İngiltere Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

İngiltere Vize Başvurusu Şanlıurfa Vize Merkezleri

Şanlıurfa’da İngiltere Vizesi Merkezi

Şanlıurfa’da bulunan ofisimizde, İngiltere’ye gitmek isteyen müşterilerimizin; vize başvuru işlemlerini ve süreçlerini Şanlıurfa’dan yapması için hizmet vermekteyiz.

Hollanda Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Vize Başvuru Süreci Nasıl İşlemektedir?

Şanlıurfa İngiltere Vizesi Merkezi’nde, vize başvurusu yaparken ilk adım olarak; online başvuru formunu doldurmanız gerekir (başvuru formunda sizinle ilgili detaylı bilgiler istenmektedir). İkinci adım ise; Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezimizden randevu almanız gerekir.

Diğer adımımız ise vize ücretinin ödenmesidir (vize ücreti seyahat edeceğiniz süreye göre aylık ve yıllık olarak değişmektedir). Dördüncü adım ise; gereken evrakları toplamaktır (evraklarınızın eksiksiz ve doğru olmasına özen göstermelisiniz).

Beşinci adımımızda da randevu günü bizzat kendinizin İngiltere vize merkezimize gelmeniz gerekmektedir (evrak teslimi, parmak izi gibi işlemlerin yapılması için). Son adımımızda ise vize başvurunuz sonuçlanır. Vize başvurunuz olumlu sonuçlanırsa bizzat kendiniz merkezimize gelerek vizenizi teslim alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Öncelikle, Şanlıurfa İngiltere Vizesi Merkezimizden vize almak için gerekli evraklar vardır. Bu evraklar aşağıdaki gibidir.

İngiltere Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi
İngiltere Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

1- Online başvuru formunun çıktısı

2- Randevu bildiriminizin çıktısı

3- Vize ücreti ödemesinin dekontu

4- Pasaport

5- Diğer destekleyici belgeler

6- Uçak bileti ve otel rezervasyonu

7- Davetiye

8- İş ve öğrenim durumunuza göre eklemeniz gereken dokümanlar

İngiltere Vizesi İçin Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere vizesi almak için öncelikle hazırladığınız evrakların eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde olmasına özen göstermelisiniz. Gidiş- dönüş tarihlerinizin net olması gerekmektedir. Başvuru süresini uzun tutmanız, oluşabilecek aksilikler için daha sağlıklı olacaktır.

Hangi amaçla seyahat edeceğinizi önceden belirleyip, evraklarınızı ona göre ayarlamanız gerekir. Vize başvurunuz olumsuz da sonuçlanabilir, bunu göz önünde bulundurmanız önemli olacaktır. Şanlıurfa İngiltere Vizesi Merkezimiz, gerektiği durumlarda sizi arayabilmekte ya da sizi mülakata çağırabilmektedir.

İngiltere Vize Çeşitleri Nelerdir?

Şanlıurfa’da İngiltere Vizesi Başvurusu yapmak istiyorsanız; önce İngiltere’ye hangi amaçla gitmek istediğini belirlemeniz ve buna göre vize almanız gerekir. Dört adet İngiltere vizesi çeşitleri vardır. Bunlar: İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi ve İngiltere Yerleşim Vizesi’dir.

Ingiltere Vizesini Kim Veriyor?

İngiltere vizesini Ankara İngiltere Büyükelçiliği ve İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu aracılığı ile alabilirsiniz.

Ingiltere İçin Hangi Pasaport?

İngiltere için hususi, diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip kişilerin 90 günden kısa olan seyahatleri için vize almasına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişiler ise mutlaka vize almalıdır.

Ingiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

İngiltere vizesinin değerlendirme süreci ortalama 21 gün ila 30 gün arasında değişiklik gösterir.

İngiltere Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi Video;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×