İngiltere Vizesi İzmir Vize Merkezi - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vizesi İzmir Vize Merkezi

İngiltere Vize Başvurusu İzmir Vize Merkezleri

İzmir’de İngiltere Vizesi Merkezi

İzmir’de bulunan İngiltere vizesi merkezimiz, size daha rahat ve sağlıklı bir vize alma süreci sağlamak için hizmet vermekteyiz.

İngiltere Vizesi Adana Vize Merkezi

Vize Nedir?

Vize; yurt dışına seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahat etmek istediği ülke tarafından aldığı izin belgesine denir. Vize almak için kendi ülkenizde bulunan, gideceğiniz ülkenin vize merkezine gidip başvuru yapabilirsiniz.

Seyahat amacına göre vize çeşitleri vardır. Vize çeşitleri şunlardır: İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi ve İngiltere yerleşim vizesidir.

İngiltere Vizesi Almak İçin Hangi Evraklar Gerekir?

İzmir İngiltere Vizesi Merkezimize gelmeden önce hazırlamanız gerek bazı evraklar vardır. Bu evrakları eksiksiz ve doğru hazırlamanız vize almanızı kolaylaştırmaktadır. Vize için gereken evraklar seyahat amacınıza göre değişebilmektedir. Bu evraklar şunlardır:

İngiltere Vizesi İzmir Vize Merkezi
İngiltere Vizesi İzmir Vize Merkezi

1- Merkezimize yapmış olduğunuz online başvuru formunun çıktısı

2- Vize ücretini ödediğinize dair dekont

3- Randevu bildiriminizin çıktısı

4- Pasaport

5- Uçak bileti ve kalacağınız otelin rezervasyonu

6- Biyometrik fotoğraf

7- Davetiye

8- Diğer gereken evraklar (ikametgâh belgesi vb.)

Vize Alma Sürecimiz Nasıl Gerçekleşir?

İzmir İngiltere Vize Merkezi’miz size vize almanız konusunda kolaylık sağlamaktadır. İlk olarak online başvuru formumuzu doldurmanız gerekir. Formu doldurduktan sonra İzmir’deki merkezimizden randevu almanız gerekir.

Daha sonra ise vize ücretini, seyahat edeceğiniz gün sayısına göre aylık ve yıllık olarak ödemeniz gerekmektedir. Sonra yukarıda belirttiğimiz evrakları hazırlamanız gerekir.

Daha sonra ise hazırladığınız tüm evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde randevu gününüzde merkezimize getirmeniz gerekir (bizzat kendinizin gelmesi gerekir). Son aşamada vize sonucunuza göre; İzmir İngiltere Vize Merkezi’mize gelerek vizenizi alabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Vize Alınamaz?

Bir ülkeye kimin gireceği o ülkenin egemenlik yetkilerindendir. En çok sorulan sorulardan birisi de “kimler vize alamaz?” sorusudur. Kimlere vize verilip verilemeyeceğine o ülke karar vermektedir. Her devletin ülkesine girmesini istemediği yasaklı yabancılar listeleri vardır. Ayrıca devletler, bu listede olmayan fakat ülkesine ekonomik olarak yük olacağını düşündüğü, kamu düzenini ve kamu sağlığını bozabileceğini düşündüğü kişilere de vize vermeme hakkına sahiptir.

İngiltere Vize Merkezi, İzmir

İngiltere Vize Merkezi, İzmir ili sınırları içerisinde oturan ve İngiltere ülkesinin seyahat etme amacı ile başvuruda bulunan T.C. vatandaşlarına gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen aracı kurumlardır.

Başvuruda bulunacak olan kişi için gereken güncel evrak listesinden, başvuruya kadar her konuda gerekli tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sadece İzmir ili içerisinde ikamet eden T.C. vatandaşları değil, yabancı uyruklu vatandaşlardan İzmir çevre illerinden ikamet eden vatandaşlara kadar gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile hizmet vermektedir.

İngiltere Vize Merkezi İzmir Çalışma Saatleri

İngiltere vize başvurusunda bulunmak isteyen ve aynı zamanda İzmir ve çevresinde ikamet eden başvuru sahipleri, hafta içi 08.00 ile 18.00 saatleri içerisinde İngiltere ülkesini seyahat etmek amacı ile vize başvurusunda bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra hafta sonu ise sadece cumartesi günü 10.00 ila 14.00 zaman dilimi kapsamı içerisinde hizmet veren başvuru merkezine giderek müracaat işlemlerinde bulunabilmektedirler.

İzmir’den İngiltere Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere vizesi başvuruları, İzmir sınırı içerisinde aracılık görevi amacı ile yetkilendirilen vize başvuru merkezlerinden ya da bunun beraberinde vize başvuru firmalarından alınabilmektedir. İlk adımda başvuruda bulunacak olan kişinin merkezi arayarak vize için seyahat nedenine göre evrak talebinde bulunması gerekmektedir. Vize başvuru merkezinin kişiye gönderecek olduğu evraklar, evrak listesi içerisinde tüm güncel bilgileri ile yer almaktadır.

Ancak İngiltere ülkesinin seyahat etmek isteyen vatandaşların vize başvurularını yapabilmesi adına, ilk önce kendisi için en uygun zaman dilimi içerisine randevu talebinde bulunmaları gerekmektedir. Randevu alınmadan İngiltere ülkesi için vize başvurusunda bulunulmamaktadır. Bu nedenler doğrultusunda, başvuruda bulunacak olan kişi seyahat tarihine en az 1 ay kala vize merkezine müracaatta bulunarak gerekli tüm işlemleri başlatması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Adına İzmir Başvuru Evrak Bilgileri

İngiltere ülkesi, Schengen kapsamı içerisinde yer almamaktadır. Bunun yanı sıra T.C. Diplomatik bir pasaporta sahip olan vatandaşların dışında, her türe ait pasaporta sahip olan kişiler İngiltere ülkesi sınırları içerisini seyahat etmek amacı ile vize işlemlerine tabi tutulmaktadır.

Ingiltere Vizesi Kaç TL 2021?

İngiltere vizesi en düşük miktarda 130 Dolar ve hizmet bedeli olacak şekilde belirlenmiştir.

Ingiltere Vizesi Alınıyor Mu?

Bordo yani umuma mahsus pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın tüm seyahatleri için vize alması gerekir. Ayrıca 90 günden uzun seyahat gerçekleştirmeyi düşünen kişiler pasaport türüne bakılmaksızın vizeye tabiidir.

2 Yıllık İngiltere Vizesi Ne Kadar?

2 yıllık İngiltere vizesi fiyatı 429 USD’dir.

İngiltere Vizesi İzmir Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×