısı, rezervasyon bilgilerinin çıktısı, davetiye ve en sonunda da 2 adet biyometrik fotoğrafın gerekli evraklar içerisinde mevcut olması gerekmektedir.

Başvuruda beyan edilecek olan evrakların içerisinde, tutarsız ve gerçeği yansıtmayan bilgiler ibraz edilir ise, kişi hakkında cezai yaptırımların da uygulanması söz konusudur.

 

 

İngiltere Vize Merkezi Şanlıurfa

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İngiltere vizesi için Şanlıurfa veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İngiltere vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye