İngiltere Vizesi Ankara Vize Merkezi

İngiltere Vizesi Ankara Vize Merkezi

İngiltere Vize Merkezi, Ankara

İngiltere Vize Merkezi, Ankara sınırları içerisinde ikamet eden kişilere vize başvurusu için gerekli tüm hizmeti ve desteği saplamak amacı ile faaliyet gösteren aracı kurumlardır. Bunun yanı sıra sadece Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden değil, Ankara ili ve çevresinde de ikamet eden ve İngiltere ülkesi sınırları içerisine seyahat etmek isteyen vatandaşlar da Ankara şubesinden müracaatta bulunabilmektedir.

İngiltere Vizesi Ankara

İngiltere için yapılacak olan vize başvuruları vize merkezi aracılığı sayesinde, basit ve oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Vize başvurusu işlemlerinden önce kişiye verilecek olan bilgiler okunmalı ya da telefon ile irtibat haline geçerek hizmet alınması, gerekli tüm işlemleri bir adım ileriye taşımak adına oldukça önem arz etmektedir.

Verilen tüm bu talep edilen bilgilerin ışığında, hazırlıklı olunmasının akabinde yapılacak olan İngiltere vize başvurusu daha hızlı bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşecektir. Ancak, vize merkezinin bu konu içerisindeki tecrübesi ve bilgisi dahilince başvuruda bulunacak olan kişiye yapacak yönlendirmeler sayesinde, olası bir vize başvurusunun ret kararının önüne geçmektedir.

Ankara İlinden İngiltere Vize Başvurusu Adımları

 

  • Çağır merkezi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  • Ardından, başvuruda bulunacak olan kişiye vize başvuru merkezi tarafından bir bilgilendirme evrak listesi gönderilecektir. Başvuruda bulunacak olan kişi ise evrakları dikkatli bir şekilde inceleyerek hazırlama aşamasına geçmesi gerekmektedir.
  • Daha sonra, hazırlamış olduğu evraklar ile birlikte ya merkeze şahsen gelerek ya da kargo/kurye aracılığı sayesinde gerekli tüm evrakları merkeze iletmesi gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunacak kişi de kendisi için onaylamış olduğu vize randevusunun günü ve saatinde, vize başvuru merkezi içerisinde biyometrik bilgilerini yetkili resmi makama beyan etmek üzere bulunması gerekmektedir.
  • En son adımda ise, başvuruda bulunan kişi vize merkez görevli yetkilileri ile iletişime geçerek vize süreci hakkında detaylı tüm bilgiye sahip olabilmektedir. Ardından tüm işlemler bittikten sonra pasaportunu almak üzere vize başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir.

 

İngiltere Vize Merkezi Ankara Çalışma Saatleri

İngiltere vize başvurusu adı altında da hizmet veren vize başvuru merkezi hafta içi sabah 08.00 ila 18.00 arasında, cumartesi günü ise 10.00 ve 14.00 saatleri arasında destek ve hizmet vermektedir.

 

 

İngiltere Vize Merkezi Ankara

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İngiltere vizesi için Ankara veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İngiltere vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye